15.11.2019 | Svátek má Leopold


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Liptovský 23.10.2019 21:52

Možno - by som sa aj dokázal vysporiadať s cenzurovaním tzv. nenávistných prejavov... Hm... Ibaže - už mám s tým skúsenosti, aj na diskusnom fóre Lidovek - za neetické sa pokladajú isté jednostranné názory, v ničom nenávistné, či neetické - iste viete, o čom hovorím... A je to bič na oponentov z jednej strany. Takže - cesta k totalite.

J. Kraus 23.10.2019 19:58

Slovo "nenávist" se stalo obalem pro aspoň dvacet slov různých významů a pro jeho uživatele je příznačné, že z těch dvaceti si vybrali právě slovo s největším nábojem zla a negace. Ale nejde jen o ni. Jedná se o zmatení slov obecně, posouvání a zamlžování jejich významu. Následuje zmatení a zamlžení mysli. Na Seznamu (Novinkách) to vidíme už ve většině článků. Kdysi bývala omezenost ducha vyvážena intuicí, to ale onen omezenec si musel své omezenosti být nepříjemně vědom. Dnešní doba nutí člověka, který by byl kdysi šťastný a oblíbený člen nádvorní čety k rozvoji své osobnosti, ke studiu, k vyjádření své jedinečnosti. Takový zmatenec není šťastný a co hůř, v případě krise neobstojí a bude mezi prvními obětmi.

R. Gramblička 23.10.2019 17:01

V Americe jsou zas o krok dál. Demokrati v Massachusets navrhují kriminalizovat nadávky. Pro recidivisty by platilo 6 měsíců v base. Píše o tom The washington free beacon

Š. Hašek 23.10.2019 18:06

Tak na rovinu!

I ve službě jsme si nadávali. V partě se nadává.

Kolik dostanu, když "polechtám", na chodníku, ve dne, před svědky, paní sousedku nějakou veselou, radostnou, no prostě nešabatovskou větou??? Netvořím při komunikaci s ženami gendervěty. Spíše si (občas) vyčistím zuby, mám čisté botky a jsem oholen přiměřeně situaci ........ . Mají ženy boky, nebo nééééé? Nějak to houstne.

Ale snad náměstekombudsman Křeček se mě zastane!!!???

Ś. Svobodová 23.10.2019 16:57

Zákony odsouhlasené ANO a ČSSD umožňují dnes trestat skoro kohokoliv za cokoliv. A pan Křeček (ČSSD) se teď diví, že některé skupiny chtějí dále přitvrzovat. Směšné. Kdyby to nebylo k pláči.

Š. Hašek 23.10.2019 18:12

Mám dojem, že pan Křeček není to nejhorší, co se na úřednickopolit aréně zjevuje.

Je to málo!!! Sakra málo.

Je to starší pán, moc píše, filosofováním se seno neusuší, bojí se do televize, bojí se říci něco Šabatce, bojí se "vzít nůž a řezat". Přitom - kdyby si namazal rovnostáře bolševické na chleba - nic by se mu nestalo, snad má penzi zajištěnou.

Život potřebuje padesátileté ranaře, kteří nebudou jen psát. Zkráceno.

K. Kocourek 23.10.2019 15:57

Nenávist je druh citu. Něco co člověk buď pociťuje nebo ne, nelze ji zakázat.

Na druhou stranu to není tak dávno (asi 100 let; značná část dnes žijících lidí mohla dříve mluvit s někým, kdo tu dobu znal) kdy se v západní civilizaci považovalo za ostudu projevovat city na veřejnosti. Přinejmenším ve vyšších vrstvách. City mohly projevovat bez omezení jen úplně malé děti.

Když to převedu do dnešního světa dospělých - pokud někdo projevuje na veřejnosti nenávist, v praxi to znamená, že někomu nebo na někoho nadává, je to infantilní. Skutečně dospělý člověk s protivníky bojuje nebo se s nimi pokusí domluvit. Nadávky připomínají chlapečka, který uteče do bezpečné vzdálenosti a pak křičí: "Stejně jsi blbec, heč!"

J. Vintr 23.10.2019 19:14

Vy zřejmě vůbec nechápete, že tady nejde o nějakou nenávist nebo nadávky. Tohle je záminka na cenzurování nepohodlných názorů. Někdo se snaží ohnout společnost proti přirozenému řádu. Většina lidí si toho ani nevšimne, ale je třeba umlčet ty, kteří na to budou upozorňovat.

K. Kocourek 24.10.2019 0:24

A jak víte, že to vůbec nechápu?

Pouze vycházím z jednoho známého citátu: "Rozčilení není program..."

M. Pechar 25.10.2019 16:06

Nechápete. Nejde o nenávist, nýbrž o nálepkování nepohodlného názoru, dehonestaci a ostrakizaci jeho nositele. Je velmi snadné nepohodlný názor nazvat projevem nenávisti. Už chápete?

M. Pivoda 23.10.2019 15:19

Čtvrtina Čechů neví, kdy začala sametová revoluce. Každý patnáctý říká, že se žádný zločin komunismu nestal.

https://hlidacipes.org/ctvrtina-cechu-nevi-kdy-zacala-sametova-revoluce-stb-je-hlavnim-hrichem-komunismu-pro-jedine-procento-lidi/?

Š. Hašek 23.10.2019 18:18

Bylo vždy.

Rozhodující je, občanská úroveň těch, co se dostaví o sobotách k těm státbedničkám.

Píši občanská úroveň, neboť voličsky jest těžko měřit hodnotu občana - řidiče autobusu, zedníka, ....... či chirurga. To se měří platem. Společnost potřebuje všechny voličské občany. Nikoliv voličské darmožrouty. Zkráceno.

J. Jurax 23.10.2019 19:32

No jo, ono je dobré si přečíst celý článek, ne jen Vámi vypíchnuté heslo.

Je tam třeba též psáno "Že bylo za socialismu lépe, věří těsná většina dotázaných ve věkové kategorii nad čtyřicet let se základním nebo učňovským vzděláním (52 procent). Čím vyšší je úroveň dosaženého vzdělání, tím pozitivnější je podle průzkumu i pohled na polistopadový vývoj. Celkem 57 procent vysokoškoláků uvedlo, že sametovou revoluci hodnotí kladně.".

Celkem se to dá pochopit - dělnická třída přestala "vládnout" a tudíž přestala být preferována.

R. Gramblička 23.10.2019 15:05

ten frk o cikánech mně dostal ;-D;-D;-D;-D;-D

M. Krátký 23.10.2019 12:51

pitvají se blbosti a zásadní otázky budoucnosti Evropy se neřeší vůbec - a tak to nakonec vidíme na příkladu Turecka - kde si Turek s bezzubou Evropou vytírá zadek a neZiskovky "loví" muslimy 150 metrů od jižního a východního pobřeží Středozemního moře a takto "zachráněné" běžence v klidu vozí do Evropy. Tam hledejme příčiny nenávistných projevů - trubci i Nány v vedení ÚV EU se kritizovat nesmí a tak bezdětný a nedonošený Macron společně s bezdětnou Merkelbabou rozhodují o osudu celé Evropy !!!

M. Krátký 23.10.2019 13:15

i bývalý komunista generál Šedivý to potvrzuje na Seznam.cz - zde :

Bezzubá Evropa. Pokud Erdogan splní výhrůžky, EU se zhroutí, varuje generál Šedivý

a bude hůř ( bývalý komunista je blbost jako bývalý černoch - že ?)

V. Pavelka 23.10.2019 23:21

Možná Tramp chce blbečky z Bruselu , vystavit povětří nebo vychřici , když odejde z afriky EU?!

Š. Hašek 23.10.2019 13:44

Máte pravdu.

J. Kanioková 23.10.2019 18:32

Nejen téma Turek, ale hlavně migrace,islám !

M. Pivoda 23.10.2019 12:47

Fake news? Investice do kritického myšlení člověka (uživatele informací) zůstává zatím tou nejlepší investicí.

Technologie se samozřejmě vyvíjí (a to je dobře!). Nicméně lidským schopnostem v oblasti přirozeného jazyka se zatím počítače nevyrovnaly.

Důležitá je (v Česku obzvlášť vysoká) potřeba lidí podlehnout nějaké nepodložené a neověřené informaci. A pak také, zde na Neviditelném psovi v diskuzích detekovaný, velmi vysoký stupeň mafiánství.

J. Jurax 23.10.2019 19:36

Čo rozumíte pod takým slovom "vysoký stupeň mafiánství," Kefalín?

K. Janoušková 23.10.2019 12:11

Spousta diskuzí je zakázána, či zrušena, právě pro kriminalizaci názorů. Názor posuzovat zda je dobrý, vhodný, špatný či nesprávný je dost zavádějící. Je rozdíl čin spáchat a tlachat. Přesto otevřené tlachání uvolňuje stres a napětí a pokud někdo napíše něco nemravného, je odsouzen i diskutéry, cenzorem zakázán a možná ho někdo může opět přesvědčit, že se mýlí. Paradoxně svoboda slova ubývá tak rychle, jak strana káže pod tlakem dobroserů a strach z písemného projevu se opět šíří. ;-( Pád do nicoty, místo svobodného života, jsme sešněrovaní více než dříve, kdy byly svazky Stb. Dneska máte tolik registrů, které nemáte ani pod kontrolou. Informovaný souhlas u lékaře, předkládaný zásadně sestrou v nepřítomnosti lékaře a mnohé GDPR, kde když nedáte souhlas, vystavujete se privátním sankcím, když dáte, musíte se obávat zneužití dat. Vůbec nejsme svobodní. Pracovní doba se prodloužila, nemocenská a paragraf na dítě zakázal pod finanční penalizací, základní školy sloučily se zvláštními, což nejednomu rodiči přidalo vrásky na čele amísto učení ve škole, učí dítko doma. Do školy chodí se průměrovat s dětmi z asociálních rodin, aby nebyly diskriminované. Ty jen otloukají všechny místo učení, ale sociologové plesají. Světodobroseři zužují prostor na držet ústa a krok kupředu levá. Upřímně zklamání a touha po emigraci.

J. Tachovský 23.10.2019 13:05

Mate upnou pravdu

V. Pavelka 23.10.2019 23:34

Vono existuje nějaké lidské konání , které ostatní neznají nebo by je měl někdo chránit před ním????!!EUEUEUEUEUEUEUEUEU!!8-o

V. Pavelka 23.10.2019 23:39

Co to je za cenzor idiociiEU?!!!

J. Kouk 23.10.2019 11:41

Souhlasim s clankem. ..je, nebo neni nenavist, kdyz nejdo volice druhe strany nazve ruda a hneda prasata, nebo aby starsi lide vychcipali? .. jeste k zamysleni... Zidy zplynovali bez toho, aby k nim citili nenavist.. kristalova noc byl vybuch nenavisti, to jiste.. zplynovani bylo zlo, to se opomiji...

V. Petr 23.10.2019 11:22

Hitler by ale nevyhrál volby, pokud by se polikové Výmarské republiky nechovali skoro stejně ignorantsky, jak politici současní.

A nežádoucí jevy, které Hitler kritizoval skutečně existovaly, ač jeho "recepty" na jejich řešení byly dílem šílence.

J. Tachovský 23.10.2019 11:00

Pravo nebo nepravo na nenavist je irelevantni. To proste nekdy v cloveku vznikne a ovlivnit se to moc neda. A je dobre to ventilovat. Internetova diskuze je asi to nejlepsi misto. Rozhodne lepsi nez prima fyzicka konfrontace treba v hospode.

Š. Hašek 23.10.2019 11:16

Jo.

Oni snad začnou monitorovat i domácnosti! Možná, že zavřou mě i manželku. Za nenávist kvůli špinavým ponožkám (neodevzdány v řádném termínu do špinavého prádla, opakovaně). Začala si žena. Ale já se nedal!

Kolik tchýní půjde na převýchovu k Šabatové???? No, tě noha!!!

J. Kanioková 23.10.2019 18:30

1*