3.12.2023 | Svátek má Svatoslav


Diskuse k článku

PRÁVO: Nátlak na ministra spravedlnosti

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek si dovolil moc, když odmítl jmenovat místopředsedou Krajského soudu Brno soudce Aleše Novotného, za jehož nezákonné rozsudky musí stát platit milionové odškodné.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Sládeček 24.8.2022 8:59

Považujete Libora Vávru za slušného?

V. Čermák 23.8.2022 17:29

Doufám, že Pavel Blažek, nejschopnější ministr Signálovy Neumětelské vlády tu nátlakovou skupinu pyšných a zpovykaných soudců pošle kam patří, tedy do pr de le. Tento schopný člověk je bohužel ale současně i architektem 5koly, která škodí a škodí...Rv

P. Molík 23.8.2022 12:51

Soudcovská moc by měla být jednou ze tří základních mocí demokratického systému vedle moci výkonné a zákonodárné, tedy by si soudci neměli uzurpovat práva nadpozemských karatelů, zejména když se v jejich rozhodnutích křiklavě objevuje jasný střet zájmů - třeba v podobě prosazení vlastních zájmů za účelem maximalizace hmotného zisku a dalších zavrženíhodných pohnutek. Některým soudcům až příliš moc narostl hřebínek. Pokora vůči imperativům morálky by měla u soudů dominovat.

A. Koukolík 23.8.2022 12:20

Pro samé právo a spravedlnost a demokracii, mají zločinci dneska větší práva, než soudy, o vyšetřujících kriminalistech ani nemluvím. Zatím žijeme v demokracii a až na vyjímečné případy jsou lidé žalováni oprávněně. A ti, kteří jsou nevinni, mají být za neoprávněné stíhání odškodněni.Ale policie, kriminalisté, vyšetřovatelé a soudci musí mít základní právo. Usvědčit pachatele prokazatelnými důkazy. Včetně údajně nepovolených odposlechů a dalších právních kliček, které hojně využívají ti nejvyšší darebáci, protože jednoduše na ty právníky mají prachy. Kauzy Rath, nebo Janoušek to snad ukazují jasně.

P. Molík 23.8.2022 12:56

Domnělí zločinci mají právo se bránit zákonnými prostředky, Milada Horáková, Heliodor Píka a další oběti justičních vražd byli vystaveni na pranýř opovržení a bez milosti jako škodná fyzicky zlikvidováni. Pokud budeme zase psát petice a brojit proti právům obviněného, pak riskujeme návrat do počátku padesátých let minulého století.

A. Koukolík 23.8.2022 13:01

Souhlasím na 100% To je jasné. Ale to byl zločinný totalitnhí systém. Chtěl jsem pouze říct, že demokracie, začíná být bezbranná, ve své touze po dodržení demokracie. Prostě ničí sama sebe.

J. Jurax 23.8.2022 18:58

Ano.

Zákonnými prostředky. Jenže zákonnost těch prostředků je ohebná (třeba odposlechy jo, pak ne, pak jo, jak se spravedlnosti umane). A na špičkové, patřičně drahé advokáty s konexemi mají jen ti bohatší. A velcí lumpové jsou zpravidla bohatí.

Spravedlnost je slepá, v jedné ruce má váhy, ve druhé meč, nicméně úplatek lze vložit do kapes skrytých v záhybech její řasnaté řízy. A není hluchá.

J. Urban 23.8.2022 10:34

Dobry clanek. Pan ministr Blazek si u mne opet o neco polepsil (ja vim, ze si za to nic nekoupi). Protoze co si nekteri nedotknutelni soudci dovoli, je skoro neuveritelne. Tenhle Alesek k nim nejspis patri. A jeste by chtel za to povysit, a jeste se za nej mafie stavi.;-€

V. Čermák 23.8.2022 17:36

No on Pavel Blažek je velmi schopný člověk, nejschopnější ministr této vaší vlády 5koly, které je současně architektem. ;-D

D. Polanský 23.8.2022 9:12

Dobře napsáno. Právní stát, ač to zní přesvědčivě a vyvolává to v každém z nás pocit bezpečí, přesto je to s ním podobné jako s ohněm: Je to dobrý sluha, ale zlý pán. A bohužel, zdá se, že se stal neomezeným pánem.

F. Žůrek 23.8.2022 4:58

NENÁVIST panuje i mezi soudci. Kde to jsme? (Peníze nadevšechno!)

R. Langer 23.8.2022 5:39

Co "i mezi". ZEJMÉNA MEZI! ;-)

A. Dudík 23.8.2022 4:14

PANE JEMELÍKU ... SOUHLAS R^R^R^

I. Dvořák 23.8.2022 2:11

Nechrání tím pan ministr také tak trochu sebe?? V Brně jej mají prověřovat a proto mít ve vedení soudu člověka "zapojeného", by bylo terno.