25.10.2020 | Svátek má Beáta


Diskuse k článku

PRÁVO: Nejsme ve válce

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Kučer 15.10.2020 21:25

Na divokém severu, v dobách kdy tam působil Jan Eskymo Welzl , měli pouze 3 tresty. Nejmírnější byl trest smrti zastřelením, dále oběšení a nejhorší bylo upálení. Za krádež potravin se dával ten nejmírnější trest, byl ihned vykonán.

P. Szirotný 15.10.2020 21:19

Restriktivní opatření nejsou chaotická, jsou jen občas překotná a nečekaná. Ale překotný a nečekaný je i vývoj situace. I odborníci předpovídali, že u nás v této době může být i 6 tisíc nakažených denně. V krajním případě proběhlo číslo 8 tisíc. Ale to už zase jiní zpochybňovali a leckdy i zesměšňovali. Teď máme 9,5 tisíce za včerejšek a za dnešek to bude podobné. Kdo chce, o opatřeních ví. Celé dny to běží v TV, rádiích a je to na všech hlavních serverech. Normální, zodpovědný, člověk opatření respektuje, jakkoliv jsou nám všem nepříjemná. Někteří hlupáci "švejkují" a snaží se opatření jakkoliv obejít. A malá část právníků se snaží zviditelnit napadáním opatření či procedur jejich přijetí. Jako bychom nebyli všichni na jedné lodi. Na lodi, do které už docela dost teče. A místo zacpávání děr v lodi diskutujeme kdo ty díry způsobil.

V. Kučer 15.10.2020 18:08

Recidivista by měl dostat u opakovaných krádeží alespoň 2 roky na tvrdo, nižší trest pro něj nemá smysl. Krádež housky v obchodě je samozřejmě přestupek ale byly doby kdy za krádež potravin byl trest smrti.

D. Müller 15.10.2020 18:14

Málo jste zažil, proto ta přísnost.

K. Křivan 15.10.2020 18:36

Nikdo nemusí krást z hladu. Na každém nádraží jsou dobročinné organizace od Armády spásy až po církevní spolky, kde dostane nejen přespání ale i jídlo. Jsem pro přísné tresty !

V. Církva 15.10.2020 14:51

A řekl mu někdo že umírají lidé?! Ve válce se při náletu lidé taky schovali místo utrácení v hospodě. Až nebezpečí pominulo, šli do hospody.

D. Müller 15.10.2020 15:35

Kam se nám poděla protiletadlová obrana? Není náhodou na straně nepřítele? Nepálí do nás, spolu s koronáčem?

V. Církva 15.10.2020 14:47

No vždyť to říkám už dávno, právníky zrušit a začít znova, jsou na nic a mimo realitu.

Tak třeba Vám ukradnou auto když musíte do nemocnice. Nebo babička nejde pro důchod kvůli Covidu a někdo ji okrade tak nemá nic. To je důvod ostřejších trestů

Co se týká té krve. Kdyby jak ve středověkém Islámu sekali ruce za ukradení drobnosti byl bych proti. Jenže dnes lumpúm už tak nic nebrozí. A v době kdy se blíží přeplněné nemocnice a možných 10 tisíc mrtvých budou rowdies řvát za zrušení roušek. Stát musí někdy proti asociálům zasáhnout. Na světě je hodně zlých a sobeckých lidí.

Co se týká opatření jsou jasná a napsalo se víc než dost. Ne všechna opatření pak musí být psaná. No nicméně právníci mají problém s elementárními návody nejen hygienickými. Přesto by právníky v týmu Prymula mít měl, aby se mohl těmto otravům bránit.

P. Janoušek 15.10.2020 15:13

Máte to trošku pomatené. Asi jako pan Babiš. Mnoho z nás, i já, nesouhlasíme s vlnou zmatených opatření. Ale plníme. Holt je to nařízení vlády. Takže, řvát rowdies můžou, plnit musí. Ráno troubili v rozhlase, že Babiš mečí, že jsme neukáznění, zatím co policie hlásí, že se lidé chovají ukázněně a nařízení plní. Tak jak je to?

P. Vychodil 15.10.2020 15:59

asi tak, že Babiš a spol jsou v p....nechápou nic, anebo i když ano, tak si myslí, že budou mnoci zůstat u koryta, domnívají se, že když poslouchají svého páníčka, tak ten jim zato dá pamlsek...hovňajs...páníček má spoustu práce sám se sebou, neboť tato hra se vede i proti němu...tito blbci nechápou, že přežít mohou pouze, když se opřou o svoje poddané, jako to dělá třeba (jenom) Orbán...

covid zmizí, až se zadlužíme tak, že nás bude možno koupit za hubičku všechny, celou zemi...tak to Makrela provedla s Řeckem, jenže i velkou makrelu dokáže lehce sežrat čínský žralok...

no, dalo by se v úvahách téměř donekonečna pokračovat...ale asi by to bylo příliš depresivní...

D. Müller 15.10.2020 16:15

Babišova strategie byla vždy: "Kamarádit se, přivést do problémů, zadlužit, levně skoupit. " Už víte, co to je řídit stát jako firmu? První tři fáze máme za sebou.

P. Vychodil 15.10.2020 16:20

dobrýýý,R^, ale podle toho jak vidím Babiše dneska, už pochopil, že tntokrát ve čtvrté fázi koupí někdo jeho...tenhle deal, co si naplánoval, je nad jeho intelektuální schopnosti, v tom ani Prchal nemůže pomoci, to už je hra elit, ne nějaký okresní přebor na poli s řepkou...

D. Müller 15.10.2020 16:41

Můj osobní citát: "Je zajímavé, že růžové brýle se dají sundat jen ve sra*kách."

P. Szirotný 15.10.2020 21:05

V Praze policie odhalila bar, ve kterém se hosté po 20 hodině přesunuli do sklepních prostor a tam (samozřejmě všichni bez roušek) nadále pařili a konzumovali i drogy. Personál je následně pouštěl ven zadním východem. A tento případ jistě není ani zdaleka jediný. Ani v Praze, ani v jiných městech. Tak asi tak to je.

D. Müller 15.10.2020 15:49

Pane Církvo, je to úhel pohledu. Těm rowdies se zdáme jako asociálové my. A co se jim na to dá říci? Koukají kolem, že už měsíc nosíme roušky a v průseru jsme stejně. Roušky asi nějak fungují, ale spása to očividně není. Asi nám nezbyde než zase chvíli sedět na zadku. A za to budeme tvrdě trestat kde koho? Vždyť nás nikdo nenutí někde trajdat a vzít si respirátor. Mně se ta tvrdá linie nelíbí, spíše slouží k zamaskování selhání jiných.

K. Křivan 15.10.2020 11:37

U soudu by měl nejdřív platit zdravý lidský rozum a pak teprv paragrafy počmáraný papír. pokud tak nebude, vezmou lidi právo do vlastních rukou a pak se začnou zločinci divit.

D. Müller 15.10.2020 16:19

Kdysi jsme se soudili o peníze za dodané zboží. Soud trval 9 let. Až toho měla soudkyně v Praze dost. "... obchodní zákoník je postaven na principu dobrých mravů, obžalovaný je nedodržel.... zdůvodnění pošlu poštou" A šlo se domů.

K. Křivan 15.10.2020 18:38

No jó, dobrý mravy jsou dnes něco zpátečnického až směšného, rozhodně nepokrokového, prostě fujtajbl.

K. Křivan 15.10.2020 11:08

Pane Vlku jsme ve válce. V nevyhlášené bakteriologické válce.

Virus byl vyvinut v bakteriologické vojenské laboratoři a nikdo mě nepřesvědčí, že unikl jen tak. Jen tak unikne náš kocour, když pod okny se kočky mrouskají.Virus je zbraň. Útočná zbraň. Když už zbraň máte, a stála miliony, tak chcete vědět co ta potvora dokáže.

Čínský virus Corona to světu ukázal. Položil víceméně ekonomiku světa na lopatky. Ani ty miliony mrtvých nemusíme počítat. Důležitější je, kolik a jakých firem zkrachovalo a bylo výhodně koupeno číňany, tedy čínskou maoistickou partají.

Měli bychom si uvědomit, co z našeho světa už číňani mají v kapse. Jaké firmy. Třeba kolik % z Mercedes Benz, nebo málo známé ale velice důležité firmy Kuka (montážní roboti), atd, atd. A kolik Afriky patří už Číně ? V Řecku koupili přístav. V Praze jim patří Slavie. Asi to nejmenší, co jim patří.

