Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

PRÁVO: Olomoucké zarputilosti

Poté, co si odbyl měsíční trest Roman Týc, máme tu další díl seriálu dojemného rozhořčení nad nespravedlivou justicí, stíhající pouze malé ryby a pomíjející velké darebáky.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JK

J. Kadeřábek

29. 3. 2012 17:00
Pokud pane vedoucí katedry VUML

nedokážete pochopit rozdíl mezi fasádou domu /převážně soukromého/ a politickou agitkou zaplacenou i z mých daní /z Vašich ne na ty jsme se museli také složit/ tak nevím co na tom VUML děláte.

0 0
možnosti
MK

M. Kosejk

29. 3. 2012 17:17
Re: Pokud pane vedoucí katedry VUML

A co když je ta fasáda s dotací od města (nebo od památkářů)? A co když ten dům je ve vlastnictví státu/obce? A co když vlastník domu pobírá podporu v nezaměstnanosti? To všechno potom znamená: Volné ke sprejvání, že? :)))

0 0
možnosti
RT

R. Tichý

29. 3. 2012 14:25
Vedoucí katedry?

Byl bych rád, kdyby mi snížili daně. Nesouhlasím, aby z nich byli placeni lidé, kteří jsou schopni napsat takové hlouposti. A tenhle člověk ještě deformuje další generace.

0 0
možnosti

D. Šimáček

29. 3. 2012 12:31
až budou

politici a strany souzeni za klamavé předvolební sliby, tak může být souzen někdo kdo jim je pozměňuje

0 0
možnosti
MK

M. Kosejk

29. 3. 2012 12:57
Re: až budou

Jestli dovolíte, tak kvůli tomu máme volební právo. To voliči soudí strany. A trestem je nezvolení.

0 0
možnosti
PS

P. Schuh

29. 3. 2012 12:28
V morálce rovni komunistům

Je to člověk, který místo keců a nadávání v hospodě, vstal a šel něco dělat. Dříve se také čmáralo po plakátech KSČ a i dříve za to byly tresty.

Justice nám tu plive do ksichtu a někteří místo protestu nastaví i řiť....

Pan Smetana škodu zaplatil, co ještě chcete ? Popravit ho, donutit ho aby vás kajícně odprosil ? 

0 0
možnosti
PZ

P. Zeman

29. 3. 2012 12:43
Re: V morálce rovni komunistům

Škodu zplatil, není argument. Až vás ve městě očórujou pak vám bude stačit, když vám chycený čorkař šrajtofli vrátí? Tykadlování sice není společensky výrazně nebezpečné (kdyby se to ovšem připustilo, tak by volební materiály šanci ani uschnout :-)), nicméně se na něj vztahují paragrafy jako na jiné činy a přestupky.

0 0
možnosti
PZ

P. Zeman

29. 3. 2012 11:51
Mučedník :-D

Pan Smetana je prostě trouba. Když už se nechá u tykadlování chytit a pak ani nevyužije zákonné prostředky, které jsou mu servírovány pomalu na zlatém podnose, ať si posedí. Pod petice pro něj se podepisovat nebudu.

0 0
možnosti
JJ

J. Jirát

29. 3. 2012 10:59
Politologové stejně jako sociologové

mnoho studovali a málo pracovali. Proto jejich žvásty jsou většinou velmi mimo mísu.

0 0
možnosti
RL

R. Langer

29. 3. 2012 10:55
Článek vychází

z premisy autora, že člověk čmárající po předvolebních plakátech je sprejer. No, já si to nemyslím, ba naopak, myslím si, že je to užitečný člověk a že počmáraných prolhaných předvolebních plakátů je naprostý nedostatek. Ba dokonce kdyby byly počmárány všechny předvolební plakáty tak, aby byly nečitelné, označil bych to přímo jako vítězství ducha nad hmotou. Pro ty, co nepochopili dodávám, že čmárat třeba po plakátu s programem kina se mi zdá nevhodné, neb tam většinou nelžou a navíc tam mají uvedeno: "Změna programu vyhrazena.", což jsem zatím na žádném předvolebním plakátu nezaregistroval, zato v praxi po volbách velice často... :-P

0 0
možnosti
DP

D. Procházka

29. 3. 2012 11:28
Re: Článek vychází

A já si myslím, že holywoodské filmy nepodávají pravdivý obraz společnosti. Prostitutky se po se zhlédnutí Pretty woman oddávají falešným nadějím. Ženy očekávají, že jejich partner bude zajištěný romatický milionář, a nevydrží ve vztahu s průměrným českým mužem. Kino rozvrací základní rodinné hodnoty. Musím s tím něco dělat. Asi začnu ničit plakáty.

