18.8.2022 | Svátek má Helena


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Ferina 14.7.2009 5:15

Hmm. A kdopak je tvůrcem

takových zákonů, které toto všechno umožňují? Nejsou to náhodou naši nejlepší z nejlepších a nejpoctivějších? A potom se Aston rozčiluje, že nás cizina řadí do východní Evropy. Já bych nás zařadil ještě hodně dále, až někam na daleký jihovýchod! A nejlépe do(Y)

ceskej Honza 14.7.2009 7:18

Re: Hmm. A kdopak je tvůrcem

jenomze vetsina národa si myslí, ze jsme srdcem Evropy a pupek sveta ??;-)

Petr Benes 14.7.2009 10:16

Re: Hmm. A kdopak je tvůrcem

ne, to si mysli jen v Praze. :-P

bruner 14.7.2009 4:41

na první pohled

vypadá článek jako ze skutečnosti. Při podrobném pohledu zjišťuji, že jde o pohádku. Nelze prodat firmu. Nelze vyloupnout pohledávku (správně mělo být závazek) bez ručení. Při prodeji se musí zaplatit, takže kde se autor snažil vymoci z ručení atd. Prostě a jednoduše autor brečí jako želva, ale nic z toho, co může dělat nedělá. Jak pravil p.profesor Klaus "o svůj majetek se musí starat klaždý sám".

Slávek 14.7.2009 6:03

Re: na první pohled

Asi jste to nezkusil, Píšeš papíry., podáváš podání a po všem skákání na konci jedno velké NIC. A Dlužník se ti směje do ksichtu.

ceskej Honza 14.7.2009 7:25

Re: na první pohled

"Zlutej pes"  v jedné písnicce trefne zpívá:   "zlodeji tu kradou s vystrcenou bradou " 

kpt 14.7.2009 10:16

Neprodávej na dluh

neumíš-li to, nepodnikej.

Pišta 14.7.2009 6:29

Re: na první pohled

Milý pane.Takových historek jsem sám zažil několk. Namátkou si vzpomínám na jistou firmu z Prahy , která si objednala zboží za bratru 120 000 korun. Protože se jednalo o první dodávku této firmě, žádali jsme platbu v hotovosti a nebo předem. Sohlasili s tím , že zaplatí předem. Když přijel jejich řidič prokázal se výpisem z jejich ůčtu, kde bylo uvedeno, že na náš účet  byly peníze poslány. V expedici si zapsali jméno řidiče, SPZ auta, zboží bylo naloženo a odvezeno,  vzápětí jsme zjistili, že výpis byl zfalšován. Abychom nemuseli z peněz , které jsme ani neviděli zaplatit daň, podali jsme na firmu trestní oznámení. Poté jsme byli pozváni do Bartolomějské ulice k výpovědi. A pak už jsme se nestačili divit. Usměvavý vyšetřovatel nám sdělil, že trestní oznámení nemůže přijmout , protože majitel firmy je ve vyšetřovací vazbě a tudíž má alibi. Na můj nesmělý dotaz , jestli je ve vazbě také firma, protože na tu právě podáváme trestní oznámení a prokazatelně si zboží odvezla , mi bylo řečeno , že audience skončila a že už na nás nemá čas. Když jsem se zeptal proč nevyslechne alespoň řidiče, který zboží odvezl, mi bylo sděleno, že by to k ničemu nevedlo, protože zboží jistě odvezl někam na odlehlé parkoviště a tam bylo přeloženo na jiný vůz. Z peněz jsme dodnes neviděli ani korunu a daně poctivě platíme dál. Podobných zážitků se stejným závěrem  mám několik. V případě zájmu mohu posložit přesnějšími údaji. Jedna z nich se týká i populárního pana Uzunogla.

Chris Kelvin 14.7.2009 10:31

Re: na první pohled

Přesně tak, člověk má u někoho pohledávku, a ještě z toho musí zapaltit daň, jako kdyby ty peníze už dostal.

Tom 14.7.2009 13:32

Re: na první pohled

Asi to mělo být oznámení trestného činu podvodu na neznámého pachatele. Společnost sama není subjektem trestního práva.

Pišta 14.7.2009 15:13

Re: na první pohled

To je ovšem věc policie. V každém případě si nedovedu představit řidiče, který převezme náklad za 120 000 a pak ho předá" někomu" na odlehlém parkovišti. Někdo ho snad musel instruovat , kam má jet. a komu ho má předat. Pro průměrného policajta by to byla otázka dvou dnů a věděl by vše. Policajt má ovšem stejný plat  jestli něco zjistí a i když nezjistí vůbec nic. Co je pro něj jednodušší?

Jindra S. 14.7.2009 6:36

Re: na první pohled

Bohužel, ačkoliv je to trošku zjednodušeno, podobný scénář je celkem oblíbený. Bohužel :-(

Ono s vymahatelnosti je to opravdu bída, dodnes nezapomenu na zloděje, který mi ukradl autorádio a jiné věci z auta. Policie na něj dokonce přišla a poslala mi seznam všech krádeží, ke kterým se přiznal. Měl však 14 let, trestně nezodpovědný a NIKOHO z policie nenapadlo pátrat, komu prodal ukradené zboží nebo kde dal peníze. Raději mi řekli, že to mám nechat plavat - oni měli odhalený trestný čin a já smůlu.

ceskej Honza 14.7.2009 7:40

je to o lidech, kdo za to muze, ze jsme pronárod ?

kdyz me nekdo v nemecku na parkovisti naklepnul auto, nepripadlo mi na mysl, ze by se to melo hlásit. Známej zijící v nemecku ale nedal pokoj a k mému podivu, se o to policajti zacali zajímat! Dokonce si vyzádali strep blinkru z auta viníka !! a jejich expert prý podle toho pozná, které auto me nabouralo!! A poznal ! Potom se doptávali po servizech ! Potom nasli nejakou bábu v sousedství, co to videla z okna !! A potom toho viníka nasli  !!  Já dostal skodu plnohodnotne zaplacenou a viník mel velkej prusvih, protoze ujel od nehody.

Tak vázení a kde je chyba? Proc to nasi policajti taky neumí, nebo nedelají?? Málo je platíme? Urcite ne. Je to v lidech. Je to o nás samotných. Jsme Gesündel. Hezky cesky receno ksindl.

janůvjan 14.7.2009 8:41

Re: je to o lidech, kdo za to muze, ze jsme pronárod ?

Souhlasím a podepisuji v plném rozsahu.

kpt 14.7.2009 10:28

Taky bych kývl na to, že jste jako národ to, co jste i Vy odsouhlasil

ale jako Nečech to neudělám, maje obavy, abych nebyl pokládán za rasistu, a tak jen, zkušeně, s chutí občas zanadávám na ty svoje...

Joob 14.7.2009 8:44

Re: je to o lidech, kdo za to muze, ze jsme pronárod ?

a ještě se příslušné subjekty  vztekají, když jim někdo řekne, že český kraj má samá špecifiká oproti evropským zemím, kupodivu, nejen západně situovaným. Odlišnosti ve všem a všude. Ohledně ujetí od jakéhokoliv typu nehody zvláště. Plus pitomost výkonných orgánů téměř záměrná a pěstěná. Ale vrátili jsme se do Evropy, k jejímu nesmírnému údivu a žalu. Pochybuji, že jsme v ní kdy byli. Popisovaný jev není dědictvím 40 let do r.89.

Pišta 14.7.2009 10:30

Re: je to o lidech, kdo za to muze, ze jsme pronárod ?

Domnívám se , že je to jakási setrvačnost. Za bolševika jsme měli sdělovací prostředky které sdělovaly pouze propagandu a ještě zcenzurovanou. Měli jsme něco jako policii a ta předstírala , že něco vyšetřuje pokud se jednalo o okradeného soukromníka. Začala skutečně vyšetřovat až když se jednalo o "rozkrádání socialistického majetku".Měli jsme soudy, které se nejprve telefonem zeptaly okresního tajemníka, jaký požaduje trest a pak ho vynesly.Pokud byl na rozsudku politický zájem. Měli jsme demokracii a volby , ale také jenom "jako". Měli jsme i "jako" armádu a "jako"politiky. Zatím se to moc nezměnilo . Asi to chce ještě několik generací. Alespoň doufám

Gétéua 14.7.2009 10:57

Re: je to o lidech, kdo za to muze, ze jsme pronárod ?

Zhyňte čacherní Homohnusoidi;-O- a nejméně patnact miliónů let se tu neukazujte...-  Gája.

JF 14.7.2009 16:03

Re: je to o lidech, kdo za to muze, ze jsme pronárod ?

Policajti jsou na tom jako doktoři. 5 minut vyšetřují a pak 25 minut píšou papíry. Kdyby měl policajt víc času na policejní práci určitě by se snažil víc. Jsou to vlastně úřednice. Jsou taky často svázáni nesmyslnýma předpisama, které jim někdy doslova bráni pracovat.

pirat 14.7.2009 10:19

jj.

přesně, autor buď zjednodušuje nebo prostě lže

Komik 14.7.2009 1:57

Ke změně sloganu

Ve svém článku píšete, že slogan "Nebát se a nekrást" se pozměňuje na "Nebát se krást" (kdysi jsem četl verzi "Nebát se a nakrást",  což je ale podobné). V souvislosti s tím bych Vás chtěl upozornit na málo známou chybu, která se vyskytuje na slavnostní standardě prezidenta republiky ČR. Nápis "Pravda vítězí", který je tam vyšitý, měl totiž správně znít "Pravda vítězi", vyšívačka však omylem vyšila druhé "i" jako "í", a když se na chybu přišlo, bylo již pozdě.

warp 14.7.2009 13:15

Re: Ke změně sloganu

No, podle mého na prezidentské standartě je i ve slově správně. Špatně je celé slovo " vítězí". Mělo tam stát " Pravda vyděsí"

Chris Kelvin 14.7.2009 0:53

V právním státě....

...by jakýkoli soud celou transakci označil za neplatnou a zastírací za účelem vyhnout se placení pohledávek. V našem postsocialistickém, mafiemi ovládaném státě o tom dost pochybuji.

Hadí oči 14.7.2009 1:11

Re: V právním státě....

I vy Chrisi? Jaképak mafie, copak to čtu? 

Zajisté kdyby k něčemu takovému, co popisuje Edmont, někdy došlo, naše bdělé orgány činné v trestním řízení by toto jednání začaly stíhat jako trestný čin zneužívání informací v obchodním styku. Anglicky se tomu říká tuneling, jedno ze slov, kterým jsme obohatili světový slovník.

Takže Chrisi, važte svá slova. :-)

Tom 14.7.2009 0:43

Hmm, simulované PÚ

To by mělo jít zvrátit, ne?

Jakub S. 14.7.2009 0:38

Člověk s určitou morálkou (jak zastaralé slovo) by se měl zdržet

-tohle jen číst. S tím se nelze smiřovat, je třeba takové hrůzy výkalů společnosti (co jiného je dotyčný lump?) publikovat, mluvit o nich, říkat tomu člověku do očí všude: Já vím, že jsi gauner.

Ted jste si , devět z deseti, řekli: To je ale naivka, odkud spadl... v tom případě vám devíti pravím, že je mi z vás špatně - připojili jste se k němu. Dali jste mu a všem tisícům stejně jednajícím rozhřešení: "Já bych jednal taky tak." Došlo?

jirkammm 14.7.2009 9:14

Re: Člověk s určitou morálkou (jak zastaralé slovo) by se měl zdržet

a počujte, Kefalín, čo je to také morálka?

Jakub S. 14.7.2009 10:41

Re: Člověk s určitou morálkou (jak zastaralé slovo) by se měl zdržet

Tak asi...

Hadí oči 14.7.2009 0:34

To jste tomu dal s tím okrádáním:

"Nic jiného mě nenapadá, než že jde pravděpodobně o bezdomovce v roli "bílého koně," za kterým bude stát organisovaná skupina a v souladu s právem této země okrádají rukou společnou a nerozdílnou slušné lidí, kteří se bohužel dostali do role věřitelů."

Správně to má být:   Skupina ( spíše však tomu již dnes přísluší názvy jako třída, oligarchie a pod. ), která v souladu s právem této země, na základě tržních principů a nezměrné píle až sebeobětování dosáhla takových výsledků, za které není třeba se stydět a klidně si mohou výsledky své práce užívat.

Jeden náš politik je před lety pojmenoval jako "úspěšní".

Abych nezapomněl, ti druzí vámi nazvaní  "slušní lidé, kteří se bohužel dostali do role věřitelů"  jsou ve skutečnosti obyčejní závistivci.  

Tak pozor Edmonte, važte svá slova ;-D;-D;-D 

Chris Kelvin 14.7.2009 0:51

Re: To jste tomu dal s tím okrádáním:

Jo, podobné vejšplechty se ve zdejších diskusích vyskytují neustále. Konečně to někdo napsal :-)