1.12.2022 | Svátek má Iva


Diskuse k článku

PRÁVO: Milosti i ombudsmana potřebujeme

Prezidentské milosti uděluje Václav Klaus problematicky, přesto je jejich existence odůvodněná a prospěšná. Nesouhlasím v několika ohledech s častou kritikou existence prezidentských milostí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Braun 13.3.2012 17:13

Re: Problematické ?

No někdy je i to co čtete v novinách či slyšíte v televizy dostatečné

http://www.lidovky.cz/podle-klause-byl-proces-a-rozsudek-nad-annou-benesovou-podivny-pv2-/ln_domov.asp?c=A120217_191305_ln_domov_ape

V. Němec 13.3.2012 15:41

Problematické ?

Jaký důkaz má autor o nějaké nepravosti v udílení milostí Václavem Klausem mimo to že to četl v novinách či slyšel v televizy . Pokud jde o srovnání tak Václav Havel své milosti nikdy nijak neodůvodňoval Václav Klaus je vždy alespoň stručně komentuje . Pan autor má zřejmě dvojí metr podle náklonnosti.

V. Braun 13.3.2012 10:49

Uplatnění práva milosti vyžaduje vyzrálou osobnost.

Pěkný článek a proč milosti nezachovat. Nicméně istitut založený na pokoře poznání o nedokonalosti právního řádu vyžaduje také pokorné upltňování vyzrálou osobou, což jak vidíme nemusí být vždycky pravda.

Nějaká kontrasignace by tedy byla na místě, jen bych navrhoval aby to například ten ombudsman nemusel za prezidenta odůvodňovat, prostě aby to spolupedpsal až v případě, že prezident odůvodnění poskytne.

J. Ryba 13.3.2012 8:33

milosti nepotřebujeme