17.10.2021 | Svátek má Hedvika


Diskuse k článku

PRÁVO: Návrat socialistické praxe

V časech převratných pozitivních změn na počátku devadesátých let minulého století by si zřejmě nikdo z tehdejších zákonodárců (pokud ještě nenosil průkazku KSČ) nepřipustil, že za dvacet let bude tak zásadně ohrožováno jedno z nejdůležitějších individuálních práv, kterým je vlastnického právo k nemovitostem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Sedláček 25.4.2013 18:14

To se tady sešla zase parta bolševiků.

Podle mne neexistuje nic, coby ospravedlňovalo zásah do vlastnických práv. To je zase keců okolo: "mají to všude", "veřejný zájem", blablabla. Obzvlášť pod ten tzv. veřejný zájem lze schovat prakticky cokoliv. Jenom hlupák začne investovat do stavby, když nemá pozemky....

R. Szewczyk 25.4.2013 23:34

Re: To se tady sešla zase parta bolševiků.

vážený pane,máte naprostou pravdu,plně s Váma souhlasím,akorát si je třeba uvědomit,kdo čeho je vlastně vlastníkem,u nás je stát svrchovaným pánem a vlastníkem prakticky všeho,vy máte půdu jaksi udělenou v léno,a tedy pán,vlastník si může dělat co chce,kapišto?

J. Jurax 25.4.2013 23:38

Re: To se tady sešla zase parta bolševiků.

Podle mne neexistuje nic, coby ospravedlňovalo zásah do vlastnických práv ...

Podle mne existuje. A je toho víc - mezi jiným v neposlední řadě i veřejný zájem. Spor je akorát o to, kolik má býtv případě veřejného zájmu vlastníkovi zaplaceno, aby nebyl poškozen nebo aby na druhé straně neoprávněně za paníze daňových poplatníků zvýhodněn.