27.1.2021 | Svátek má Ingrid


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Schumacher 17.6.2009 10:09

To se Vám to cestuje za peníze Vašich věřitelů.

Když místo placení dluhů létáte do tramatárie, tak se nedivte. Jestliže máte své podnikání pod kontrolou, víte kdo co po Vás požaduje a s kým, o co a s jakým výhledem vedete spory. Jestliže nemáte a nemáte na zaplacení někoho, kdo by to vyřídil za Vás, seďte na zadeli ;-P

kognitor 17.6.2009 9:54

teda len pozeram

rozmyslal som o emigracii zo slovenska, ale v cesku asi uz prestava platit sloboda pohybu a prezumpcia nevinny, teda nic moc...

www racek 17.6.2009 9:53

Re: A co datové schránky?

musíš rozlišovat co je datová schránka pro jednotlivce ( třeba pro mě bude určitě přínosem) a pro organizace. u těch to způsobí akorát obrovské zmatky při správě schránky a obrovské potíže při nutném dublování a archivaci dokumentů.

podívejte se, zavádíme to první na světě. ehhh ... co bych vám měl ještě říci ...???

no a jinak je to obrovskej kšeft pro podporující firmy, které briskně začaly nabízet drahý softwarw, bewz kterého se sprábva schránky neobejde. budete koukat.

no a kdože to prosadil? no, ministerstvo vnitra ... tam seděl ... ehhh ... no a kdo to nejvíc podporuje? exekutoři a banky a kolosy jako O2, ČEZ a pod. a ti exekutoři, jestlipak víte proč? jasně, víte ...

řekl bych, že je to obrovskej podvod a kšeft a tunel.  jo, možná za 10 let. ale teď, no ...

Viktor 17.6.2009 9:41

Re: A co datové schránky?

Dostupnost datové schránky odkudkoli má i své stinné stránky. Vaším připojením do schránky (?otevřením dokumentu) je dokument doručen. Takže jste přiletěl do tramtárie, přečetl jste si obsah datové schránky a začala Vám běžet lhůta. Musíte něco podniknout, přitom nemáte v ruce ani originál dokladu. A nejsou všechny lhůty dlouhé - třeba na odpor proti směnečnému platebnímu rozkazu máte tři dny.

Pepa 17.6.2009 9:28

Re: A co datové schránky?

Také s tím nemám až takový problém. Je to přenesení odpovědnosti na občana, který požívá benefitů státu být vůči němu dohledatelný. Je to sice změna principu, ale podle mě k lepší vymahatelnosti práva. V oblasti se celkem pohybuju a mám zkušenost, že spousta "taky dlužníků" a podobných, když nechtějí jsou v podstatě nedohledatelní... Já bych problém viděl především s malou informovaností o této změně. Problém není ani tak u právnických osob, ale právě u fyzických osob, které nemají povinnost zřizovat si datovou schránku. Upřímně málokdo ji využije... Je taky dobré vědět, že je zákonem stanovená posloupnost použití způsobů doručování: 1) při jednání, 2) do datové schránky, 3) na účastníkem udanou adresu (i elektronickou) a teprve poslední způsob, použitý jen tehdy, když nebylo možné aplikovat předchozí je na adresu TP. S tím odcestováním to taky není tak horké, jak se z článku podává, existuje institut neúčinnosti doručení, kterého se lze moci domoci právě v takovýchto případech...

Lapil 17.6.2009 9:28

Re: A co datové schránky?

Vidíte, a já mám zrovna pocit, že tohle musel vymyslet někdo zasloužilý, tedy nikoliv mladý. Ale na tom arogantním bolševikovi se shodneme :-).

JanaB 17.6.2009 9:14

Re: Absolutní lumpárna

Jednou jedinkrát jsem řekla na poště, že jedeme na týden pry a aby nám nedávali poštu do schránky, ale schovali ji na poště. Co myslíte, jak to dopadlo? Vykradli nás, naštěstí to byli blbci a vzali toho relativně málo, co sbalili do tašky. Takže takovou blbost podruhý neuděláme.

Vydra 17.6.2009 9:04

Re: Proč sledovat občany - ať se sledují sami

R^

Vydra 17.6.2009 9:02

Re: A co datové schránky?

Vážený pane, principilně šptaně je právě též to načasování a ta zpuná údernická revolučnost. Zákonodárství, vycházející z předpokladu, že všichni jsou svině, které se velmi rozmohlo, to je exence bolševismu (kdo to myslí dobře, tomu to - rozměj StB - nevadí).. Podstatou je zde prostá nafoukanmost mládí, které si, stejně, jako jsme si to mysleli v mládí i my, představuje život zjednodušeně a z detailů si nic nedělá. Když se kácí les, létají třísky, že ?

David Ondrejkovič 17.6.2009 8:47

A co datové schránky?

Rozhodně chápu, že řadu lidí toto opatření pobouří, ale musím přiznat, že V PRINCIPU to nevidím tak zle. Penetrace mobilů v ČR není rozhodně podprůměrná (více než jedno číslo na obyvatele) a přístup k internetu do 10-dnů lze obvykle získat kdekoli na planetě - pokud jste zrovna neztroskotali uprostřed oceánu (ale to by Vám v tu chvíli tento problém musel nutně přijít zcela vedlejší). Díky tomu máte možnost přečíst si svou "obálku s pruhem" ať jste kdekoli.

Problém spatřuji v načasování - obálky s pruhem (bez uvozovek) budou házeny do schránek již od 1.7. což byl původní termín plnohodnotného zavedení datových schránek. Jenomže není - bylo to odsunuto až na 1.11. a to ještě kdoví jestli. Tím pádem je "házení do schránek" blamáž a šikana - pokud neexistuje jiný způsob jak mi písemnost doručit.

Nejprve měly alespoň rok fungovat datové schránky a potom teprve jako NÁSLEDNÉ opatření mohlo dojít ke změně doručování.

Nemyslete si - dnes Vám například obálku do schránky nevhodí, ale vrátí ji zpět odesilateli. Pokud prokážete, že jste si ji skutečně nemohli vyzvednout, můžete podle občanského soudního i trestního řádu žádat o "navrácení lhůty" a tato možnost zůstane zachována i poté, co se změní způsob doručování. To se však týká pouze lhůt stanovených zákonem - tedy "zákonných lhůt" a nikoli lhůt stanovených soudem či úřadem "soudcovských lhůt". Pokud tedy dnes například dostanete obálku s pruhem a pošta prostě nemá otevřeno když se vrátíte z práce - máte smůlu tak jako tak - musíte si na doručení vzít dovolenou nebo si nechat poštu přeposlat - ale to nejde u každého druhu zásilky.

Já v té změně systému tedy PRINCIPIÁLNĚ žádné zhoršení situace nevidím - naopak.

Jiru 17.6.2009 7:51

Re: A taky pošta je pr...

A to máte ještě dobrý, že si pro obálku můžete dojít.  Nejlepší je dostat do schránky oznámení o uložení, když pošta funguje odpoledne jen ve středu . Takže chcete-li si obálku vyzvednout, to aby si bral člověk dovolenou. Nhradní termín je sobota dopoledne - ale co když člověk má plánovanou cestu mimo?  Můj taťka říkával  - dráhy a pošta je stát sám pro sebe. Čím dál víc mu dávám za pravdu.   

TBB 17.6.2009 7:48

Absolutní lumpárna

Jestliže se dnes na poštách krade, dokážu si představit, jak naroste počet "vybílených" bytů, když občan nahlásí, že jede někam na delší dobu pryč. Skutečně horší než za komunismu! Bohorovnost nikým nevolených, neboť doživotně jmenovaných soudců a jiných jim podobných výlupků je neuvěřitelná. A  Ústava je jen cár papíru, na který se nikdo neohlíží. Nejlépe emigrovat, pokud něco takového projde.

Veselý 17.6.2009 7:29

Podobných předpisů

je víc. Otázkou je, proč nikdo nepřemýšlí, jaké to bude mít vedlejší dopady. Jen namátkou, elektrikáři mají problém s normami pro hromosvody, účastníci stavebního řízení se nemohou dostat k dokumentaci staveb.

Ales 17.6.2009 6:28

A taky pošta je pr...

Stavební úřad mi nedávno posílal obálku s modrým pruhem na tvalé, pro poštu řádně označené bydliště. Ve schránce jsem našel Oznámení o uložení zásilky. Další den jsem si pro to šel. Na poště mi sdělili adresát neznámý, vráceno odesílateli. (Plzeň, Klatovská 127)

Takže i takto může probíhat doručování. Také může někdo krást celé pytle, které se najdou po letech.

Honza42 17.6.2009 6:27

kdyby to bylo klasických 30 dní, šlo by to snad pochopit.

Ale tohle je fakt lumpárna na n-tou.

těchňik 17.6.2009 2:12

total p r ů_s e r

Datové schránky (pro právnické osoby budou povinné) a nová forma fikce doručení je zásadním omezením svobody pohybu. Už nějakou dobu sleduji situaci kolem této chystané koule na nohu občana, a kupodivu vcelku klid. Nikdo se nějak nečílí.

A o bezpečnosti a možnosti zneužití datových schránek ani nemluvě.

Svatopluk 17.6.2009 1:58

Proč sledovat občany - ať se sledují sami

Velmi důležité téma - zřetelné porušení ústavy nikomu nevadí. Justice je pouze svévole. Pak se (ještě se spoustou jiných věcí) nedivme různým DS atd.