26.11.2022 | Svátek má Artur


Diskuse k článku

PRÁVO: Odběry DNA mimo zákon policii netrápí

Policie i státní zástupci s velkou oblibou používají rčení, že zločinci jsou o krok před rukou zákona ve využívání právních předpisů, a proto je potřeba přijmout nějakou legislativní úpravu, nový zákon.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Boublíková 9.10.2015 11:39

Re: zneužití DNA

Autor ještě blaboli o "získávání informací o soukromých osobách, k vytváření vzorků potenciálních pachatelů" pomocí získané DNA... :-D

L. Urban 9.10.2015 10:38

zneužití DNA

Obviňovat policii z falešného podvrhováni DNA je laciné. To dokáže už mnoho let každá podplatitelná sestřička z laborky na poliklinice anebo zubař. O šikovné profesionální přítulnici ani nemluvě.

K. Janyška 9.10.2015 10:24

Přiznám se, že mě osobně tyhle s DNA věci netrápí.

Získat DNA z jiných zdrojů není vůbec dnes složité a nelze tomu zabránit... Dzp.

P. Boublíková 9.10.2015 5:52

Ani mě odběry DNA mimo zakon netrapi

Ani trochu.

Podepisuji příspěvek pana Dvořáka.

P. Dvořák 9.10.2015 2:07

Advokát jak má být. Na tečku.

Co otisky prstů, také by se měla evidence zatrhnout a databáze vyhodit? Proč ne rovnou jakoukoliv evidenci osob, ale zejména těch trestaných?

Neboť jak v poslední větě správně píše ochránce nebohých : "Naše policie se chová v tomto směru jako nejhorší zločinec, sledující jen svůj prospěch a mocenské zájmy vůči občanům tohoto státu." Jenže: kdejaký hejhula u mobilního operátora nebo v bance o vás ví desetkrát víc, než policie o skutečných a aktivních pachatelích.

Nebo autor pláče jenom proto, že zrovna se to hodí, protože k tomu není zákon? Kdyby byl byť i sebeblbější zákon, ale bylo by právnímu formalismu učiněno zadost, byl by jistě spokojen.

Konspirativní teorie k čemu všemu vzorky DNA mohou být zneužity, jsou tak na úrovni paranoi z temných sil a starých struktur.