3.6.2020 | Svátek má Tamara


Diskuse k článku

PRÁVO: Nevinná Semelová

Milada Horáková byla v 50. letech ve vykonstruovaném procesu odsouzena k trestu smrti a v červnu 1950 byla popravena.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 52, poslední: 19.10. 2016 11:45, přehled diskusí

J. Řezák 17.10.2016 10:25

Re: "Marta Semelová ...

Klidně buďte, sem se to hodí. Akorát příslušné slovo proložte mezerou nebo lomítkem, jinak to počítač vyhodí a příspěvek pak ztratí na údernosti :-)

M. Pivoda 17.10.2016 9:32

Zásada příměřené obrany. A opět české udávání.

Domnívám se, že po výroku soudružky Semelové (ohledně Milady Horákové) nehrozilo a ani nehrozí, že by se snad začaly přepisovat české učebnice dějepisu či učebnice občanské nauky. Proto předvolání Semelové k soudu kvůli jejímu výroku je jen přehanou reakcí.

Zajímavější je téze, která je uvedena v textu článku (nadpisem odstavce), je tato: "Komunistická strana se nechce odstřihnout od své minulosti." Hm. A to je dobře nebo špatně?

Ta strana se možná nechce odstřihnout, ale její někdejší členové (kteří přísahali věrnost myšlenkám komunismu) se po listopadu 1989 odstřihli od své minulosti velmi snadno a rychle. A když jim dnes tuto část jejich minulosti lehce připomenete, prohlásí vás za udavače.

J. Kavalír 17.10.2016 9:28

Kdo tedy lže (lhal)?

Člověk nemusí být pamětník, aby věděl, co Horáková u soudu vypovídala. Měli jsme možnost to v TV slyšet a vidět několikrát i po r. 1989. Otázkou je, zda vypovídala to, co skutečně chtěla nebo to, co jí naučili vyšetřovatelé z STB, jak tomu prý tenkrát obvykle bylo.

Po revoluci byla Horáková glorifikována jako ta, kterou se zlomit nepodařilo, tedy vypovídala podle svého přesvědčení. V tom případě tedy měla Semelová pravdu, řekla tedy pouze jinými slovy (tak nějak "po svém") to, co se o Horákové psalo po revoluci.

O krutosti trestu snad nikdo (ani Semelová) nepochybuje.

J. Řezák 17.10.2016 10:35

Re: Kdo tedy lže (lhal)?

Nejde jen o to, co vypovídala, ale proč. Ona totiž do poslední chvíle věřila, že čím více vezme viny na sebe, tím méně jí zbyde na její spoluobviněné a chtěla se obětovat. Bohužel v tom se mýlila, schytali to všichni. Takhle chápu její slova "svůj boj jsem prohrála".

M. Valenta 17.10.2016 9:24

Odporné figury typu Semelové

je třeba ignorovat, nechat je i s jejich žvásty pěkně o samotě a ne jim dělat reklamu.

M. Prokop 17.10.2016 9:27

Re: Odporné figury typu Semelové

Místo toho jim ovšem věnují pozornost i "veřejnoprávní" média. A poskytují prostor ku lhaní.

M. Šejna 17.10.2016 8:12

soudní rozsudek je v pořádku

buďme rádi, že dnes už lze opravdu jen zcela výjimečně trestat lidi za vyslovení názoru. Od toho tu máme demokracii, aby lidé mohli svobodně prezentovat své mnohdy i zcela odporné názory. Však také Semelová žádný zákon svým prohlášením neporušila, jen se dotkla nějakého citlivky, který se cítil uražen a podal na ni žalobu.

J. Fridrich 17.10.2016 8:21

Re: soudní rozsudek je v pořádku

Pokud by vám komunisti zavraždili nevinnou matku, tak by jste byl možná také " nějaká citlivka ".................

A. Trick 17.10.2016 8:33

Re: soudní rozsudek je v pořádku

Ta "citlivka" byl ufňukaný politik druhé kategorie HOP 00. O tom, že by mu někdo zavraždil matku nic nevím.

Nejlepší je nechat výroky bláznivých ženských bez povšimnutí.

M. Prokop 17.10.2016 9:24

Re: soudní rozsudek je v pořádku

Fakt je, že soud by citlivka být neměl.

Chyba s komunisty se stala už dávno a tímhle způsobem ji nelze napravit. Zákon by k nim ale měl přistupovat naprosto stejně jako k jejich ideovým souputníkům nacistů, národním socialistům. Tam OČTR jeví o něco více aktivity.

R. Gramblička 17.10.2016 10:01

Re: soudní rozsudek je v pořádku

ano, bohužel, dvojí metr pořád platí

J. Laták 17.10.2016 11:19

Re: soudní rozsudek je v pořádku

Pane Šejno, podle Vás jde u nás všecko podle knihy. Jednou za čas si odskočíme k volbám a spadnou na nás výdobytky SAMETOVÉ REVOLUCE s parádně "zrychtovanými" soudy, nebo samotným bolševikem "objevenou" demokracií. Vám nevadí prezident s rudou mlhou před očima a věčnou žízní po vodce a moci, jak ovládl pražský Hrad, který slouží mnohdy jako pajzl nikdy nekončícímu gaudiu hradní partičky estébáckých kreatur a čínským nájezdníkům? Vám nevadí, že posvěcená hlava je posedlá stařecky mstivým předsevzetím otočit naší započatou euroatlantickou orientaci východním směrem?

R. Langer 17.10.2016 13:04

Re: soudní rozsudek je v pořádku

Tak doufám, že nácky podporujete stejně usilovně jako komouše v jejich "názorovém rozpoložení" a neděláte v těch levičácích žádné rozdíly. Já třeba ne, je to pro mě všechno stejná pakáž, ale pravidla by měla platit stejná pro všechny. ;-)

M. Šejna 17.10.2016 13:16

pane Langere

v žádném připadě bych nepožadoval potrestání ani nácka za rasistické nebo antižidovské názory. Prostě svoboda projevu je od toho, aby se mohla využívat všemi. Nelze ji poskytnout jen někomu.

Něco jiného je ale, pokud by komunista, nebo nacista vyzýval veřejně na základě svých názorů k násílí vůči jiiným. Tam už se o tresný čin jedná. Ale samotné vyslovení názoru být trestné nesmí.

R. Langer 17.10.2016 13:18

Re: pane Langere

V tomto s vámi zcela souhlasím, pane Šejno.

J. Laták 17.10.2016 17:23

Re: pane Langere

Co odpornějšího by komunistka Sámelová měla do té bedny, nebo v parlamentu ještě vykládat, aby se Vám to už pozdávalo? Běžte s takovými ohledy vůči post-komunistickému soudu do háje.

J. Fridrich 17.10.2016 7:39

Ten rudý odporný tvor - soudružka Semelová

Ten rudý odporný tvor - soudružka Semelová - vůbec netuší, že svoboda slova v demokratických zemích je chápána tak, že nevzdělaná a tupá osoba jejího typu nemůže hlásat sprosté, nepravdivé odpornosti o historii a vývoji světa v Evropě a ve světě v posledních stoletích i nedávné minulosti, kterou jsme díky jejím soudruhům komunistům prožili a poznali - co její soudruzi-komunisté nám připravili prožít v tom zadrátovaném koncentráku - sovětské kolonii...

M. Prokop 17.10.2016 9:25

Re: Ten rudý odporný tvor - soudružka Semelová

Ne, to je omyl.

Svoboda projevu je prostě svobodou, i pro komouše, nácky, fašouny, rasisty ...

Zodpovědnost je lidská a politická, ne trestní.

R. Langer 17.10.2016 13:07

Re: Ten rudý odporný tvor - soudružka Semelová

Je to jinak - soudružka Semelová v demokratických zemích se svobodou slova samozřejmě může hlásat naprosto cokoliv, ale v takových zemích by se jí za taková slova dostalo jedině veřejného posměchu a opovržení, což se u nás nestane, protože taková země prostě nejsme. U nás jí mnozí ještě fandí.

P. Sulc 17.10.2016 4:32

S minulosti KSC se mel

vyporad predevsim stat ! A to ne az ted, ale uz za milovaneho Havla. ALe ten misto toho maloval ''tluste cary'' a radil, ze ''nejsme jako oni'',takze ti nejhorsi se dozili ci stale dozivaji pekneho veku, i s peknou pensi.. A kolik hlasu dostAVAJI komuniste ted? 14 procent? To po tech 40 letech se mi zda az moc. Konec koncu, nejake demonstrace proti komunistum nikdy nebyly a co se soudu v CR tyce, skoda mluvit.

J. Kovaříček 17.10.2016 2:18

Problém

Komunistická strana se od své minulosti odstřihnout nemůže, protože tím by přestala být komunistickou stranou. Přečtěte si Komunistický manifest, tento canc plný třídní nenávisti, a bude vám jasno co jest podstatou každého komunisty. Semelová je vzornou komunistkou, žádnou pomýlenou revizionistkou. A prý je učitelkou! Chudáci žáci.

J. Frankl 17.10.2016 4:20

Re: Problém

Díky bohu je ve Sněmovně,kde nadělá méně škody než ve škole!