10.4.2021 | Svátek má Darja


Diskuse k článku

PRÁVO: Ochrana lidu

Tak nám vešel v platnost zákon a vyhláška, kterými naši hodní poslanci a ministerstvo chrání zdraví mládeže. Vy se chcete vzdělávat na chemické průmyslovce a pracovat při tom s chemikáliemi?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Bílý 11.1.2016 20:16

Když si vzpomenu, že jsme .....

.... na staroměstské reálce v chemických praktikách na začátku čtyřicátých let minulého století pracovali mimo jiné i s cyankali a nic se nestalo, tak nevím, kam se ten svět pošoupnul.

Š. Hašek 11.1.2016 16:26

Abych rozproudil debatu,

"mírně se zastanu" pánů politiků.

Protože já moc nehovořím s politiky, ale s občany v okolí kol sebe.

A začínají převažovat vystrašení typu "co by se mohlo stát", kdyby: nebyl zákon ten a ten, dětičky byly ve škole i jen minutu bez mobilu (diktát počká), jak to že TV včas neohlásila lednové mrazy, proč někdo nedělá nic s tím či oním .................... Furt by něco "zlepšovali".

Začínám se obávat, že by nebylo blbých zákonů bez blbého, nesamostaného lidu. Musím zde dodat socanského/moderně evropského lidu, neb většinou nesamostatný ovčan prodá vše za trochu prejtu od Sobotky. A nových vyhlášek/úředníků si vůbec nevšímá.

Zjednodušeno. Ale nevím, co s tím.

J. Schwarz 11.1.2016 16:50

Re: Abych rozproudil debatu,

Co s tím? Zakázat NOVU, primu a podobné stanice, co jednou přijdou s tím jak kohosi pokousal srnčí ratlík, pak zase na někoho spadla házenkářská branka nezabetonovaná napevno do země, hoch spadl ze stromu... takovými hovadinami se dřív televize nezabývala, nebylo totiž 200 kanálů z nichž každý potřebuje zaplnit čas hovadinami...

V. Kain 11.1.2016 19:19

Re: Abych rozproudil debatu,

Mnozí a není jich málo přišlo k těm titulům takovým způsobem,že by jim měl být okamžitě odebrán.Dnešní Evropa to je výsledek levičáků všech barev.

P. Kmoníček 11.1.2016 13:25

Tajnosti parlamentu.

Zajímavé je,že nikde nebyla zveřejněna jména těch,kteří zákon navrhli a kteří pro ten nesmysl hlasovali nebo se hlasování zdrželi.

P. Dvořák 11.1.2016 13:46

Re: Tajnosti parlamentu.

Nechce se mně tím proklikávat, ale na stránkách Poslanecké sněmovny i Senátu se dá ke každému zákonu najít kdo jak konkrétně hlasoval. Tedy šlo to.

Tehdy jsem si našel hlasování o zákon na podporu OZE.

L. Novák 11.1.2016 15:04

Re: Tajnosti parlamentu.

Tohle je ale ministerská vyhláška, ne zákon...

J. Heincl 11.1.2016 11:33

Je potřeba dohlédnout nejen na chemiky

Řeznickým a kuchařským učňům se musí zakázat zacházení s noži a sekáčky, budoucím švadlenám s jehlami a nůžkami a malířští učni by měli mít zapovězeno vylézt na štaflích výše než na první příčku.

L. Novák 11.1.2016 11:38

Re: Je potřeba dohlédnout nejen na chemiky

Nebojte se, Evropská komise to nechá vložit do zákona o regulaci zbraní a střeliva... Iniciativní blbové v PČR to prosadí ve Sněmovně. :-D

L. Novák 11.1.2016 11:29

Aktivní blbové na ministerstvech Kocourkova

Tohle už je stará písnička - a podobné nesmysly produkují ministerstva v Praze odedávna. Bez ohledu na to, jestli vládne ten či onen. Příkladů by bylo možno uvést nekonečné množství... Tuhle šílenou zprávu jsem odchytil na teletextu ČT24 119 - Po 04.01. 14:30:17 Z DOMOVA - Vyhláška zakázala studentům pokusy

Studenti chemie si nebudou moci vyzkoušet většinu praktických pokusů. Začne totiž platit vyhláška, která jim až do 18 let zakazuje manipulaci s řadou podle zákona nebezpečných látek.

