17.6.2021 | Svátek má Adolf


Diskuse k článku

PRÁVO: Maršálská hůl

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
gerontusinza 21.4.2008 10:25

Pane Dante..

 ...zde je třeba vytáhnout maršálskou hůl, vyprášit jim kožich a poslat je do důchodu nebo k nižším soudům, aby uvolnili místo schopnějším......   nesouhlasím, vůl bude dělat voloviny i jinde a bude škodit občanům...... nelze je poslat k nižším soudům lze je jen odvolat (nebo je máme skutečně na jejich žádost  (mají to doživotně) střílet....?) Soudce je nutno prověřovat stejně jako piloty a nejméně 1x za rok zjišťovat jejich odborný a fyzický,ale  i psychický stav..... jsou příliš nebezpeční pro občany této země a při rozporech je nutno je odstavit aby neškodili..... :-/

MARTIN 21.4.2008 10:25

KATAR

Katarsky Princ byl pravdepodobne vymenen za neco nebo nekoho ve sfere  vojensko zpravodajskych akci na strednim vychode .

strejda 21.4.2008 10:45

Re: KATAR

Myslíte tím balík dolarů?

Jura Jurax 21.4.2008 11:38

Re: Re: KATAR

No, mohla to být i eura nebo jiná konvertibilní měna ;-) on si to pan ministr už smění sám, že ano ...

Šnek 21.4.2008 9:20

Živě si představuji,

jak ty nezletilé dívky stály před katarským  princem  Hámidem  bin Abdal Sáním frontu než byly zneužity. Ó hrůzo. Kdepak dneska všechny jsou, co dělají.

jm0 21.4.2008 14:22

Re: Živě si představuji,

ano. což nicméně na podstatě zákona pranic nemění.

projektant 21.4.2008 8:37

Soudci jsou nezávislí na výsledcích své práce

Jako daňový poplatník se odmítám finančně podílet na převýchově arabského prince. Měl dostat pokutu a být vyhoštěn. Takto se chovaly bavorské úřady k našim problémovém osobám, které se dostaly do rozporu se zákony na stavbě, kde jsem dělal stavbyvedoucího.

Mejla 21.4.2008 10:01

Projektante, konečně rozumné slovo mezi žumpou "juristů". 100 % souhlas.

.

velpa 21.4.2008 12:55

Re: Soudci jsou nezávislí na výsledcích své práce

  Ano projektante,měl dostat pokutu,jenomže ta by připadla státu.A proč by tyto stejné peníze nemohl dostat Němec  za malou službičku a pěkně si je užít.;-)

kája 21.4.2008 6:55

paní soudkyně

Po formální stránce se paní soudkyně jmenuje Křikavová s K na začátku;-)

Mejla 21.4.2008 6:29

Takovou pitomost a švejkovinu jsem dlouho nečetl.

Kromě autorovy konstrukce je na této kauze důležité především její pozadí. Ministr Němec jako vůbec první ministr začal nutit soudce pracovat a dokonce odvolal z vedoucího místa soudkyni pro průtahy v řízení atd. Kromě toho předložil návrh zákona na trestnost komunismu a jednalo se i o stíhání komunistických vrahů. A to už bylo moc. Proto se proti němu zformoval gang justiční mafie a komunistický blok, do jehož čela se postavila stokilová Rudá Máňa, stará prokurátorka komunistického režimu. A ejhle, "Princ" byl na světě. Pochopitelně to není žádný prince, ale česká žumpalistika se prostě bez princů neobejde. Onen Katarec zde dělal něco, co v pohraničí lze ze strany našich sousedů zaregistrovat daleko častěji. Ovšem odsoudit příslušníka SRN se jaksi nehodí, takže vláda i policie přimhouří oko a dokonce socialističtí soudruzi chtěli obchod s bílým masem legalizovat a danit. Ministr Němec ovšem do této koncepce nezapadal.

jurist 21.4.2008 8:28

Re: Takovou pitomost a švejkovinu jsem dlouho nečetl.

Mejlo, Mejlo (a ten skutečný se musí v hrobě obracet), o lidech jako vy mluvil Lenin jako o užitečných idiotech...:-/

Netřeba 21.4.2008 9:05

Re: Re: Takovou pitomost a švejkovinu jsem dlouho nečetl.

Dovolil bych si malinko poopravit.

Užitečný idiot je člověk z řad našich nepřátel, který proti nám vyvíjí takovou činnost, která nám je de facto prospěšná.

Prospěšnost mejloviny mi jaksi uniká. Pro obě strany.

jurist 21.4.2008 9:42

Re: Re: Re: Takovou pitomost a švejkovinu jsem dlouho nečetl.

takže idiot bez přívlastku.

Mejla 21.4.2008 10:00

Juriste, z gymnázia si pamatuji, že lidi jako vy nebyli schopni myslet,

takže jim nezbylo nic jiného než stát se komunistickým juristem jako vy. Zda se Mejla Hlavsa obrací v hrobě či ne je mi zcela lhostejné a hlavně z něj nedělejte bojovníka proti komunismu, to on opravdu nebyl a nikdy si na něj nehrál.

jurist 21.4.2008 10:45

Re: Juriste, z gymnázia si pamatuji, že lidi jako vy nebyli schopni myslet,

Tak pravil pravý bojovník proti komunismu. Juriste, z gymnázia si pamatuji, že lidi jako vy nebyli schopni myslet - O co, že tehdy se gymnázia skrývala pod zkratkou SVVŠ a ministrem škoství byl Nejedlý (nebo už tvůrce "mentionů" Kahuda?);-D Jinak,  v tom vašem vodopádu myšlenkových perel mi uniklo, jak jste bojoval proti režimu vy.  Určitě se zbraní v ruce a Mejla je vaše krycí jméno z odboje, není-liž pravda?  BTW, když už tedy nejsem schopen myslet, vysvětlete mi, vy jediný spravedlivý, proč se ten váš bojovník proti komunistům z řad justice Němec se kamaradí zrovna s Pavlem Kučerou a tak vehementně do funce prosazoval zrovna Jaroslava Bureše... 

jurist 21.4.2008 11:39

Re: Juriste, z gymnázia si pamatuji, že lidi jako vy nebyli schopni myslet,

A ještě jednu věc. Když už jste ten jediný a pravý bojovník proti totalitě, vysvětlete mi, čím že to ten Němec v kauze katarského princátka bolševickým soudům nandal?  A čím jim to nandal třeba v kauze Madokar, kde tak hezky zařídil odsouzeným, aby se vyhnuli trestu? A ty jeho prožrané, prolité a protelelefonované desetisíce za údajnou reprezentaci, to také spadá pod jeho boj za očistu justice? :-/

Netřeba 21.4.2008 11:54

Re: Re: Juriste, z gymnázia si pamatuji, že lidi jako vy nebyli schopni myslet,

Statisíce, nikoliv deseti. A to prosím každý měsíc.

stransky 21.4.2008 6:03

jiný výklad

Apelační soudy nerozhodují o meritu věci, nýbrž o formální stránce, zda byla dodržena. okresní soud rozhodl, odvolační jeho rozhodnutí potvrdil, neboť neshledal žádné formální nedostatky odůvodnění a NS toto potvrdil. Krajský, ani NS nejednali i cause samé, ale o procesních důvodech a to je jiná. Než něco začnete kritizovat, zkuste si něco přečíst.

XY 21.4.2008 9:36

Re: jiný výklad

Dle Vás to proběhlo takhle? Okresní soud rozhodl a dle rozhodnutí měl jít princ sedět, na tuším něco přes dva rokyl. Odvolační, budeme říkat raději odvolací, což je třeba krajský soud rozsudek potvrdil a ani Nejvyšší soud, což je kasační soud formální nedostatky neshledal. Když je dle Vás neshledal tak zákonitě musel rozsudky potvrdit a je logické, že katarský princ nyní sedí v našem vězení a my o tom vůbec nevíme.

XY 21.4.2008 9:55

Re: jiný výklad

Ještě mě napadlo, že možna Váš příspěvěk je ke sporu který je ilustrací. Takže jste to Vy kdo by si měl v první řadě přečíst řádně článek. Protože potvrdí-li kasační soud rozhodnutí nižších soudů, které uvedou jako důvod zamítnutí, že žaloba byla nesrozumitelná a nebylo zřejmé čeho se žalobce dovolává, nemůže NS současně uvést, že žaloba byla srozumitelná a bylo zřejmé, čeho se žalobce dovolává!

svet je holt maly 21.4.2008 2:56

diplomaticky pas

Vec je prece jiz osetrena - princ vyfasoval diplomaticky pas, muze jezdit do Cech co hrdlo ci jiny organ raci, a je NEPOSTIZITELNY, maximalne je vyhostitelny, ale pri rychlosti prace cs. organu na to nikdy nedojde. 

Netřeba 21.4.2008 6:41

Re: diplomaticky pas

Němec si tak může jezdit po Kataru, aniž by kdy měl diplomatický pas. ;-D