0 0
možnosti
MK

M. Košařová

29. 3. 2012 10:53
Tento článek ukazuje morální bahno naší inteligence.

Vedoucí Katedry politologie FSS MU tady hájí naše prohnilé soudnictví a odsuzuje chování člověka, který je osouzený za čin, který nemá žádnou společenskou nebezpečnost. (Denně čteme o ukradení miliónů a miliard, za které žádný soud do vězení nikoho neposlal.) To, že je soudkyně podjatá nám tu autor prezentuje jako celkem běžnou věc, která je součástí soudnictví. Podle mého názoru však má mnohem vyšší společenskou nebezpečnost, když soudkyně soudí podle požadavků ODS, než tykadla na volebních plakátech.

0 0
možnosti
MK

M. Kosejk

29. 3. 2012 11:12
Re: Tento článek ukazuje morální bahno naší inteligence.

Hele madam, já například si myslím, že společenská nebezpečnost marihuany se přehání. Myslím si, že alkohol je nebezpečnější než marihuana -a to jak zdravotně, tak sociálně.  To je můj názor. A doufám, že budete ke mně dostatečně schovívavá, když se rozhodnu prodávat marihuanu. To víte, sama tady píšete, že když si člověk myslí, že jeho trestný čin není společensky nebezpečný, že ho může udělat.  Paní, morální bahno je to, když si společnost myslí, že zákony se nemají respektovat, když se vám to nelíbí.

0 0
možnosti
MK

M. Kosejk

29. 3. 2012 9:49
dobře napsáno

Přesně tak - morální kýč je přesné pojmenování. Pokud někdo nevyužije žádné opravné možnosti, kterou mu nabízí náš soudní systém, tak co na to říct? A mimochodem - soudkyně se Smetany přímo zeptala, jestli nechce vznést námitu pro podjatost soudce - a Smetana řekl, že ne.

Tanto případ hlavě ukazuje nevyspělost českého národa. Právní spravedlivý stát nevybudujeme tak, že odmítneme respektovat zákon tam, kde se nám to nelíbí. Nelíbí se vám politické strany? OK! Ale ničit cizí majetek není v souladu se zákonem, i když se nám vlastník majetku nelíbí. To by taky brzo někdo mohl ničit reklamy všem s odůvodněním, že zrovna tuhle a tuhle firmu nemá rád. atd.

0 0
možnosti
IH

I. Hanuška

29. 3. 2012 9:48
Sprejer je horší.

Ten článek je .. strašný.

Porovnávat sprejery, kteří kreslí po domech a někoho, kdo domalovává tykadla na politické plakáty je, nezlobte se na mne, ujeté. Hlavně proto, že odstranění malby na domě je  podstatně namáhavější (většinou je nutné zeď několikrát přemalovat) a dům, o jehož poškození jde, je hodnotou podstatně dlouhodobější než nějaký plakát.

Politické strany také zapomněly, že nemohou - zejména ne u vylepených plakátů - požadovat po "pachateli" plnou cenu, protože dílo již bylo spotřebováno - tedy jeho hodnota je nulová. Plakát byl vylepen. Je jeho účelem sloužit k propagaci strany a také být počmáráván (k tomu snad plakáty jsou také, ne?)

Pan Smetana odmítá jakýkoliv trest právě proto, že se nedopustil trestného jednání. Nejde o to, že by chtěl spupně odmítnout trest spravedlivý, ale on odmítá trest nesmyslný, vynesený nikoliv v duchu zákona.

A jak se měla paní soudkyně zachovat? Já bych se z jednání asi vyloučil pro konflikt zájmů (nevím, jestli to jde). V každém případě bych odmítl určení hodnoty dotyčných plakátů žalujícím, a označil bych je z hlediska ceny za zanedbatelné.

0 0
možnosti
DP

D. Procházka

29. 3. 2012 10:15
Re: Sprejer je horší.

Rozdíl mezi sprejery a panem Smetanou je ve výši způsobené škody, použití cizího majetku k vyjádření vlastního názoru je stejné. Pokud odmítá trest nesmyslný, musí tak učinit v rámci opravných prostředků, tj. odvolání. Trest nesmyslný není, je možná pouze nepřiměřený. V opačném případě připustíme, že si každý může využívat CIZÍ reklamní plochy, tj. cizí majetek, jak se mu zlíbí. Nebo má platiti jiný přístup, pokud podá žalobu někdo jiný než politická strana? Pan Svoboda se nemůže sám o své vůli postavit mimo zákon tím, že jej bude ignorovat. Pana Svobody je mi líto, protože se naprosto nesmyslně lidsky ničí, ale můj obdiv ani sympatie nemá.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz