19.5.2021 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

PRÁVO: Nevinná Semelová

Milada Horáková byla v 50. letech ve vykonstruovaném procesu odsouzena k trestu smrti a v červnu 1950 byla popravena.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Šula 19.10.2016 11:45

Je to drzost i výsměch

Paní Semelová tím bude ještě drzejší, tak rozhodl soud. Rozhodnutí soudu je nechutné, nepochopitelné, smutné.

S. Ševeček 17.10.2016 19:40

Psovi psí smrt

Před soudem Milada Horáková svoji vinu nejen doznala, ale svým patetickým projevem se hlasitě a hrdě vyjádřila ke své snaze změnit nedemokratický řád v Československu. Její pathos a hrdost ji nemohli komunisti naučit ani k němu donutit.

" ... velká publicita.

K ní patřily i desítky petic z nejrůznějších částí Československa, ve kterých lid žádal přísné potrestání vlastizrádců." - ano, například taťka Ruml.

P. Mach 17.10.2016 20:48

V tom případě tebe smrade čeká

LDNka, plína a pak kafilérie.

J. Laták 17.10.2016 22:26

Re: V tom případě tebe smrade čeká

Ševeček, vám bolševikům prý vždycky šlo o osvobození člověka, ale když jste zjistili, že kecama si nikdo prĐel neutře

(Rudým Právem jste to z politických důvodů zakázali), tak jste se nakonec podělali. Dneska zdánlivě budíte dojem, že vás už je skoro tisíc. Co chvíli vylezete z kdejaké díry, nebo kanálů, ale křesťan, kterého potkani zrovna neděsí, se při pohledu na vás klidně pokřižuje a ti ostatní si velkým obloukem odplivnou.

J. Laták 17.10.2016 22:27

Re: Psovi psí smrt

Ševeček, vám bolševikům prý vždycky šlo o osvobození člověka, ale když jste zjistili, že kecama si nikdo prĐel neutře

(Rudým Právem jste to z politických důvodů zakázali), tak jste se nakonec podělali. Dneska zdánlivě budíte dojem, že vás už je skoro tisíc. Co chvíli vylezete z kdejaké díry, nebo kanálů, ale křesťan, kterého potkani zrovna neděsí, se při pohledu na vás klidně pokřižuje a ti ostatní si velkým obloukem odplivnou.

L. Severa 17.10.2016 18:10

Že se dočkám pádu komunistů-

s tím jsem nepočítal. Bohužel, při mém věku, se určitě nedožiji toho, aby měli ve volbách pod 5%.

L. Zemek 17.10.2016 12:03

Ad: z časopisu Pionýr

Za to je třeba všechny komunisty mít rád a svou příchylnost k nim je třeba také náležitě projevit: tj. hladit je a hladit a znovu hladit, ... až do úplného vyhlazení.

O. Zuckerová 17.10.2016 12:57

P. Lesniakovi:

No když jste "nejméně dvakrát" v TV slyšel, že se Milada Horáková přiznala, je to chabý argument, nicméně to pravda to je. Já totiž to její "přiznání" slyšela přímým přenosem z rozhlasu. Ale jestli tvrdíte, že se "přiznala a tečka", pak musíte také skálopevně tvrdit, že i ve středověkých čarodějnických procesech (které se pozdějším komunistickým podobaly zejména mučicími praktikami) se mladé dívky udané žárlivými sousedkami "přiznaly a tečka". Také, jak jsem slyšela, se po nelidských mukách i P. Toufar "přiznal a tečka". Styďte se!

P. Kmoníček 17.10.2016 13:25

Re: P. Lesniakovi:

Zapomněla jste ještě dodat.......blbe!

J. Bureš 17.10.2016 14:51

Re: P. Lesniakovi:

Víte paní Zuckerová, za co se ještě musíme stydět? Za to, že jsme ta STBácká h.o.v.a.d.a, která násilím donutila paní Miladu Horákovou a tisíce dalších politických vězňů přiznat se, nedokázali spravedlivě potrestat.

P. Lenc 17.10.2016 17:08

Re: P. Lesniakovi:

Přesné.

F. Lesniak 17.10.2016 10:49

Nejméně dvakrát jsem v TV slyšel na vlastní uši,

jak se Milada Horáková před kamerami přiznala. Jestli bylo její přiznání vynucení, je věc jiná, ale ona se ke své protistátní činnosti přiznala a zcela jistě ji k přiznání nedonutil onen prokurátor, který ji soudil. Jestli byla donucen, proč se ihned po převratu neřešilo, kdo a jak ji k výpovědi přinutil? Tak o čem to tady pořád kdekdo mele? Nějaká Semelová je mi ukradená, ale opravdu nechápu, co tady někdo stále řeší? Horáková se přiznala a byla odsouzena. Tečka.

M. Prokop 17.10.2016 16:52

Re: Nejméně dvakrát jsem v TV slyšel na vlastní uši,

Obvykle se nevyjadřuji tak expresivně, ale buďto jste strašně hloupý, jenže to byste ani nezvládnul zapnout PC, takže ta druhá možnost, takřka jistá, je, že jste komunistická swině.

P. Lenc 17.10.2016 17:13

Re: Nejméně dvakrát jsem v TV slyšel na vlastní uši,

Lesniak je je nácek, čili bratranec bolševiků.Ony se tyto zrůdy vyskytují hlavně u těchto ideologií a není pro ně problém v případě nutnosti být bolševikem.Holt, rodina se nezapře.

V. P 17.10.2016 10:22

Žádaný koaliční partner

Se vzrůstajícím sebevědomím zdravého jádra v KSČM, jakož i ochotou Agrofertu jít do vlády s komunisty, rostou i naděje našeho lidu, že s. Semelová bude jednou moci účinně formovat postoje mladé generace v odpovídající vládní pozici. Příkladem budiž plodná spolupráce ČSSD s KSČM v Karlovarském kraji.

http://www.rozhlas.cz/radiozurnal/dvacetminut/_zprava/vaclav-sloup-radni-karlovarskeho-kraje-a-byvaly-clen-pohranicni-straze--1145315

http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/politika/babis-o-vlade-s-komunisty-a-proc-bych-je-mel-ignorovat_397277.html

J. Řezák 17.10.2016 10:29

Re: Žádaný koaliční partner

Pr d bude formovat. Vždyť ji nikdo nebere vážně. Naopak žactvo ji určitě vhodnými poznámkami ponouká, aby z ní padaly další perly. My jsme to zamlada dělali také a to byste viděli, jak paní ředitelka v hodinách občanské nauky bojovala za lepší rudé zítřky - a my jsme z toho pak u (zakázaného) piva měli bžundu, když jsme si ty nejpodařenější skazky o spolusoudruzích navzájem citovali.

J. Fridrich 17.10.2016 10:42

Re: Žádaný koaliční partner

Něco stylového pro zasmání pane Řezák :

Z časopisu ABC - rok 1960:

Až bude tobě, pionýre, čtenáři, třicet, pětatřicet let, vzbudíš se do světa, který už v mnohém nebude podoben dnešku. Budovatelé komunismu v Sovětském svazu i u nás budou mít k dispozici moderní automatizované závody, zvládnou zemědělské práce průmyslovým způsobem, budou pracovat šest hodin denně. V té době proniknou hluboko do tajů vesmíru. To všechno se promítne do každodenního života: 250 milionů tun oceli ročně, hojnost všech prostředků, městská doprava zdarma, bezplatné stravování ve školních a závodních jídelnách, bydlení v prostorných bytech bez nájemného, levné nebo bezplatné turistické základny atd. To není začátek fantastické povídky našeho časopisu, to je reálný dvacetiletý program Komunistické strany Svazu sovětských socialistických republik, o kterém píše, mluví a přemýšlí celý svět. Bledne sláva kapitalistické techniky a výroby. Vždyť za deset let předstihne SSSR Spojené státy americké dvaapůlkrát a v roce 1980 bude jeho náskok sedminásobný. Je krásné žít v takovém světě! V prvé větě naší poznámky jsme vlastně napsali chybu. Přečti si tu větu znovu, milý Vláďo, Květo, Přemku, i vy ostatní. Našel jsi nesprávnost? Budeš se do nového světa teprve probouzet?

Jistě znáš odpověď: Všichni se musíme přičinit! Učit se a pracovat. I mimo školu ve svých pionýrských oddílech, v kroužcích i ve speciálních kolektivech. Pusťte se všichni do technické a přírodovědecké činnosti, nebojte se usilovné práce nad funkčními modely, zamilujte si pěstitelskou či chovatelskou práci v pionýrských zemědělských hospodářstvích. Velkolepá budova světa - komunistická společnost - potřebuje všestranně připravené lidi, vládnoucí elektřině, jaderné energii, složitým mechanismům, chemickým látkám, přírodě na Zemi i v kosmickém prostoru. Komunismus potřebuje lidi odvážné, čestné, muže a ženy, kteří umějí žít v kolektivu a pro kolektiv.

J. Řezák 17.10.2016 11:28

Re: Žádaný koaliční partner

Nabízí se jen otázka:"Kde udělali soudruzi chybu." Vymyšlený to měli fantasticky, jen to někde falírovalo. Holt lid kráčel ke komunismu, ale lidi na to prostě sr/ali.

Paradoxem je, že do tohoto časopisu psal i Foglar - seriál na poslední straně, jakousi parodii na Rychlé šípy. Mirek Dušín pionýrem.

R. Langer 17.10.2016 13:14

Re: Žádaný koaliční partner

To s tím Foglarem nebyl žádný paradox, ono jinam už tehdy ani psát nešlo, a on aspoň dělal, co mohl... :-P

J. Řezák 17.10.2016 13:33

Re: Žádaný koaliční partner

To je asi pravda. Paradoxem je také, že ti pionýři prožívali stejné příhody, jako Rychlé šípy, doslova opsané. Foglar citoval sám sebe.

I. Procházková 17.10.2016 11:53

Re: Žádaný koaliční partner

Checht! Tak na tenhle článek se pamatuju, moc jsme se tomu tenkrát nasmáli! :-)) Akorát v jednom měli soudruzi pravdu - mám už teď městskou dopravu zdarma (není mi ovšem třicet-pětatřicet let, soudruzi měli hodně velké zpoždění:-))))).

M. Pivoda 17.10.2016 12:01

Komunismus potřebuje lidi odvážné, čestné, muže a ženy, ...

Jenže on ten komunismus ty odvážné a čestné muže a ženy právě nenašel! A to je také jeden z důvodů, proč ta politická reklama (nikoliv seriózní předpověď!) se nemohla nikdy naplnit. Tolik k textu z časopisu ABC - rok 1960.

Přečtete si nyní, co stimulujícho píše americký prezident Obama v říjnu roku 2016.

Nadpis: Now Is the Greatest Time to Be Alive (By President Obama)

"We are far better equipped to take on the challenges we face than ever before ... one reason why I'm so optimistic about the future: the constant churn of scientific progress. ... how we will overcome the challenges we face: by unleashing the power of all of us for all of us. Not just for those of us who are fortunate, but for everybody. ... The point is: we need today's big thinkers thinking big. Think like you did when you were watching Star Trek or Star Wars or Inspector Gadget. ... "

Takže i současný kapitalismus potřebuje lidi odvážné, čestné, muže a ženy, ... Soudružka Semelová mezi ně ale, bohužel, nepatří.

R. Langer 17.10.2016 13:15

Re: Komunismus potřebuje lidi odvážné, čestné, muže a ženy, ...

Počkat, a co má Obama společného s kapitalismem, to bude nějaký omyl... ;-)

J. Schwarz 17.10.2016 21:34

Re: Komunismus potřebuje lidi odvážné, čestné, muže a ženy, ...

S kapitalismem nic - jde o volné pokračování onoho článku v ABC... Jenom dnes se ujali pochodně pokroku američtí soudruzi...

J. Sinnreich 17.10.2016 10:19

Komunizmus, nacizmus

Doporucoval bych soudruzce Semelove precist si knihu Liny Heydrichove "Muj zivot s Reinhardem".(TM, 2012). Hloupost a mysleni zatemnele zvracenou ideologii zkratka neni mozne napravovat. Ale seznamit by se s tim mel kazdy.

J. Farda 17.10.2016 10:06

Rád bych někdy

od soudružky Semelové slyšel, že se také přiznali účastníci protistátního spikleneckého centra v čele se Slánským! https://cs.wikipedia.org/wiki/Proces_se_Sl%C3%A1nsk%C3%BDm :-)

J. Řezák 17.10.2016 10:32

Re: Rád bych někdy

Ti si také tu oprátku plně zasloužili. Sice za něco jiného, ale to už si tam nahoře (nebo spíše dole) určitě přebrali

J. Farda 17.10.2016 13:06

Re: Rád bych někdy

Jak říkají jistě zlé jazyky, gestapáci mlátili lidi ve snaze dostat z nich pravdu. StBáci mlátili lidi ve snaze je zlomit a dostat z nich předepsané přiznání. Inu, krvavý Kléma tvrdící, že komunisté jsou lidé zvláštního ražení, neměl tak úplně pravdu. Ovšem ve srovnání s gestapáky, viz zářný vzor Grebeníčka staršího, jim náleží upřímné uznání za zdokonalení metod NKVD a GSP. Inu, přiznání bylo i ve středověku korunou důkazů. http://www.fairtrial.cz/index.php/cs/o-projektu

J. Řezák 17.10.2016 9:46

"Marta Semelová ...

... buďto nezná okolnosti justiční vraždy Milady Horákové, nebo je vnímat nechce." Možná je ještě třetí možnost: prostě musí žvanit tak, jak žvaní, aby aby byla v rodné straně vidět. Ono je snazší se prosadit u komoušů (prosadit=nacpat se do funkcí, nejlépe v parlamentu), než v jiných stranách. U komoušů totiž vítězí každý, kdo nezabloudí i v holé větě a je schopen pronést krátký projev a během řeči se nepoch/cat. A tak má Semelová koryto, kde musí jedenkrát za rok něco plácnout (i kdyby to bylo zvěrstvo) a pak zase zbytek roku klimbat ve sněmovně a brát plat, o jakém se jiným učitelkám ani nesní. Pravda, chce to značnou koncentraci podlosti a absenci jakékoliv morálky, ale vyplatí se. Takovým patří budoucnost a jsou v každé straně - koneckonců Topolánkova či Bendova adorace Mašínů - to byla podobná zrůdnost, mohli by si s touhle ježibabou podat ruku (tedy starej éééBenda už naštěstí ne).

J. Kombercová 17.10.2016 10:08

Re: "Marta Semelová ...

Ještě je další možnost, ale to už bych musela být vulgární.