26.1.2020 | Svátek má Zora


Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vintr 14.1.2020 14:28

Základním předpokladem získání zbrojního průkazu je trestní bezúhonnost občana. Tedy je předpoklad, že legálně ozbrojeni jsou jen slušní, zákona dbalí lidé. Což ostatně dokazuje i praxe, protože kriminální činy ve spojitosti s legálně drženými zbraněmi jsou zcela výjimečnou záležitostí. Proto je nedůvěra státu k občanům, kteří se chtějí podílet na zajišťování bezpečnosti v tomto státě, vysoce urážlivá s nelogická.

Š. Hašek 14.1.2020 20:45

R^

J. Jurax 14.1.2020 21:37

No jo, kdo chce domobránit vlast, má možnost se stát členem dobrovolných záloh.

Jinak ve mně domobrana vzbuzuje dost rozpačitý dojem; ono partička legálně ozbrojených chlapů podlehnuvší nějaké zcestné ideologii - Antifa taky chrání veřejný pořádek proti skinům, kdežto ti zase proti Antifě ... nebo ozbrojená cikánská domobrana ... a neblahé paměti LM byly taky kdysi domobrana jedné strany ...

To bych si spíš představoval něco jako pomocníka šerifa - složí přísahu, dostane hvězdu a může chránit zákon. Je jím ve výkonu služby chráněn, musí jej znát a dodržovat a porušení přísahy má vážné důsledky. A je podřízen šerifovi.

J. Vintr 15.1.2020 0:19

Cigánská domobrana by mohla být ozbrojená pouze nelegálně, protože málokterý z nich by splňoval podmínku trestní bezúhonnosti. Ten zbytek by nezvládl dost náročný test pro získání ZP. Totéž platí pro ty vylízané makovice členů Antify a podobných partiček, které podléhají různým zcestným ideologiím. Normální člověk žádným zcestným ideologiím nepodléhá.

A to přirovnání k Lidovým milicím snad nemyslíte vážně.

J. Jurax 15.1.2020 16:14

No, nedělejte si iluze. Ani s těmi cikány, Antifou či skiny. Ono všichni nemaji IQ natolik nízké, aby nezvládli testy a nejsou trestně nebezúhonní; obecně nelze odmítnout vydání ZP na základě etnicity ani politického vyznání.

I normální člověk podléhá zcestným ideologiím nehledě na to, že na zcestnost, resp. míru zcestnosti té které ideologie se názory mohou dost lišit.