14.8.2020 | Svátek má AlanDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


PRÁVO: Náprava znojemského justičního skandálu v nedohlednuŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 5, poslední: 14.3.2017 16:10, přehled diskusí

Bavím se nad spravedlivým rozhořčením autora,:
Autor: P. Harabaska Datum: 14.3.2017 15:18

který se vrací k již staré kauze. Účastníci řízení postupovali tak, že se to autorovi nelíbí. Nelíbí se mu ale asi i něco jiného. U jednoho z aktérů uvádí doslova "exkomunista Aleš Flídr". Toho pána neznám. Ale ptám se: Je pro popis případu a jeho vyústění tato informace relevantní? Nebo si pan autor jen "natahuje triko"? Proč jinde, píše-li např. o prezidentovi, nenapíše exkomunista Miloš Zeman, podobně exkomunista Vladimír Dlouhý? A těch exkomunistů na místech viditelných ze všech stran a každému je spousta. Nebo snad to "exkomunistovství" u někoho vadí více a u někoho méně? V článku chce autor demonstrovat svůj smysl pro spravedlnost. A označování jedněch a neoznačování druhých podle nějakého kritéria je také dokladem spravedlivého pohledu na svět a lidi, kteří jej zabydlují? Nebo si autor myslí, že "exkomunista Aleš" něj nijak nemůže dosáhnout, zatímco exkomunista Zeman by snad mohl? Čas, který uplynul od vítězství sametové revoluce, obnáší již něco více než 26 roků, takže by k charakterizování postav sympatických i nesympatických mělo být používáno jiných kritérií nežli je nějaké ex-členství, protože všichni již měli za to více než čtvrtstoletí příležitost ukázat, zda jsou klaďasové či záporňáci. Jinak se jedná jen o to, namalovat někomu na tváři a priori nějakou skvrnu.

Re: Bavím se nad spravedlivým rozhořčením autora,:
Autor: M. Vondráček Datum: 14.3.2017 16:10

Bavte se . A modlete se , ať to nepotká Vás ...

Baví ještě někoho,:
Autor: P. Skřivan Datum: 14.3.2017 9:09

sledovat justiční skandály ? ... řekl bych, že naše justice je v podstatě jeden velký skandál. ... a to jsem zatím všechny své spory vyhrál. :-)

Re: Baví ještě někoho,:
Autor: M. Malovec Datum: 14.3.2017 9:24

Nebaví, ale o hnusu se musí informovat. Příště zavřou Vás a stačí k tomu jedna ženská nebo dva policajti.

Ano.:
Autor: A. Alda Datum: 14.3.2017 14:16

Tak to přesně je.

Stačí velice málo a bezúhonný a i nadprůměrně slušný a poctivý člověk skončí v kriminálu na dlouhá léta. A novinářská pakáž ho ještě zostudí tak, že se ho i děti zřeknou a raději se nechají přejmenovat.