7.8.2020 | Svátek má LadaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


PRÁVO: Lesk a bída české advokacieŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 4, poslední: 7.12.2011 14:51, přehled diskusí

No, pane Altnere,:
Autor: R. Langer Datum: 7.12.2011 10:30

podal jste ďáblovi prst...

DYZGRÉTNÍ DOTAZ:
Autor: V. Kolman Datum: 7.12.2011 10:26

Vážený pane Altnere. Se zájmem jsem si přečetl Váš článek a mám následující dotaz: "Už Vám zaplatila ČSSD dle písemné a svobodně oběmi stranami uzavřené dohody za Vaše právnické služby, kterými jste této straně svého času zachránil Lidový dům???

       Předem děkuji za odpověď.

     

Ale to mohou posoudit jen advokáti:
Autor: L. Rosicky Datum: 7.12.2011 9:38

Bylo pro mě těžké vysledovat v článku logiku argumentace, ale je tam. Snad kromě toho, že komunistické "právo" nepřinesly armády v roce 1968, ale v roce 1945.

Motivace autora je zřejmá až na konci článku. Je to lamentování nad vyloučením z advokátní komory. K nezávislosti advokátů patří také to, že jejich profesionální chování reguluje komora (onen stavovský orgán) a členy, za závažné přestupky, vylučuje.

Jaký je tedy postup advokáta, který by chtěl napadnout rozhodnutí komory? Kam se může odvolat? Udělal to autor? Nebo bychom měli z článku usuzovat, že ČAK je jen další sdružení šibalů, které se zbavuje anti-šibalů na základě nějakého utajovaného plánu a bez možnosti opravného procesu?

Re: Ale to mohou posoudit jen advokáti:
Autor: E. Vašátko Datum: 7.12.2011 14:51

Nevím, jestli Advokátní komora rozlišuje mezi vyškrtnutím a vyloučením. Komunisti kdysi ano. A pan doktor Altner má plné právo si stěžovat, protože to, co s ním prováděl Paroubek a socani volá do nebe. Divím se, že se dosud neodvolal k mezinárodnímu soudu nebo k nějakému advokátnímu mezinárodnímu orgánu, pokud takový je. Ta sviˇnárna by těm lotrům neměla projít jen tak.