8.3.2021 | Svátek má Gabriela


Diskuse k článku

PRÁVO: Nejslavnější železniční přejezd v režii starosty za ODS

Starosta Prahy – Řeporyjí se zasloužil o několik mediálně známých akcí. Vedle pomníku Vlasovcům upoutala média akce „přejezd“, v níž starosta Pavel Novotný projevil péči starostlivého občana chránícího děti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Grigar 18.2.2020 18:54

.. tož dobře, pane Krynický, že jste to vy a chovám k vám určité sympatie, tak se k věci ještě jednou a naposled vyjádřím.

Jestliže u vstupu na komunikaci pro pozemní provoz v prostoru zavřeného železničního přejezdu(výstraha!) použijeme index rizikovosti A, potom u vstupu do ničím nechráněného kolejiště(provozovaná železniční dopravní cesta) je index nebezpečnosti nejméně o stupeň vyšší, tedy A+. K takovému vstupu potřebujete zvláštní povolení dle předpisu Správy železnic Ob1 díl II. Osobám bez tohoto oprávnění je dovolen vstup pouze do prostor určených pro nástup a výstup cestujících a to pouze určenými a vyznačenými přechody. V místech, kde nejsou ostrovní nebo poloostrovní nástupiště, je nástup a výstup cestujících vždy na straně výpravní budovy.

Zdroj: zák.č.266/1994 Sb. Zákon o dráhách; interní předpisy a směrnice dopravců a Správy železnic.

P.S. pro podrobnější vysvětlení se s důvěrou obraťte na tiskové mluvčí jednotlivých subjektů. Přistupujte s rezervou k tomu, co se mluví u piva nebo k informacím z agentury J.P.P.(jedna paní povídala)

J. Krynický 19.2.2020 0:21

Jak lidi mohli vůbec bez té spousty zákonů přežít?

Z hlediska litery zákona máte určitě pravdu. Z hlediska reálné situace k žádnému ohrožení kohokoli nedošlo.

Tedy nebudeme-li uvažovat ohrožení možností být natočen kamerou s následným využitím záznamu k rozpoutání kampaně.

P. Grigar 19.2.2020 8:18

..pane Krynický, ani mě netěší ona paragrafová džungle, ve které obyčejný člověk je lovnou zvěří. V devadesátých letech jsem měl často možnost účastnit se jako pozorovatel parlamentních jednání a šla mi z toho hlava kolem. Projednával se předložený návrh zákona, zpracovaný právníky a odborníky v dané oblasti. Až potud jakž takž, ale v okamžiku, kdy začali poslanci přicházet s "pozměňovacími návrhy", se celá ta konstrukce začala drobit, deformovat a nad konečným výsledkem, schváleným parlamentem, právníci i odborníci tloukli hlavou o zeď.

Ke kauze přejezdu mám poslední poznámku.. na základě svých dlouholetých zkušeností z drážního provozu se obávám, že to nejvíc odskáče zase ten obyčejný člověk v uniformě, který chtěljenom pomoci. V české kotlině tradičně bývá každý dobrý skutek po zásluze potrestán.

V. Petr 18.2.2020 16:26

Tady je ještě další věc, ty světla tam blikala NESMYSLNĚ. Protože vlak se mohl rozjet, až ho rozjel strojvůdce, který to evidentně neměl v úmyslu.

Připadá mě to jako když jsem jel poprvé do Jugoslávie a ptal jsem se kolegy, co tam už byl na zkušenosti.

Ten mě mimo jiné řekl toto "Když je v Jugoslávii omezení rychlosti, tak to dodržuj, protože na rozdíl od nás to tam nikdy není nesmyslně a když pojdeš rychleji, nejspíš si rozbiješ hubu..."

P. Grigar 18.2.2020 19:02

..definujte prosím pojem "ty světla tam blikala NESMYSLNĚ".

Děkuji.

A. Reček 18.2.2020 11:33

Výhodou je, že názory autora článku lidi mimo Prahu nezajímají!

S. Landa 18.2.2020 12:04

Jeho názory nejspíš nezajímají ani Pražany...

J. Vlček 18.2.2020 12:38

Pane Rečku, z čeho tak usuzujete? Jsem totiž mimopražský a nemohu říci, že mě to nezajímá. Podobné situace přece mohou nastávat všude, nemyslíte?

J. Ježek 18.2.2020 11:15

Partaji naivního politologa Fialy s krycím názvem ODS (občansko demokratičtí socialisté) není pomoci, ani kdyby řeporyjský blázen zablokoval ten přejezd multikárou a do kamery dělal opičky.

Z kdysi pravicové strany se stali socialisté vlezdobruselští. Vůbec se nedivím Václavu Klausovi, že už dávno s tou tlupou nechce mít nic společného.

F. Kusák 18.2.2020 11:28

Máte pravdu, tak nějak to vnímám i já.

P. Burda 18.2.2020 16:23

Když použiji Vaše slovo, tak ta tlupa nechce nic mít s Klausem (mladším). Teď jde o to, jestli to s Novotným (mladším) povede od 10 k 5, nebo od 12 ke 40 (procentům).

P. Lenc 18.2.2020 9:44

Takže kecání o bezpečnosti na přejezdech to se "diskutuje", ale kamery které ukazují co občané vyvádí na přejezdech jsou málem zásahem do práv občanů.Holt zmíněný starosta je přece vulgární zlouš, který si dovoluje opravdu moc.O kamerách, které jsou pomalu všude, samozřejmně jenom kvůli "bezpečnosti občanů", tak to je v pořádku. Kdo chce psa bít, ten si vždy hůl najde.A pokud dával učitelkám opravdu znamení k přechodu zaměstnanec železnice, tak pozdrav pán Bůh, ovšem to zřejmně není navádění k trestnému činu, že?

M. Starý 18.2.2020 10:01

Pokud ty kamery umísťuje a sleduje městská nebo státní policie je to v pořádku. Pokud je sleduje a záběry z nich zveřejňuje starosta asi není něco v pořádku. Nebo jste jiného názoru?

P. Lenc 18.2.2020 10:04

Ano, jsem.Obec může kamery umístit do veřejného prostoru, pokud to bylo odsouhlaseno zastupitelstvím.U nás obec například umístila kamery na dříve ničené prostory(zastávky), výsledek se dostavil.

J. Vlček 18.2.2020 10:02

Pane Lenci, ruku na srdce, vy jste nikdy nepřeběhl ulici na červenou, když nejede žádné auto, a vidíte přijíždět trolejbus, který by vám při čekání na zelenou ujel? Přiznávám se, že já ano.

P. Lenc 18.2.2020 10:05

A vy jste pane Vlčku při tom přebíhání měl na starosti dvacet dětí předškolního věku?

J. Vlček 18.2.2020 10:22

Neměl, pane Lenci, ale chtěl jsem jen naznačit, že jsou někdy momenty, kdy se nad předpisy a příkazy zamhouří oko. Jestliže vlak na zastávce stojí a evidentně čeká na houf dětí, kteří jím chtějí odjet, že pojede v té chvíli jiný vlak nehrozí, pak čekat na zvednuté závory a nechat vlak ujet, se mi jeví přehnané.

P. Lenc 18.2.2020 10:40

Víte pane Vlčku,ono v podstatě jde o to, že si "ten huvát" dovolil umístit kamery na přejezd.Kdyby to nebyl dotyčný, ale nějaký starosta řekněme lidovec nebo socialista, nemluvě o ANO, tak by to byl málem hrdina. A ty děti, víte být tam moje vnučka nebo vnuk, tak bych opravdu nebyl hodný.

J. Krynický 18.2.2020 11:26

Kdyby to nebyl dotyčný vůl, tak by ho ani nenapadlo dělat z celé události aféru.

Být tam vaše vnučka, tak budete radši když ty učitelky zařvou na průvodčího, že nastupovat nebudou a budou s vaší vnučkou čekat dvě hodiny na další vlak.

PODÍVEJ SE KURŇA NA MAPU!

P. Marcín 18.2.2020 12:31

Pane Lenci, v podstatě jde o to, že se starosta Novotný mohl zasadit o to, aby chodci v Řeporyjích mohli překonávat koleje podchodem, nebo nadchodem. Místo toho nechal naistalovat kamery...

P. Marcín 18.2.2020 12:32

"nainstalovat"

P. Lenc 18.2.2020 13:54

Aha, takže Řeporyje mají desítky milionů na přechod-podchod.Nakonec, tak jako stovky dalších obcí, že?Úžasné...

J. Vlček 18.2.2020 14:45

Neznám sice poměry v Řeporyjích, ani nemám přehled o pohybu lidí kolem místního nádraží, ale jde-li o bezpečnost místních obyvatel, mohl by ten svědomitý starosta Řeporyjí upřednostňil výstavbu lávky přes koleje, před instalováním jakéhosi pomníku, který se zrodil v jeho hlavě. Třeba by dostal příspěvek od milosrdné EU a od lidí možná metál.

V. Petr 18.2.2020 16:29

ANO!

P. Grigar 18.2.2020 19:14

..pane Vlčku, přejezd mohl být též uzavřen pro jízdu PMD, což mohlo být např.železniční kolejové vozidlo jedoucí za vlakem, který už v zastávce stál na vedlejší koleji. O této skutečnosti, která se netýká jeho činnosti, by nebyl zpraven zaměstnanec dopravce, který dával pokyn "Pojťe, paní učitelko i s dětmi". V případě najetí PMD do osob v kolejišti by ten hodný pán od soudu odcházel v poutech a pod ochranou Justiční stráže. To aby mu příbuzní obětí nezakroutili krkem.

J. Vlček 18.2.2020 20:11

Pane Grigare, nemám v úmyslu se přít o dění, jehož jsem nebyl přítomen a informace mám jen kusé z tv. Každopádně jsem toho mínění, že situaci kolem tohoto nádraží by řešilo, výrazně lépe, vybudování lávky pro chodce, než instalování kamer a investice do nepotřebného pomníku vlasovcům.

P. Grigar 19.2.2020 8:24

..pane Vlčku, vybudování nadchodu jsem navrhoval v diskusi hned na začátku celé medializace, bohužel jsem přidal lehce ironickou poznámku o srovnání jeho důležitosti se zamýšleným pomníkem. A to jsem neměl, to jsem se seknul.. a byl jsme "po zásluze" popliván.

J. Krynický 18.2.2020 11:23

Trestný čin vyčkání na nástup cestujících a trestný čin vstupu do kolejiště v době kdy vlak stojí a průvodčí dává signál, že vlak na cestující počká. Chápu.

Podíváte-li se na mapu, zjistíte, že nejen že nedošlo k žádnému ohrožení kohokoli (dokud slovutný Řeporyjec neuspořádal hon), ale nedošlo ani k přechodu přes signalizací uzavřený přejezd. Ty učitelky s dětmi vstoupily do kolejiště a spořádaně nastoupily pod dozorem průvodčího a to až po zastavení vlaku. Až poté dal průvodčí znamení strojvůdci, že nástup byl ukončen a je možno pokračovat v jízdě.

M. Malovec 18.2.2020 11:30

Představte si, že i vyhláška určuje pravomoc pracovníka železnice u dávání pokynů na přejezdu. To, za jakých podmínek v tu chvíli učitelky neřešily a rozumím jim.

J. Vlček 18.2.2020 8:53

Možná by měl starosta Řeporyjí, namísto do pomníku vlasovců, zainvestovat u do podchodu pro chodce u tohoto nádraží. U lidí by zabodoval nepochybně více.