Pátek 13. února 2026, svátek má Věnceslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 99 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

PRÁVO: Odposlechy

aneb Způsoby padesátých let jsou zpátky

Není to dlouho, co jsem se vracela o necelých třicet let zpět, do období těsně po sametové revoluci. Po zhlédnutí trezorového filmu Ucho v nezapomenutelném ztvárnění našich slavných umělců Jiřiny Bohdalové a Radoslava Brzobohatého mi ještě stále běhá mráz po zádech, svírá se žaludek až k zvracení – a to jen při vzpomínce na období, ve kterém jsme někteří byli nuceni žít, protože jsme měli a máme naši vlast rádi.

Bezpráví padesátých let, bezmoc a strach. Ano, to období v nás pamětnících navždy zůstane, zaryto pod kůží. Jak ubohá byla naše radost po roce 1989, kdy jsme hltali plnými doušky svobodu a demokracii a byli neskonale šťastni. Byla jsem si jista, že noční můry mé maminky, babičky a v neposlední řadě i moje již nemohou potkat naše děti. Jak hluboce jsem se mýlila.

Jako předsedkyně ERÚ si bezpráví zažívám opět plnými doušky, a to téměř šest let. Tak třeba štěnice (tím nemyslím nepříjemný hmyz) nalezená na našem úřadě prý nebyla funkční, SIM karta v prodlužovačce prý také nebyla funkční, prý se jednalo o amatérské dílo. Netoužím zkoumat „prý“, nemám chuť ani zájem zkoumat, kolik takových štěnic je po úřadě rozneseno. Smutné je, že jsem byla jako vysoká státní úřednice pouze ujištěna, že to není odposlech Policie ČR. Přijde vám to k smíchu? Mně opravdu ne!

Nezákonnost odposlechů a manipulace se záznamy se v tomto státě staly běžnou praxí a nikoho to nezajímá? Vykonstruované zločiny, kdy se vykonavatelé snaží plnit zadání, znám z vlastní zkušenosti. Staly se běžnou praxí při likvidaci nepohodlných lidí? Jak jinak si mám vyložit nějaké odposlechy prvního místopředsedy vlády Andreje Babiše? Vždyť je to skandál, který volá do nebes. Tím se ho vůbec nechci zastávat – zastávám se demokracie, která je pošlapávána tím nejhorším způsobem, způsobem padesátých let.

Asi jako správná Češka bych měla mít ve skrytu duše radost, že to potkává také někoho jiného než jen mě. Věřte, nemám radost. Nemám již dlouho radost z toho, co se děje, proto jsem se rozhodla vydat knihu Solární baroni – Organizovaný zločin, což je první díl připravované trilogie. Naturalismus, surrealismus... Možná kniha čtenáře pobaví a třeba mu může být i úsměvným průvodcem k letošním volbám.

Dnes se má na doporučení nejvyšších politických představitelů, dokonce premiéra, národ vesele bavit nějakými odposlechy Andreje Babiše, zítra třeba Jana Hamáčka, pozítří... Nevím, kdo bude vadit? Když mohou nezvolené struktury likvidovat demokracii a svobodu v různých konstrukcích politicko-lobbistických patlanin, tak otevřeně mohu říct, že je načase, aby někdo dostal pár facek a neničil život nás všech v této krásné zemi. Možná těch pár facek dostanou konečně ti, kteří si to plně zaslouží, a to ve výsledcích voleb do parlamentu.

Autorka je předsedkyně Energetického regulačního úřadu

LN, 22.5.2017

Vojtěch Mach
13. 2. 2026

Bitcoin a Praha: nervy rozhodují, likvidita se ztenčuje

Aston Ondřej Neff
13. 2. 2026

V Čechách máme přísloví „panská láska po zajících skáče‟.

Zdeněk Prázdný
13. 2. 2026

Nizozemská královna Máxima absolvuje drsný vojenský výcvik

Radim Ivan
13. 2. 2026

Je naivní si myslet, že plošný zákaz sociálních sítí něco změní.

přečetl Panikář
13. 2. 2026

Každej zasranej únor je to furt to samý.

Lidovky.cz, ČTK
13. 2. 2026

Americký prezident Donald Trump v pátek označil za skvělé americké vztahy s ostatními zeměmi...

Lidovky.cz
13. 2. 2026

Olympijský turnaj zahájili úspěšně, ve druhém utkání skupinové fáze nastupují proti sobě. Kanadští...

ČTK, Lidovky.cz
13. 2. 2026

Francie zahájila strategický dialog s německým kancléřem Friedrichem Merzem a dalšími evropskými...

Tomáš Macek, Dan Hübsch
13. 2. 2026

Mise je splněna, mohl si říci. Jel do Milána pro zlatou olympijskou medaili a přiveze si ji odtud....

ČTK, Lidovky.cz
13. 2. 2026

Ministr zahraničí Petr Macinka se v pátek na okraj Mnichovské bezpečnostní konference sešel s...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz