31.5.2023 | Svátek má Kamila


Diskuse k článku

PRÁVO: Olomoucké zarputilosti

Poté, co si odbyl měsíční trest Roman Týc, máme tu další díl seriálu dojemného rozhořčení nad nespravedlivou justicí, stíhající pouze malé ryby a pomíjející velké darebáky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Kosejk 29.3.2012 17:17

Re: Pokud pane vedoucí katedry VUML

A co když je ta fasáda s dotací od města (nebo od památkářů)? A co když ten dům je ve vlastnictví státu/obce? A co když vlastník domu pobírá podporu v nezaměstnanosti? To všechno potom znamená: Volné ke sprejvání, že? :)))

J. Kadeřábek 29.3.2012 17:00

Pokud pane vedoucí katedry VUML

nedokážete pochopit rozdíl mezi fasádou domu /převážně soukromého/ a politickou agitkou zaplacenou i z mých daní /z Vašich ne na ty jsme se museli také složit/ tak nevím co na tom VUML děláte.

M. Kosejk 29.3.2012 16:53

Re: Tento článek ukazuje morální bahno naší inteligence.

Ne, tím chci říct, že "poškozování cizí věci" je trestný čin, který je trestný pro všechny, i když se vám nelíbí majitel té cizí věci. Kdybych prodával marihuanu, tam by mě zavřeli, i když si vyznámná část lidí myslí, že marihuana není společensky nebezpečná droga. a heriozování pitomečka, který tajně kreslí vulgarity po plakátech a na to policii zapírá, je mírně řečeno divné.

P. Zeman 29.3.2012 14:59

Re: V morálce rovni komunistům

Já nejsem náročný. Samosebou, že bych byl za šrajtofli rád, ale nádavkem bych ještě radějí bych onomu zlodějíčkovi nakopl rodinné stříbro, ať si příště rozmyslí, zdali mu to stojí za to ;-). Jinak je to samozřejmě o ničem.

M. Košařová 29.3.2012 14:27

Re: V morálce rovni komunistům

Ano, to je pěkný příklad. Když vás ve městě očórujou, skutečně budete rádi, když vám ty peníze vrátí. Ze zkušenosti vím, že tyto čórkaře za jednu krádež nezavírají. Kolikrát musí něco ukrást, než je zavřou to nevím.

R. Tichý 29.3.2012 14:25

Vedoucí katedry?

Byl bych rád, kdyby mi snížili daně. Nesouhlasím, aby z nich byli placeni lidé, kteří jsou schopni napsat takové hlouposti. A tenhle člověk ještě deformuje další generace.

M. Košařová 29.3.2012 14:23

Re: Tento článek ukazuje morální bahno naší inteligence.

Snad mi tady nechcete tvrdit, že počmárání plakátů je společensky nebezpečný trestný čin. S takovýmhle výkladem práva by bylo za chvíli víc lidí ve vězení než na svobodě.

M. Kosejk 29.3.2012 14:11

Re: až budou

Protože následné povolební koaliční kompromisy nedávají vládním stranám možnost splnit celý program. Ale zas to tak úplně katastrofické není. Třeba teď - Ne že bych byl spokojený, to se říct nedá, ale část svého volebního programu moje strana plní.

Si představte předvolební hru na pravdu (např. Nečas):

"To víte, ani moc slibovat nemůžu, protože ani nevím, jakého výsledku dosáhnu. A i kdyby byl dobrý, tak nevím, co mi občané navolí za koaliční partnery. A taky nevím, jak to s EU bude vypadat za měsíc - natož za rok. A tak vám můžu slíbit maximálně co pravicové směřování. A kdyby se podařilo podopořit živonstníky, bylo by to fajn. Ale není to moc mých rukách. " :))

R. Langer 29.3.2012 13:46

Re: Článek vychází

Abych řekl pravdu, tak ani ne. Zasmál jsem se většinou vždycky, i když jinde, než většina sálu... ;-)

R. Langer 29.3.2012 13:45

Re: až budou

Tak proč je furt všichni volí pořád dokola? To mi hlava nebere... :-P

M. Kosejk 29.3.2012 13:14

Re: Článek vychází

Ne? Nikdy jste nebyl na nějaké "báječné veselé komedii", která byla k uzoufání nudná, i když program tvrdil, že  "báječná a veselá" ? Reklama je navoněná zdechlina - a politická reklama není lepší (spíš horší). Lituji lidi, kteří volí na základě reklamy.

M. Kosejk 29.3.2012 12:57

Re: až budou

Jestli dovolíte, tak kvůli tomu máme volební právo. To voliči soudí strany. A trestem je nezvolení.

P. Zeman 29.3.2012 12:43

Re: V morálce rovni komunistům

Škodu zplatil, není argument. Až vás ve městě očórujou pak vám bude stačit, když vám chycený čorkař šrajtofli vrátí? Tykadlování sice není společensky výrazně nebezpečné (kdyby se to ovšem připustilo, tak by volební materiály šanci ani uschnout :-)), nicméně se na něj vztahují paragrafy jako na jiné činy a přestupky.

D. Šimáček 29.3.2012 12:31

až budou

politici a strany souzeni za klamavé předvolební sliby, tak může být souzen někdo kdo jim je pozměňuje

P. Schuh 29.3.2012 12:28

V morálce rovni komunistům

Je to člověk, který místo keců a nadávání v hospodě, vstal a šel něco dělat. Dříve se také čmáralo po plakátech KSČ a i dříve za to byly tresty.

Justice nám tu plive do ksichtu a někteří místo protestu nastaví i řiť....

Pan Smetana škodu zaplatil, co ještě chcete ? Popravit ho, donutit ho aby vás kajícně odprosil ? 

R. Langer 29.3.2012 12:25

Re: Článek vychází

A programem kina rozumím takový ten plakát, jak je tam napsáno, co se kdy kde hraje. Tak tam se většinou nelže, abych to speciálně pro vás upřesnil.

P. Schuh 29.3.2012 12:22

Re: To je všechno hezké,

Souhlas

R. Langer 29.3.2012 12:20

Re: Článek vychází

Já nemluvím o žádných Hollywoodských filmech, já mluvím o programu kina, pane Procházko! Zřejmě nerozumíte psanému textu. :-/

R. Langer 29.3.2012 12:17

Re: Sprejer je horší.

Tak tak, například sexuální styk s nezletilou je proti tomu čajíček... :-D

P. Zeman 29.3.2012 11:51

Mučedník :-D

Pan Smetana je prostě trouba. Když už se nechá u tykadlování chytit a pak ani nevyužije zákonné prostředky, které jsou mu servírovány pomalu na zlatém podnose, ať si posedí. Pod petice pro něj se podepisovat nebudu.

D. Procházka 29.3.2012 11:28

Re: Článek vychází

A já si myslím, že holywoodské filmy nepodávají pravdivý obraz společnosti. Prostitutky se po se zhlédnutí Pretty woman oddávají falešným nadějím. Ženy očekávají, že jejich partner bude zajištěný romatický milionář, a nevydrží ve vztahu s průměrným českým mužem. Kino rozvrací základní rodinné hodnoty. Musím s tím něco dělat. Asi začnu ničit plakáty.

D. Procházka 29.3.2012 11:20

Re: Sprejer je horší.

Je mi to jedno, tyto argumenty měl pan Smetana uplatnit u soudu či v rámci odvolání. Žalobce škodu vyčíslil, pokud to obhájce pana Smetany pan Smetana nezpochybnil, nebo nedokázal vyvrátit, je to jeho problém.

M. Kosejk 29.3.2012 11:12

Re: Tento článek ukazuje morální bahno naší inteligence.

Hele madam, já například si myslím, že společenská nebezpečnost marihuany se přehání. Myslím si, že alkohol je nebezpečnější než marihuana -a to jak zdravotně, tak sociálně.  To je můj názor. A doufám, že budete ke mně dostatečně schovívavá, když se rozhodnu prodávat marihuanu. To víte, sama tady píšete, že když si člověk myslí, že jeho trestný čin není společensky nebezpečný, že ho může udělat.  Paní, morální bahno je to, když si společnost myslí, že zákony se nemají respektovat, když se vám to nelíbí.

M. Kosejk 29.3.2012 11:02

Re: Politolog..

Není naším úkolem posuzovat "úroveň" cizího majetku. Cizí majetek se respektuje, i když nemáte rádi majitele.

M. Kosejk 29.3.2012 11:00

Re: Sprejer je horší.

Ještě upřesním, že pan Smetana mohl vyfasovat rovonu natvrdo 6 měsíců - 3 roky, kdyby byl obviněn podle § 228, odst. 3b

(Poškození cizí věci), cituji:

(3) Odnětím svobody na šest měsíců až tři léta bude pachatel potrestán,  b) spáchá-li takový čin na věci jiného pro jeho skutečnou nebo domnělou

rasu, příslušnost k etnické skupině, národnost,  POLITICKÉ přesvědčení,

vyznání nebo proto, že je skutečně nebo domněle bez vyznání.     Odkaz: http://zakony-online.cz/?s10&q10=228

J. Jirát 29.3.2012 10:59

Politologové stejně jako sociologové

mnoho studovali a málo pracovali. Proto jejich žvásty jsou většinou velmi mimo mísu.

R. Langer 29.3.2012 10:55

Článek vychází

z premisy autora, že člověk čmárající po předvolebních plakátech je sprejer. No, já si to nemyslím, ba naopak, myslím si, že je to užitečný člověk a že počmáraných prolhaných předvolebních plakátů je naprostý nedostatek. Ba dokonce kdyby byly počmárány všechny předvolební plakáty tak, aby byly nečitelné, označil bych to přímo jako vítězství ducha nad hmotou. Pro ty, co nepochopili dodávám, že čmárat třeba po plakátu s programem kina se mi zdá nevhodné, neb tam většinou nelžou a navíc tam mají uvedeno: "Změna programu vyhrazena.", což jsem zatím na žádném předvolebním plakátu nezaregistroval, zato v praxi po volbách velice často... :-P

M. Košařová 29.3.2012 10:53

Tento článek ukazuje morální bahno naší inteligence.

Vedoucí Katedry politologie FSS MU tady hájí naše prohnilé soudnictví a odsuzuje chování člověka, který je osouzený za čin, který nemá žádnou společenskou nebezpečnost. (Denně čteme o ukradení miliónů a miliard, za které žádný soud do vězení nikoho neposlal.) To, že je soudkyně podjatá nám tu autor prezentuje jako celkem běžnou věc, která je součástí soudnictví. Podle mého názoru však má mnohem vyšší společenskou nebezpečnost, když soudkyně soudí podle požadavků ODS, než tykadla na volebních plakátech.

M. Martin 29.3.2012 10:51

Re: Politolog..

Vážení zastánci pana Smetany.což takhle zkusit pomalovat nějaký reklamní bilbord stojící u dálnice a který jak tady někdo píše už není aktuální.Ani firemních letáků které máme ve schránkách se nezbavíme i když si na schránku nalepíme že je nechceme.Myslíte že když vás firma která má reklamní plochu pronajatou přistihne tak nad vámi mávne rukou?Vyzkoušejte to a dejte nám vědět.

R. Langer 29.3.2012 10:45

Re: Sprejer je horší.

Jakou cenu má ten plakát? Jakou má cenu před volbami, a jakou po volbách? A má vůbec nějakou cenu?