25.6.2021 | Svátek má Ivan


Diskuse k článku

PRÁVO: Maršálská hůl

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
jurist 21.4.2008 11:39

Re: Juriste, z gymnázia si pamatuji, že lidi jako vy nebyli schopni myslet,

A ještě jednu věc. Když už jste ten jediný a pravý bojovník proti totalitě, vysvětlete mi, čím že to ten Němec v kauze katarského princátka bolševickým soudům nandal?  A čím jim to nandal třeba v kauze Madokar, kde tak hezky zařídil odsouzeným, aby se vyhnuli trestu? A ty jeho prožrané, prolité a protelelefonované desetisíce za údajnou reprezentaci, to také spadá pod jeho boj za očistu justice? :-/

Jura Jurax 21.4.2008 11:38

Re: Re: KATAR

No, mohla to být i eura nebo jiná konvertibilní měna ;-) on si to pan ministr už smění sám, že ano ...

Jura Jurax 21.4.2008 11:36

Re: Právo - spravedlnost je cílový stav.

Exministr nezletilé nezneužil, ani k tomu nenapomohl ... exministr akorát viníkovi s úklonou otevřel dvéře šatlavy a umožnil mu útěk před spravedlností. Nejspíš to nedělal zadarmo - zadarmo se přece ani ministři nesnaží.

pak by spíš justice měla hnát k zodpovědnosti rodiče nezletilých dívek pro zanedbání péče o svěřenou osobu. Tam by také měli větší šanci o spravedlnost v hledání viníků trestného činu zneužívání nezletilých. - jistě, tady by spravedlnost slavně zvítězila; ti rodiče ani dívky nemají na drahé advokáty a stěží by dokázali uplatil ministra Němce, aby i jim úslužně otevřel ty dveře od šatlavy ... nejsou holt katarští princové ;-€;-O(Y)

Jura Jurax 21.4.2008 11:29

Proč tady všichni diskutují

jednak k soudu jakéhokoliv stupně se nechodí pro spravedlnost, nýbrž pro rozsudek, druhak speciálně v kauze katarského prince sviňáčka holt byl ministr Němec podplacený. Možná nějak sofistikovaněji než kufrem dolarů či eur, ale byl. Nebo byl vydírán za něco škaredého. Ovšem nic se nedokázalo a nedokáže najmě proto, že se do nebe bijící angažovanost páně ministrova se nikterak nevyšetřovala.

Inu před zákonem jsou si všichni rovni, ovšem ministr spravedlnosti a katarští princové jsou si rovnější. ;-€;-O(Y)

relikt 21.4.2008 11:17

Právo - spravedlnost je cílový stav.

 Zákony vymezují cestu k získání spravedlnosti. Právo je definované a je možné o něj bojovat. Tedy spravedlnost a právo jsou cílem, za kterým je možno jít.

 Kdo si myslí, že je spravedlnost na tomto světě, pak setrvává v bludu! Za spravedlnost je třeba bojovat a je jen otázka jak je dotyčný, případně instituce, silný. V případě běžného občana znamená boj o svá práva a spravedlnost obrovskou finanční zátěž úměrnou finančním možnostem protivníka. Mnozí lidé si myslí, že je někdo odškodní za vynaložené prostředky v boji za spravedlnost a prosoudí i střechu nad hlavou. Justice - stát, advokáti, ti na tom jen vydělají, ať prohraje kterákoliv strana a ať spravedlnost je dosažena či nikoliv. Je to takový podvod na lidi. Kdyby měli rozum, pak se o spravedlnost tak neservou, když na to nemají.

 V případě Katarského prince jde o trochu něco jiného. Taky sice vyhrál ten finančně silnější, ale stát utřel nos. Aby stát ale zachránil svou pošramocenou reputaci držitele spravedlnosti, tak začal dodatečně provozovat tanečky v médiích a hledá nepostižitelného viníka. Když už ho nemá šanci potrestat, tak aspoň ho předhodit masám na lavici hanby. Která soudkyně to dokáže lépe předvést společnosti je celkem jedno. Spravedlnost stejně nebyla nastolena a nebude! Prachy z Kataru jsou určitě silnější než celá Česká justice.

 Jestli v tomhle případě chtějí v justici ukazovat za viníka Němce exministra, pak by spíš justice měla hnát k zodpovědnosti rodiče nezletilých dívek pro zanedbání péče o svěřenou osobu. Tam by také měli větší šanci o spravedlnost v hledání viníků trestného činu zneužívání nezletilých. Exministr nezletilé nezneužil, ani k tomu nenapomohl. A zneužití nezletilých to byl ten zločin o který se jedná!!!

jurist 21.4.2008 10:45

Re: Juriste, z gymnázia si pamatuji, že lidi jako vy nebyli schopni myslet,

Tak pravil pravý bojovník proti komunismu. Juriste, z gymnázia si pamatuji, že lidi jako vy nebyli schopni myslet - O co, že tehdy se gymnázia skrývala pod zkratkou SVVŠ a ministrem škoství byl Nejedlý (nebo už tvůrce "mentionů" Kahuda?);-D Jinak,  v tom vašem vodopádu myšlenkových perel mi uniklo, jak jste bojoval proti režimu vy.  Určitě se zbraní v ruce a Mejla je vaše krycí jméno z odboje, není-liž pravda?  BTW, když už tedy nejsem schopen myslet, vysvětlete mi, vy jediný spravedlivý, proč se ten váš bojovník proti komunistům z řad justice Němec se kamaradí zrovna s Pavlem Kučerou a tak vehementně do funce prosazoval zrovna Jaroslava Bureše... 

strejda 21.4.2008 10:45

Re: KATAR

Myslíte tím balík dolarů?

gerontusinza 21.4.2008 10:25

Pane Dante..

 ...zde je třeba vytáhnout maršálskou hůl, vyprášit jim kožich a poslat je do důchodu nebo k nižším soudům, aby uvolnili místo schopnějším......   nesouhlasím, vůl bude dělat voloviny i jinde a bude škodit občanům...... nelze je poslat k nižším soudům lze je jen odvolat (nebo je máme skutečně na jejich žádost  (mají to doživotně) střílet....?) Soudce je nutno prověřovat stejně jako piloty a nejméně 1x za rok zjišťovat jejich odborný a fyzický,ale  i psychický stav..... jsou příliš nebezpeční pro občany této země a při rozporech je nutno je odstavit aby neškodili..... :-/

MARTIN 21.4.2008 10:25

KATAR

Katarsky Princ byl pravdepodobne vymenen za neco nebo nekoho ve sfere  vojensko zpravodajskych akci na strednim vychode .

Mejla 21.4.2008 10:01

Projektante, konečně rozumné slovo mezi žumpou "juristů". 100 % souhlas.

.

Mejla 21.4.2008 10:00

Juriste, z gymnázia si pamatuji, že lidi jako vy nebyli schopni myslet,

takže jim nezbylo nic jiného než stát se komunistickým juristem jako vy. Zda se Mejla Hlavsa obrací v hrobě či ne je mi zcela lhostejné a hlavně z něj nedělejte bojovníka proti komunismu, to on opravdu nebyl a nikdy si na něj nehrál.

XY 21.4.2008 9:55

Re: jiný výklad

Ještě mě napadlo, že možna Váš příspěvěk je ke sporu který je ilustrací. Takže jste to Vy kdo by si měl v první řadě přečíst řádně článek. Protože potvrdí-li kasační soud rozhodnutí nižších soudů, které uvedou jako důvod zamítnutí, že žaloba byla nesrozumitelná a nebylo zřejmé čeho se žalobce dovolává, nemůže NS současně uvést, že žaloba byla srozumitelná a bylo zřejmé, čeho se žalobce dovolává!

jurist 21.4.2008 9:42

Re: Re: Re: Takovou pitomost a švejkovinu jsem dlouho nečetl.

takže idiot bez přívlastku.

XY 21.4.2008 9:36

Re: jiný výklad

Dle Vás to proběhlo takhle? Okresní soud rozhodl a dle rozhodnutí měl jít princ sedět, na tuším něco přes dva rokyl. Odvolační, budeme říkat raději odvolací, což je třeba krajský soud rozsudek potvrdil a ani Nejvyšší soud, což je kasační soud formální nedostatky neshledal. Když je dle Vás neshledal tak zákonitě musel rozsudky potvrdit a je logické, že katarský princ nyní sedí v našem vězení a my o tom vůbec nevíme.

Šnek 21.4.2008 9:20

Živě si představuji,

jak ty nezletilé dívky stály před katarským  princem  Hámidem  bin Abdal Sáním frontu než byly zneužity. Ó hrůzo. Kdepak dneska všechny jsou, co dělají.

Netřeba 21.4.2008 9:05

Re: Re: Takovou pitomost a švejkovinu jsem dlouho nečetl.

Dovolil bych si malinko poopravit.

Užitečný idiot je člověk z řad našich nepřátel, který proti nám vyvíjí takovou činnost, která nám je de facto prospěšná.

Prospěšnost mejloviny mi jaksi uniká. Pro obě strany.

projektant 21.4.2008 8:37

Soudci jsou nezávislí na výsledcích své práce

Jako daňový poplatník se odmítám finančně podílet na převýchově arabského prince. Měl dostat pokutu a být vyhoštěn. Takto se chovaly bavorské úřady k našim problémovém osobám, které se dostaly do rozporu se zákony na stavbě, kde jsem dělal stavbyvedoucího.

jurist 21.4.2008 8:28

Re: Takovou pitomost a švejkovinu jsem dlouho nečetl.

Mejlo, Mejlo (a ten skutečný se musí v hrobě obracet), o lidech jako vy mluvil Lenin jako o užitečných idiotech...:-/

kája 21.4.2008 6:55

paní soudkyně

Po formální stránce se paní soudkyně jmenuje Křikavová s K na začátku;-)

Netřeba 21.4.2008 6:41

Re: diplomaticky pas

Němec si tak může jezdit po Kataru, aniž by kdy měl diplomatický pas. ;-D

Mejla 21.4.2008 6:29

Takovou pitomost a švejkovinu jsem dlouho nečetl.

Kromě autorovy konstrukce je na této kauze důležité především její pozadí. Ministr Němec jako vůbec první ministr začal nutit soudce pracovat a dokonce odvolal z vedoucího místa soudkyni pro průtahy v řízení atd. Kromě toho předložil návrh zákona na trestnost komunismu a jednalo se i o stíhání komunistických vrahů. A to už bylo moc. Proto se proti němu zformoval gang justiční mafie a komunistický blok, do jehož čela se postavila stokilová Rudá Máňa, stará prokurátorka komunistického režimu. A ejhle, "Princ" byl na světě. Pochopitelně to není žádný prince, ale česká žumpalistika se prostě bez princů neobejde. Onen Katarec zde dělal něco, co v pohraničí lze ze strany našich sousedů zaregistrovat daleko častěji. Ovšem odsoudit příslušníka SRN se jaksi nehodí, takže vláda i policie přimhouří oko a dokonce socialističtí soudruzi chtěli obchod s bílým masem legalizovat a danit. Ministr Němec ovšem do této koncepce nezapadal.

stransky 21.4.2008 6:03

jiný výklad

Apelační soudy nerozhodují o meritu věci, nýbrž o formální stránce, zda byla dodržena. okresní soud rozhodl, odvolační jeho rozhodnutí potvrdil, neboť neshledal žádné formální nedostatky odůvodnění a NS toto potvrdil. Krajský, ani NS nejednali i cause samé, ale o procesních důvodech a to je jiná. Než něco začnete kritizovat, zkuste si něco přečíst.

svet je holt maly 21.4.2008 2:56

diplomaticky pas

Vec je prece jiz osetrena - princ vyfasoval diplomaticky pas, muze jezdit do Cech co hrdlo ci jiny organ raci, a je NEPOSTIZITELNY, maximalne je vyhostitelny, ale pri rychlosti prace cs. organu na to nikdy nedojde.