V. Svoboda 15.10.2020 11:38

No asi nelze Číňanům púrokázat úmysné šíření viru. Ví se, že unikl ve Wu-chanu a z této provincie pochází 40 tis. Číňanů makajících v Lombardii v textilkách. Ti to po vánocích strávených doma přinesli a hromadně nakazili Miláno a okolí. Podobné to bylo ve Španělsku. 12,5% nezaměstnanost a oni si berou Číňany. Za to může levice u moci a odbory. Jak se to dostalo jinam nevím, ale turismus, globální obchod, cestování obecně a námezdní dělníci to je hlavní zdroj roznášení infekcí a virů.

P. Janoušek 15.10.2020 15:07

To však nevylučuje co napsal předřečník.

K. Křivan 15.10.2020 17:57

".. unikl ve Wu-chanu.."

I takový náhodný únik se dá lehce zorganizovat. Náhodný únik je velice nepravděpodobný. Při tom jak jsou takové laboratoře chráněné, i v Číně, ...

Spíš bych věřil úmyslnému vypuštění do světa. Přineslo to:

1) poznatky o šíření viru v realném světě, a

2) obrovské ekonomické škody nepříteli a z toho plynoucí

3) ekonomický prospěch pro Čínu.

Prostě a jasně je to čínský "výrobek", čínský virus, a neunikl, ale byl vypuštěn a posunul Čínu na její cestě k ovládnutí světa o značný kus vpřed.

Taková jsou fakta.

V. Petr 15.10.2020 10:50

Je třeba zavést volitelnost soudců!

K. Křivan 15.10.2020 11:14

Nejen "volitelnost" ale i možnost odvolání.

K. Křivan 15.10.2020 11:18

Přece nechcete aby mohl být zločinec v taláru odvolán pouze kulkou na schodech soudu ? To je zatím jedinná možnost jak se ho zbavit. Bohužel.

V. Církva 15.10.2020 14:49

R^

J. Pokoutný 15.10.2020 12:04

R^

J. Vorlický 15.10.2020 10:14

k: J Plzák, 15.10.2020, 9:07: . . myslím stačí napsat: . . zločinci . . .

Pak: Ano, právo strany jedné bez odpovídající povinnosti strany druhé je nesmysl obecně a následně to odporuje i práva základnímu principu.

Moc je základ všeho lidského konání. V ČR zmatek vyplývající z pojmů "moc státní" a "moc veřejná" je další problém. Z toho pak plyne nesmysl českého práva, tedy ukládání povinností nejen zákonem, ale i "na základě práva".

Společně pak (marxisticko-leninské) vynětí "českých přestupků" z "českých trestných činů" likviduje z českého práva veškerý zdravý rozum. No a bez něj jakákoliv počáteční byť jen úvaha o čemkoliv je předem odsouzena k nezdaru.

Jo a ještě, způsob dokazování u českých soudů (spíš úřadů) je tak nepatřičný, že je prakticky nemožné věc řádně, nejen trestní, posoudit a rozsoudit, nebo vůbec poznat o co jde.

Jediné, na co nemám odpověď, je to, zda je tak vše činěno záměrně, nebo z nepochopení základních principů práva. Tož tak.

J. Plzák 15.10.2020 9:07

Vymezit práva jedné strany - nás ovládaných - považují naše politické, vládnoucí elity za svoje privilegium, které je samotné k ničemu nezavazuje.

Jde o myšlenkový přežitek z doby vládnutí "jedné strany".

Proto je neustále nutno zdůrazňovat, že to byli komunističtí zločinci, kteří nám vládli.

J. Lukavsky 15.10.2020 8:40

Nejsme ve válce? Španělská chřipka zabila víc lidí nežli 1. sv. válka, takže to srovnání s válkou u pandemie docela sedí. Korunáč má naprosto stejnou šanci, navíc má některé "výhodnější-tedy pro sebe" vlastnosti. např. dlouhou dobu (2 týdny) kdy bezpříznakový nositel už infikuje své okolí. To je ideální pro šíření, aj. Lidé bděte, neblbněte! J.L. end