Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

PRÁVO: Matka v roli únoskyně dětí

Rozšířil se nám tady takový nešvar – se začátkem nového školního roku matky unášejí své děti někam daleko od jejich otců. I když taková hanebnost už dnes nemá šanci na úspěch.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
ŚS

Něco mi nesedí. Z úpravy logicky vyplývá, že i útěk s dítětem před agresorem pod ochranu neziskovky v azylovém domě je únos. Tak že stát přispívá spolupachatelům trestného činu?

0 0
možnosti
PD

Buďte v klidu s těmi příspěvky. Ne každý, koho žena označí jako "agresora", je agresor.

Je s podivem, že každoročně vždycky v červnu - před dovolenými a tak od půlky listopadu - před vánocemi narůstá počet "domácích násilí". Někdy až na čtyřnásobek.

Vlastně to ani není až tak udivující. Již dlouhodobě zanášející ženy potřebují vyměnit nabijáky. Institut "domácího násilí" je naprosto ideální, jak bývalého vypráskat z domu mnohdy za asistence policie.

0 0
možnosti
PL

P35e97t40r 96L77e90n63c

31. 8. 2020 9:57

Jejda, za tuto pravdu vás budou české "liberálně pokrokové"lesby a absolventky gender studií chtít upálit.R^

0 0
možnosti
MK

To ony/i chtějí v podstatě za jakoukoli pravdu, možná s výjimkou 1 +1 = 2 a "nedotýkejte se elektrických drátů na zem spadlých" (teda pokud to neřekl Trump).

0 0
možnosti
Foto

A navíc nejednou rozhodují soudkyně, a jelikož jsou na naše poměry pohádkově placeny, nejednou jsou rozvedeny, to už tak chodí, jak jeden z partnerů je na tom finančně lépe, má pocit, že je to on, kdo si zaslouží něco lepšího (ale to neplatí jen pro ženy v talárech). A chlap má před takovou soudkyní malou šanci. Ještě před rokem 1989 jsem znal chlápka, postavil krásný barák, pak se rozvedl ... Potkal jsem ho zcela náhodou v Praze, nesl veliký kufr. Povídá mi ukazuje na veliký kufr: To je vše, co mi nakonec po těch různých soudních tahanicích zbylo. Ovšem alespoň něco optimistického: jedna ho v Brně o vše oškubala, druhá ho v té Praze přitulila. Jak to přitulení dopadlo, nevím, již nikdy jsme se nepotkali. Snad dobře.

0 0
možnosti
ŠH
JP

Jestly ty matky-únoskyně nepočítají s tím, že je soud potrestá (pokud vůbec) podstatně benevolentněji, než únosce-otce. Existují studie, jež potvrzují, že často kvůli dětem, ale i jen pohlaví, jsou ženy často trestány za stejný čin méně, než muži. Zajímalo by mne též, jak je hodnocena role "Lady Macbeth" při páchání zločinů tím druhým partnerem v páru?

0 0
možnosti
ŠH

Připomenu i studie, které dokládají "strašidelné chování" matek k dětem. Vtip je v tom, že jsou "více sofistikovaná" než otcovské bití páskem. Modřiny na duši nejsou vidět.

Poznají to až učitelé, jejich budoucí životní partneři.

Poznáte to, pokud skledujete matku jak ječí na dítko jak dozorkyně. Je to složité.

Rovněž "kritizovat nejvyšší symbol lásky na Zemi" - lásku mateřskou lze někdy obtížně. Dát dítěti život a potom ho hníst jak těsto, tomu se uvažování brání.

Asi jsem malinko odbočil od tematu ......

0 0
možnosti
HR

Vynikající článek paní autorko, Vaše výzva se chovat slušně zapůsobí i všeobecně.

0 0
možnosti
JN

J14a28k42u73b 15N86o16v23ý

31. 8. 2020 4:43

Hezká idea...už to ale někdo řekl těm soudkyním? Už se tady mnohokrát rozebíralo, že rozvedené v několikáté generaci soudkyně rozhodně netrpí vstřícností k otcům a kde mohou, tam jim zatopí bez ohledu na nějaký judikát...

0 0
možnosti
KO

K 67O50l53d32ř28i20c83h

31. 8. 2020 20:54

Zákon je jen takový nezávazný návod k použití. Pak nastoupí právní názor a všechno jde do kopru.cz.V

0 0
možnosti
PH

Tedy, jako laik. (naštěstí se mne to netýká), a jen z mediálně publikovaných případů- se obávám že praxe je naprosto opačná. Že totiž, za prvé, střídavá péče už je dnes (i soudně nařizovaná), běžná ale že za druhé bohužel ani zmíněné velké vzdálenost, či střídavé přechody z jedné školy na druhou a zpět nejsou právně závaznou překážkou..Ono je to pak tedy spíše na svědomí, otce zda se chce s matkou soudit, (což ani dítěti klidu nepřidá), aby si vysoudil právo převážet každých pár týdnů to dítě přes republiku, tam a zpátky jako pytel brambor, nebo aby se s ní spíše "dohodl", aby mohl to dítě, jednou za čas (když si za ním přes půl republiky zajede) na pár hodin aspoň vidět...

A ono bohužel i v textu uvedené " Ústavní soud už vydal řadu judikátů" je ten problém, než ten případ dojde k Ústavnímu soudu, aby defunitivně rozhodl. trvá řadu let, to už to dítě může být skoro dospělé...

0 0
možnosti
PD

Střídavá péče je zločin na dítěti. Ostatně na toto téma už v minulosti psala i Daniela Kovářová 16.12.2014 v článku "PRÁVO: Střídavá péče jako noční můra"

https://neviditelnypes.lidovky.cz/spolecnost/pravo-stridava-pece-jako-nocni-mura.A141214_164939_p_spolecnost_wag

Kolik rodičů by žádalo o střídavou péči, kdyby si měli každé dva týdny sbalit svých pět švestek a odstěhovat se za dítětem?

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz