9.8.2020 | Svátek má Roman


Diskuse k článku

PRÁVO: Lesk a bída české advokacie

Již preambulí Etický kodex advokátů EU zavazuje každého ze 700 000 advokátů sdružených v Radě evropských advokátních komor respektovat poslání nezávislé advokacie jako pilíře a zásadního prostředku ochrany lidských práv občanů vůči státní moci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
E. Vašátko 7.12.2011 14:51

Re: Ale to mohou posoudit jen advokáti

Nevím, jestli Advokátní komora rozlišuje mezi vyškrtnutím a vyloučením. Komunisti kdysi ano. A pan doktor Altner má plné právo si stěžovat, protože to, co s ním prováděl Paroubek a socani volá do nebe. Divím se, že se dosud neodvolal k mezinárodnímu soudu nebo k nějakému advokátnímu mezinárodnímu orgánu, pokud takový je. Ta sviˇnárna by těm lotrům neměla projít jen tak.

R. Langer 7.12.2011 10:30

No, pane Altnere,

podal jste ďáblovi prst...

V. Kolman 7.12.2011 10:26

DYZGRÉTNÍ DOTAZ

Vážený pane Altnere. Se zájmem jsem si přečetl Váš článek a mám následující dotaz: "Už Vám zaplatila ČSSD dle písemné a svobodně oběmi stranami uzavřené dohody za Vaše právnické služby, kterými jste této straně svého času zachránil Lidový dům???

       Předem děkuji za odpověď.

     

L. Rosicky 7.12.2011 9:38

Ale to mohou posoudit jen advokáti

Bylo pro mě těžké vysledovat v článku logiku argumentace, ale je tam. Snad kromě toho, že komunistické "právo" nepřinesly armády v roce 1968, ale v roce 1945.

Motivace autora je zřejmá až na konci článku. Je to lamentování nad vyloučením z advokátní komory. K nezávislosti advokátů patří také to, že jejich profesionální chování reguluje komora (onen stavovský orgán) a členy, za závažné přestupky, vylučuje.

Jaký je tedy postup advokáta, který by chtěl napadnout rozhodnutí komory? Kam se může odvolat? Udělal to autor? Nebo bychom měli z článku usuzovat, že ČAK je jen další sdružení šibalů, které se zbavuje anti-šibalů na základě nějakého utajovaného plánu a bez možnosti opravného procesu?