Z nové legislativy navíc vypadla výjimka pro studenty, co se připravují na budoucí povolání, řekl ředitel Masarykovy střední školy chemické J.Zajíček.

Nařízení se týká pouze praktické výuky a zasáhne tak odborné školy. Základní školy a gymnázia, kde se řadí chemie mezi výuku teoretickou, v laboratorních pokusech pokračovat mohou. (lm)

Jedná se tedy o ministerskou vyhlášku, která nebyla schvalována v parlamentu.

J. Novotny 11.1.2016 11:36

Re: Aktivní blbové na ministerstvech Kocourkova

Věta o vyjimce při přípravě na budoucí povolání vypadla ze zákona. Vyhláška tomu jenom nasadila korunu. A protože jde o problém v zákoně, nejde to jen tak změnou vyhlášky napravit, ale hledají se řešení na hraně, či za hranou.

J. Berger 11.1.2016 13:55

Re: Aktivní blbové na ministerstvech Kocourkova

No, oni na těch gymplech (příp. základkách) dělají ty demonstrační pokusy páni učitelé či profesoři, těm už 18 bylo a mohou tedy tyto pokusy dělat. Žáci a studenti se k nim ve škole zpravidla nedostanou (pokud nejde o zájmový chemický kroužek). Jde opravdu většinou o odborné školy, což je průšvih jak Brno.

J. Lepka 11.1.2016 11:22

Už jsem to dnes prezentoval :

Kdo umí, umí, kdo neumí, učí a kdo neumí učit, ten to všechno řídí.

Tak čemu se divíme ?

J. Jurax 11.1.2016 23:55

Re: Už jsem to dnes prezentoval :

A kdo neumí ani řídit, stane se politikem a někdy z dopuštění Božího i hen tým ministrem ... tak čemu se divíme?

B. Rameš 11.1.2016 11:09

Vždy když čtu takový výplod

našeho zákonodárného sboru, jdu si užít. Vím totiž, že soulož může vést ke zrození života, který je ve sto procentech případů letální. Tudíž v blízké budoucnosti bude nepochybně schválen zákon takové jednání přísně zapovídající.

J. Novotny 11.1.2016 10:32

Řešení je jednoduché,

ve škole postup v laborkách patřičně teoreticky rozeberou a praktickou část si udělají za domácí úkol, když to dělat ve škole nesmí.

K. Janyška 11.1.2016 9:43

Rudočerní socialističtí blázni v akci.

Co k tomu více říci ? Dzp.

J. Novotny 11.1.2016 10:34

Re: Rudočerní socialističtí blázni v akci.

Spíše směsice neschopnosti a ignorace.

L. Novák 11.1.2016 11:33

Re: Rudočerní socialističtí blázni v akci.

Podobné kraviny produkovala ministerstva i za Klausových (i těch ostatních) vlád. Pravdou ale je, že když to vezmou do ruky komouši z ČSSD s lidovci, blbosti padají jedna za druhou...

Š. Hašek 11.1.2016 16:30

Re: Rudočerní socialističtí blázni v akci.

No, bylo jich méně. Těch kravin. Já si pamatuji.

A ovčané začali křičet, že "se v tom nevorientujou". A neštěstí bylo hotovo.

M. Prokop 11.1.2016 9:28

"Bursíkova buzerace",

převodní poplatek při prodeji "neekologického" vozidla, je jednoduchý počin v prospěch výrobců vozidel, proti prodejcům ojetých. Asi by nedalo moc práce zjistit, kdo to tomu šmejdovi Bursíkovi a jeho straně ekoteroristů (a dalším zúčastněným socanům) zaplatil.

J. Jurax 12.1.2016 0:01

Re: "Bursíkova buzerace",

Ale hlavně je to celkem asociální, neboť dopadá na chudší vrstvy obyvatelstva. Jak příznačné pro socanské dobrosery, co se hlasitě prsí tím sociálnem, ohledem k chudším - a v praxi to holt jsou socani.

No a stran motivačních plateb a jiných požitků našim čackým zákonodárcům, co pro tuhle krávovinu zdvihli paprču - troufl bych si říct, že tentokrát to necálovali výrobci picyglů.

P. Lenc 11.1.2016 9:07

Nedá se říct,

že všichni zákonodárci jsou úplní blbci.Jsou i jedinci, kteří jsou schopni pochopit psaný text.Ale ti většinou při schvalování zákonů chybí, protože díky té zvláštní schopnosti mají soukromý kšeft, takže jim nezbude čas na takovou prkotinu jako je vysvětlení, že schvalovaný zákon je paskvil.Nakonec, stejně by byli přehlasováni, protože příslušná expertní parlamentní komise odhlasovala, že příslušný zákon nemá chybu.Nakonec, za těch pár šupů, které poslanci berou, může být občan rád že vůbec nějaké zákony ještě schvalují.

P. Švejnoch 11.1.2016 10:33

Re: Nedá se říct,

Já tedy, s dovolením, bych byl raději, kdyby už neschvalovali vůbec nic - myslím, že máme zákonů naděláno na dalších sto let dopředu...

P. Lenc 11.1.2016 13:42

Re: Nedá se říct,

Pane Švejnochu, to stejné si myslím i já...

F. Havala 11.1.2016 8:57

Podle sebe soudím tebe.

Autoři zákonů předpokládají, že všichni jsou tak chytří jako oni. Devadesát procent poslanců neví o čem hlasují, mají jiné zájmy než pročítat přijímané zákony, nebo být v pondělí ve své poslanecké kanceláři pro své voliče.

I. Fencl 11.1.2016 6:57

výjimka

Je pravda, že básník Ladislav Landa (1948-1965), kterého objevil herec Jan Tříska (a snad i Mirek Kovářík, nedávno měl Landa stranu v časopise Tvar), spáchal kdysi sebevraždu díky jedu, který si opatřil právě ve škole. (Udělal to poté, co fakticky celé jeho okolí uvěřilo, že při stěhování ve škole ukradl nějaké knihy.)

B. Volarik 11.1.2016 8:03

Re: výjimka

....a co? Mohl se napít Lysolu a dopadl by stejně...

R. Langer 11.1.2016 15:06

Re: výjimka

A co kdyby to ukradl v drogerii?

P. Sulc 11.1.2016 3:09

Kolik ovcanu CR alespon

jedenkrate napsalo svemu poslanci svuj nazor? Pravda, oni si jej vlastne nezvolili, zvolili si ''svoji'' stranu, ale kolik ovcanu se dozadovalo kdy v ceskem poddanstvi nevolit strany, ale primo poslance, jednoho za kazdou stranu ve volebnim okresu. Kdyz poslanec umre ci resignuje, jsou v jeho okrese nahradni volby? Prdlajs, jeho strana doda novy kus, ktery hlasuje ne podle prani vlastnich volicu, ale podle befelu sefa strany. Velice demokraticke, ze, ale tak to existovalo uz za pana Taticka, ten se radil s ''Velkou petkou", sefy stran, a to na cem se dohodli, ponizeni poslanci odhlasovali, jinak ztratili mandat a neposlucha byl nahrazen dalsim poslaneckym celedinem. A nejzajimavejsi je, ze pres spoustu pitomych zakonu, korupci, akumulaci prebend si obrovska vetsina Cechu domniva, ze ma ''demokracii'' a take se s tim stale ohani jako placackou na mouchy., aniz se zmuze na sebemensi odpor, ovsem, krome brblani u piva a cteni fejetonu na Psu.