19.1.2021 | Svátek má Doubravka


Diskuse k článku

PRÁVO: Nesmyslné obvinění náměstka NP Šumava

Nutil své podřízené používat chemii! Obvinění za kůrovce! Titulky, které se na přelomu minulého a tohoto týdne vyrojily v médiích v souvislosti s trestním oznámením na Václava Brauna, vedoucího odboru státní správy Národního parku Šumava.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Venc 16.7.2013 10:16

Zelené iniciativy

Je na čase se opravdu zamyslet, kdo nebo co je základem pro to, že zelení nadšenci, kteří nemají žádnou majetkovou zodpovědnost, rozhodují v záležitostech jim nepatřícímu majetku.

P. Rada 16.7.2013 11:06

Re: Zelené nebo Hradní iniciativy?

Jo jo - už jsem vzpomínal, že na Šumavě jdou ceny stavebních pozemků do výše jak v okolí Prahy. Tak se pak vůbec nedivím, že dotyční si na majetek nechtějí nechat sáhnout i když na něm mnohdy bez povolení vyrostla hacienda jak hrad - je to Váš případ, nebo nějkoho s "širší rodiny" pane Venci?

Jiný majetek je ten přímo v NP - ten je dosud Národní - ale v poslední době ho obhospodařoval nadnárodně pan Klaus prostřednictvím pana Stáského.... a tito pánové si do svých zájmů pravidelně nechtěli nechat mluvit. Proto také Sráský rozpustil tehdejší vědeckou radu parku - a měl hned volné ruce pro v praxi prosazování svého výroku "Příroda je bestie a s tou jenutné bojovat všemi prostředky".

V. Venc 16.7.2013 12:00

Re: Zelené nebo Hradní iniciativy?

Ad Rada

Vážený, majetek má přinášet užitek!

Pokud myslíte, že jeho nejlepší využití pro společnost je nechat ho sežrat kůrovcem a ponechat sám sobě, tedy evoluci, tak to zkoušejte se svou zahradou. Tam můžete rozhodovat, jak chcete.

Národní majetek, ten má svého správce, který se má starat o jeho společenský přínos!

Společenským přínosem asi není to, jak nám krásně tokají tetřevi! Bohužel.

P. Rada 16.7.2013 15:40

Re: Zelené nebo Hradní iniciativy?

Vážený!

Právě proto abychom měli co nejvyšší užitek je nutné ekosystémy ochranovat. Přinášejí totiž do naší celosvětové ekonomiky násobně větší přínos skrze ekosystémové služby, jak činí celosvětové HDP !!! Dopustímeli tedy rozpad ekosystémů dojde zároven k masivnímu rozvratu celé ekonomiky. Viz Nátr: "Příroda nebo člověk - služby ekosystémů"

http://kfrserver.natur.cuni.cz/studium/anatomie/ZS2012/natr/laudatio.pdf

Mez námi dvěma je tedy ten podstatný rozdíl, že já se snažím nahlížet v celkovém a dlouhodobém pohledu ale Vám jde jen o dopady krátkodobé. S toho pochopitelně tkví veliký rozpor který si s ponáspotopáři jen těžko vyjasnuji. Proto doporučuji tu knížku.

R. Langer 16.7.2013 15:49

Re: Zelené nebo Hradní iniciativy?

Vážně? A jaký přínos tedy do ekonomiky (stačí do naší, nemusí být do té světové) tedy přináší ta holá Šumava? To je jako podle vás funkční ekosystém?

P. Rada 16.7.2013 16:07

Re: Zelené nebo Hradní iniciativy?

To jste právě uvedl případ rozpadajícího se ekosystému s velkými celospolečenskými dopady. Spolu se stěhováním smrkových kultur k severu a zmenšením takto vázaného uhlíku, snížením výroby kyslíku, udržováním vláhy, uvolněním prachových a dechtových částic v kouři s požárů .... to vše znamená velké celospolečenské ztráty - někde i přímo na životech:

http://hot-topic.co.nz/canadian-megafires-send-smoke-round-the-globe/

Nejen na Šumavě ale v celé české kotlině hrozí likvidace smrkových kultůr. Spočtěte si už sám potenciál ztrát. Kůrovec je přítomen už celoplošně a jen čeká na podnět v podobě vychřice... aby pomohl urychleně transformovat dřevní hmotu na půdní supstrát pro nový porost - mnohdy to ale nestihne a vše shoří jak v té Kanadě. Toto jsou prvé konkrétní příklady dopadů klimatické změny.

J. Lukavsky 17.7.2013 9:02

Re: Zelené nebo Hradní iniciativy?

No jen jedna kontrrrolní otázka: Těžilo se na Šumavě více za Ekologického ředitele Krejčího nebo Zaprodance motorových pil Stráského?

Čekám na odpověď: