15.7.2020 | Svátek má JindřichDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


PRÁVO: Nedbalý MUDr. DbalýŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 10, poslední: 28.9.2018 23:18, přehled diskusí

Pane Vodvářko, :
Autor: V. Klepetko Datum: 28.9.2018 11:42

je pozoruhodné, že když kritizujete jiné své kolegy z branže, tak volíte mnohem tvrdší slova. MUDr. Dbalého líčíte spíše z humorným nadhledem, jako kuriózního blázna, případ pro mediky. Neznám ho osobně takže se to těžko hodnotí, ale... Nedávno u mě byl na návštěvě přítel - právník, který slyšel celý rozsudek a byl i na hlavním líčení. A vyprávěl, že prý soudkyně uvedla, že to není tak že by si pan doktor vedl podrobné záznamy jen o své trestné činnosti! Vedl si totiž od roku 1974 velmi podobné deníky, kde si zapisoval každý den svého života...

Není to běžné, ale někteří lidé si prostě celoživotně vedou deník - a blázni to nejsou, nevím proč by se tím mělo jednání toho sněžícího doktora zlehčovat!

:
Autor: J. Jurax Datum: 28.9.2018 17:32

Ehm ... ale jen jedinec hodně diplomaticky řečeno alternativní si do deníčku zapisuje co, jak a kde nakradl. Ono u primáře by jeden čekal nadprůměrné IQ, což se s uvedenou činností moc neshoduje ...

Re: :
Autor: V. Klepetko Datum: 28.9.2018 21:12

Hmm. I Al Capone si vedl černé účetnictví - pro zloděje může být podobná evidence životně důležitá. Zvláště když "sněží"... Kdo by si to celé pamatoval, a jak jinak budete vědět, koho a o kolik příště pumpnout když těch "klientů" jsou desítky?:-))

Re: :
Autor: J. Jurax Datum: 28.9.2018 21:31

No jo, už jako pacholata jsme užívali obmyslných tajných abeced a šifer, aby napsané nebylo nesrozumitelné nepovolaným ... třeba ... a dnes tohle elektronická chytrátka neuvěřitelně zjednodušují ... :-)

Re: :
Autor: V. Klepetko Datum: 28.9.2018 23:18

Holt špičkoví odborníci (v nějakém oboru) bývají někdy až komicky nepraktičtí: vynikající neurochirurg může být prostě jen špatný zloděj:-)) Nedbalý zloděj ale nadělá méně škody než nedbalý neurochirurg, ne?

Nebo si z něj někdo z kolegů na klinice vystřelil a udělal mu ve snu frontální lobotomii :-))))))))

Jedním slovem - Dekadence.:
Autor: T. Závodský Datum: 28.9.2018 9:13

Celý bizarní příběh mi připomíná postavy z filmu

Jedna ruka netleská!

Podle všeho je to cvok a patří do blázince.:
Autor: K. Janyška Datum: 28.9.2018 9:11

Jak je možné, že byl ředitelem nemocnice ? Dzp.

MUDr Dbalý:
Autor: M. Těhanová Datum: 28.9.2018 8:09

byl můj šéf. Za 8 let člověka poznáte, když jste všímavý člověk.A v kontaktu jsme byli při každé službě. Je to problém dnešní doby, že se do funkcí dostávají lidé, kteří k nim nemají žádné předpoklady.

Mě je ho líto, protože to byl opravdu výborný neurochirurg. Ale jinak to byl chaot, manažerské schopnosti byly dle mého názoru nulové. Už když končil bývalý primář, nechápala jsem, koho jako náhrada napadl zrovna on. Bohužel, byl vůči sobě nesoudný a to ho zničilo. Je ho škoda.

Je ale zajímavé, že jeho se podařilo odsoudit a u Rátha se to pořád nedaří. Že by to mělo souvislost s tím, že Ráth byl politik a to je jeho ochranný obal? Aby nevyšly na povrch horší věci?

Re: MUDr Dbalý:
Autor: T. Vodvářka Datum: 28.9.2018 8:47

Vážená kolegyně, vůbec si netroufám hodnotit schopnosti Vašeho bývalého primáře, naopak jsem si jist, že primářem neurochirurgie v prestižní nemocnici nemohl být nějaký patlal. Co mne šokovalo, je onen sešup tobogánem z výšin až do kriminálu a to za popsaných událostí, které jsou prostě málo uchopitelné. Chápu Váš smutek.

:
Autor: J. Jurax Datum: 28.9.2018 17:49

No, s těmi funkcemi a předpoklady, to není jen problém dnešní doby - bylo, jest a bude. A taky - někdo ho ve funkci musel schválit, že ...

A drát byl politik, patrně na mnohé dost ví a není tudíž politická vůle jej dostat do kameňa. Mohl by porušit zákon mlčenlivosti a kulili bychom nejspíš oči, jací to pancharti zatím formálně bezúhonní v čem jedou. Takže se dělají až trapné veletoče jako s těmi odposlechy a orgány činné v trestním řízení si dávají pohov - je jim dán, resp. zavelen pohov - kdežto drazí advokáti se snaží ... mimochodem, kdo mu ty advokáty platí?

Normální člověk nedrát by už měl půlku trestu za sebou ...