28.11.2020 | Svátek má René


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
www racek 17.6.2009 9:53

Re: A co datové schránky?

musíš rozlišovat co je datová schránka pro jednotlivce ( třeba pro mě bude určitě přínosem) a pro organizace. u těch to způsobí akorát obrovské zmatky při správě schránky a obrovské potíže při nutném dublování a archivaci dokumentů.

podívejte se, zavádíme to první na světě. ehhh ... co bych vám měl ještě říci ...???

no a jinak je to obrovskej kšeft pro podporující firmy, které briskně začaly nabízet drahý softwarw, bewz kterého se sprábva schránky neobejde. budete koukat.

no a kdože to prosadil? no, ministerstvo vnitra ... tam seděl ... ehhh ... no a kdo to nejvíc podporuje? exekutoři a banky a kolosy jako O2, ČEZ a pod. a ti exekutoři, jestlipak víte proč? jasně, víte ...

řekl bych, že je to obrovskej podvod a kšeft a tunel.  jo, možná za 10 let. ale teď, no ...

šakal 17.6.2009 10:24

...No,...

...když nechám stranou tu kardinální sviňárnu plošné buzerace, kdy stát ze svojí vlastní neschopnosti dostát řádně povinnostem vytváří břemeno pro své občany, tak je tady docela dost dalších problémů technického rázu:

- Předně: NIKDO NENÍ POVINEN VLASTNIT POČÍTAČ! Z toho důvodu také zákon neumožňuje vést úřední korespondenci s obyvatelstvem v elektronické podobě, jelikož stát nikomu nemůže předepisovat, jakým způsobem má s erárem komunikovat. Rukou psané dopisy se dodnes vyskytují a nesmí na ně být pohlíženo jako na nějakou méně hodnotnou formou komunikace v provnání třeba s dopisem psaným na stroji nebo na počítači. Tohle teď dotyčný zákon vlastně ruší, neboť každému přikazuje a) buď svobodně necestovat, nebo být b) povinně počítačově gramotný a c) opatřit si finanční a technické prostředky k elektronické komunikaci se státem.

- Možnost elektronické komunikace "z práce" není argument. Tady platí totéž, co je uvedeno v předchozím bodu: nikdo není povinen mít pracoviště vybavené počítačem. Nota bene - používat zaměstnavatelův počítač pro soukromé účely docela jistě odporuje nějaké jiné zákonné normě, takže na porušování jednoho zákona asi nějaký nový právní předpis postavit nepůjde...;-P

- Vybírání datové schránky "z internetové kavárny" není možné, jelikož ke komunikaci se schránkou je používána jistá malá utilitka, kterou musíte nejdřív do počítače nainstalovat. Internetových kaváren, kde vám dovolí, abyste do jejich počítačů instalovali nějaké neznámý neřád, jistě mnoho není - a nelze se jim rozhodně divit, natož je k tomu dokonce nutit!

...Sumasumárum, tenhle zákon považuju za jedno z největších darebáctví, jaké se v naší legislativě objevilo za posledních 30 let! :-/

šakal 17.6.2009 10:38

...A to ještě nedodávám, že...

...tu zprávu, kterou si v Turecku na pláži v notebooku přečtete, si můžete tak akorát namazat na prsa. Je to jen popsaná obrazovka a nic víc. Můžete si to sice vytisknout. Otázkou je kde? Máte tímto zákonem uloženou povinnost zdržovat se neustále v dosahu hotelové haly vybavené potřebnou technikou, nebo máte povoleno jet třeba do hor v Norsku? A kdo ověří pravost toho cáru, co vyleze z tiskárny? Budete muset sehnat úředního překladatele z Turečtiny do češtiny a místního notáře? Nebo pojedete do jiného města na konzulát České republiky a doufat, že vám s tím snad nějak pomůžou? ;-P  (Y)

těchňik 17.6.2009 12:16

Re: A co datové schránky?

Pro čtení zpráv ve schránce je údajně mít třeba nainstalovaný nějaký speciální program od svazarmovců ze sw602. Jinak si dokumenty neprohlédnete. Kde ten asi v kavárnách či jinde najdete? A navíc třeba v zahraničí. A proč mě/někoho/kohokoliv má co kdo nutit instalovat si nějaký neznámý program?! A CzechPoint v zahraničí také asi nebude. A s CzechPointem mimo jiné souvisí i to, že za každý papír ověřeně vytisknutého dokumentu ze schránky přes CzechPoint zaplatíte 30 Kč! Tedy pěkný zákeřný přenos nákladů na občana!

Dalším velkým problémem je riskantnost takové operace (prohlížení z neznámého počítače). Nikdy není jistota, že na nějakém neznámém počítači nebude nějaký keylogger a nevyšňupá přihlašovací údaje ke schránce. Důsledky jsou jasné - možnost kohokoliv, kdo takto získá přístupové údaje, nejen nahlížet do cizí datové schránky, ale vystupovat v ní jakoby její legitimní uživatel - tedy např. podat nějaké vyjádření/odvolání záměrně koncipované tak, aby legitimního uživatele poškodila. To bude zase nový segment trhu pro různé rádobyhackery atp., aby poškodili konkurenci apod.

Svinstvo, svinstvo, svinstvo, to celé na šedesátou čtvrtou! Rv

TBB 17.6.2009 7:48

Absolutní lumpárna

Jestliže se dnes na poštách krade, dokážu si představit, jak naroste počet "vybílených" bytů, když občan nahlásí, že jede někam na delší dobu pryč. Skutečně horší než za komunismu! Bohorovnost nikým nevolených, neboť doživotně jmenovaných soudců a jiných jim podobných výlupků je neuvěřitelná. A  Ústava je jen cár papíru, na který se nikdo neohlíží. Nejlépe emigrovat, pokud něco takového projde.

JanaB 17.6.2009 9:14

Re: Absolutní lumpárna

Jednou jedinkrát jsem řekla na poště, že jedeme na týden pry a aby nám nedávali poštu do schránky, ale schovali ji na poště. Co myslíte, jak to dopadlo? Vykradli nás, naštěstí to byli blbci a vzali toho relativně málo, co sbalili do tašky. Takže takovou blbost podruhý neuděláme.

Viktor 17.6.2009 10:35

Re: Absolutní lumpárna

Váš problém byl v tom že jste informovala "malé ryby" na poště. Nový systém zaručuje provoz centrální databáze osob které se nezdržují ve svém bydlišti včetně závazných termínů odjezdu a příjezdu. Tím bude zaručeno že příště na návštěvu k Vám dorazí kvalifikovaní odborníci. Systém by samozřejmě bylo vhodné provázat s dalšími evidencemi, to je ale otázka jen pár novel zákonů.

šakal 17.6.2009 10:40

...Chi, chi, chi, chi, chi...

...;-D

Veselý 17.6.2009 7:29

Podobných předpisů

je víc. Otázkou je, proč nikdo nepřemýšlí, jaké to bude mít vedlejší dopady. Jen namátkou, elektrikáři mají problém s normami pro hromosvody, účastníci stavebního řízení se nemohou dostat k dokumentaci staveb.

Honza42 17.6.2009 6:27

kdyby to bylo klasických 30 dní, šlo by to snad pochopit.

Ale tohle je fakt lumpárna na n-tou.

těchňik 17.6.2009 2:12

total p r ů_s e r

Datové schránky (pro právnické osoby budou povinné) a nová forma fikce doručení je zásadním omezením svobody pohybu. Už nějakou dobu sleduji situaci kolem této chystané koule na nohu občana, a kupodivu vcelku klid. Nikdo se nějak nečílí.

A o bezpečnosti a možnosti zneužití datových schránek ani nemluvě.

Ales 17.6.2009 6:28

A taky pošta je pr...

Stavební úřad mi nedávno posílal obálku s modrým pruhem na tvalé, pro poštu řádně označené bydliště. Ve schránce jsem našel Oznámení o uložení zásilky. Další den jsem si pro to šel. Na poště mi sdělili adresát neznámý, vráceno odesílateli. (Plzeň, Klatovská 127)

Takže i takto může probíhat doručování. Také může někdo krást celé pytle, které se najdou po letech.

Jiru 17.6.2009 7:51

Re: A taky pošta je pr...

A to máte ještě dobrý, že si pro obálku můžete dojít.  Nejlepší je dostat do schránky oznámení o uložení, když pošta funguje odpoledne jen ve středu . Takže chcete-li si obálku vyzvednout, to aby si bral člověk dovolenou. Nhradní termín je sobota dopoledne - ale co když člověk má plánovanou cestu mimo?  Můj taťka říkával  - dráhy a pošta je stát sám pro sebe. Čím dál víc mu dávám za pravdu.   

Honza z podhůří 17.6.2009 10:23

Re: A taky pošta je pr...

cha chá, u Vás mají otevřeno v sobotu? U nás fakt jen vzít si dovolenou....

Svatopluk 17.6.2009 1:58

Proč sledovat občany - ať se sledují sami

Velmi důležité téma - zřetelné porušení ústavy nikomu nevadí. Justice je pouze svévole. Pak se (ještě se spoustou jiných věcí) nedivme různým DS atd.

Vydra 17.6.2009 9:04

Re: Proč sledovat občany - ať se sledují sami

R^

Josef 17.6.2009 20:06

Re: Proč sledovat občany - ať se sledují sami

PŘESNĚ !! R^R^R^R^R^