24.10.2019 | Svátek má NinaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


PRÁVO: Komu se tu chce zvracetŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 35, poslední: 19.8.2018 8:32, přehled diskusí

Představa, že soud "zachránil" nějaké penize:
Autor: J. Vintr Datum: 19.8.2018 8:32

pro zbývajících 950 okradených lidí z H-systému tím, že znovu okrade jinou část lidi, okradených H-systému, je hloupá a naivní. Konkurzní "právo" u nás neslouží ani omylem k tomu, aby byli odškodněni pravoplatní věřitelé. Slouží k tomu, aby se napakovala konkurzní mafie. Což se nepochybně stane i v tomto případě. Těch 950 lidí dostane zpátky stejně směšné odškodnění, jaké by dostali, kdyby se těm bydlícím jejich byty ponechaly.

Byl to mimochodem tuším ekonom Mises, který napsal,:
Autor: P. Vaňura Datum: 18.8.2018 21:12

že demokracii nelze zachránit, pokud si lidé budou myslet: "Co na tom, že se budu mít hůře, hlavně když dojde na ty svině nahoře..."

Autor ZAPOMÍNÁ, že největším věřitelem je:
Autor: P. Vaňura Datum: 18.8.2018 21:00

jakási podivná firma, sídlící v zahraničí! A ta ta navíc požaduje 100% penále! Takže namísto "ostatních klientů" tu máme BANDU SPEKULANTŮ, která za tím vším stojí!

A soud jaksi mlčel k rozkrádání konkurzní podstaty a jaksi se hojí na lidech, JEJICHŽ MAJETEK, díky naprosté právní džungli do toto "jaksi" spadl!

Pokud práva členů družstva Svatopluk ochrání jen nový Hitler, je třeba podpořit toho Hitlera! To, že to bude znamenal totálné likvidaci současné právní a soudní džungle, bude jen dobře!

Tak jako se v mnoha jiných případech :
Autor: P. Harabaska Datum: 18.8.2018 18:49

stanoviska všech těch chytrých a moudrých právních expertů odvíjejí až od jimi zvoleného a pro ně vhodného bodu (obdoba sudetoněmeckých postojů ke vztahu Čechů a Němců: bezpráví začalo až po pádu Berlína 8.5.1945). I zde totiž kořen všeho toho zla spočívá v absenci zájmu justice o všechny ty tunely a malverzace, které začaly devastovat majetek státu i - v tomto případě - majetek soukromých osob. Tam je začátek špatnosti a - s prominutím - prasáren, na jejichž pozadí probíhal onen někým oslavovaný přechod od ekonomického modelu minulého režimu k tomu modelu novému, jenž nás přivedl mezi ty "vyspělé" státy. Víme o kom je řeč, kdo tehdy spravedlnost a právo tehdy hájit měl, ale mlčel. Právníci. Neřekli slovo a akceptovali tvrzení, že ekonomický přerod musí předbíhat vývoj práva. A spravedlnosti. Jeden z nich - a víme kdo to je - také řekl pár slov k případu H-Systém, ale teď už zase mlčí. Že by špatné svědomí? Ale kdepak. Proklouzl těmi roky do současnosti ověnčen vysokými funkcemi a vzhledem k věku mu o nic už nejde. To, co svým tehdejším mlčením umožnil, už stejně nenapraví. A nenapraví to už nikdo. Nelze odškodnit všechny oběti všech těch fondů, fingovaných bankrotů a likvidace bank. Z čeho? Odkloněné prostředky jsou uloženy na kontech těch, kteří "uměli", a jsou tam jistě dobře hlídány. Jen v mysli těch, kdo byli poškozeni, vrtá z prožité nespravedlnosti červ zášti, která ve vhodnou chvíli vytryskne jako gejzír špinavé vody na povrch.

Zpočítal někdo,:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 18.8.2018 13:00

Kolik Kč čistého dostane každý z těch 950 neuspokojených lidí, kteří přišli o miliony, když ze 100 lidí udělá stát Bezdomovce? Odhaduji tak 10-15 tisíc, pokud vůbec to, neboť jsou tam jistě i další neuspokojené subjekty. Nejvíc, odhaduji, shrábne Marvanová, která se za ty neuspokojené tak urputně bije... A právě Právem těch 950 neuspokojených se všichni ohánějí.

Kdy se mi chce zvracet:
Autor: P. Flener Datum: 18.8.2018 10:41

Velmi často ! Zejména když vidím, nebo slyším Zemana, Klause, Filipa a další a další politické šmejdy. Jak je možné, že v H-systému zmizela miliarda???? Proč se řeší pí...čoviny jako to, že manžel Jermanové jezdí jejím služebním autem a nehledá se ta miliarda, nebo kdo si po r. 90 napůjčoval od bank (=ukradl) miliardy, které musel uhradit stát (=my všichni.)

Alespoň malou satisfakcí pro občany by bylo, kdyby Klaus, Zeman a všichni jejich nohsledi byli souzeni, odsouzeni a dostali doživotí ! ! !

Re: Kdy se mi chce zvracet:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 18.8.2018 12:47

Sice říkáte, že se vám chce zvracet, ale ve skutečnosti zvracíte.....

Re: Kdy se mi chce zvracet:
Autor: P. Harabaska Datum: 18.8.2018 18:53

Pěkného auta, které řídí rodinný příslušník (a nebyl to jen manžel oné hejtmanky, že?), si snadno všimnete, je tak reálné. Miliardu si fyzicky představíte špatně. A abyste na ni moc nemyslel, povídají vám o tom autu.

Jednoduchá otázka:
Autor: T. Kočí Datum: 18.8.2018 9:51

Správně analyzováno. Řešením je podrobná účetní rozvaha.Kdo co zaplatil, co získal a poté vyrovnání. Ovšem kdyby nebylo x melounů, které odtekly do lihového domu. K tomu se ovšem vožungr, který jinak rozumí úplně všemu, nevyjadřuje.

Re: Jednoduchá otázka:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 18.8.2018 12:50

Podle snaživě lživého příspěvku budete ten vožungr nejspíš Vy sám....

:
Autor: P. Papež Datum: 18.8.2018 20:30

Zalez.

Re: :
Autor: V. Čermák 376 Datum: 18.8.2018 23:15

Papežský čuníku, zase máte večerní relaci z pastviska?

Re: Jednoduchá otázka:
Autor: P. Harabaska Datum: 18.8.2018 18:56

Obávám sem se, že nejen do Lihového domu. Někteří škodolibí sýčkové říkají, že něco teklo také na Valašsko. Pro jednu firmu s domicilem tam pan H-Systém v jejím představenstvu také pracoval.

Nejlepší pojišťovna proti blbosti je přece stát !:
Autor: J. Lepka Datum: 18.8.2018 9:31

Jak jinak nazvat pokusy o řešení nesporné naivity (abych neurazil pravým termínem) původních aktérů. Pokud si pamatuji, celá akce H-Systému byla podezřele optimistická od prvopočátku, to byly typické sliby obchodníků s deštěm, přesto se autorům podařilo načapat dost hejlů, co do toho strčilo své peníze. Po vcelku očekávaném krachu se pak nepoučili a dokonce zůstali věrní stejnému mámiteli a založili družstvo a spokojili se pouze s ústním souhlasem konkurzního správce, bez smluvních záruk, právnické analýzy či jakékoliv jiné záruky. Promiňte, ale babička vždy říkávala: Jen blbec se spálí dvakrát o stejná kamna.

Re: Nejlepší pojišťovna proti blbosti je přece stát !:
Autor: J. Svoboda 169 Datum: 18.8.2018 10:02

A proto jim to je třeba nechat vyžrat, ať se za dobudované majetky přiživí ostatní?

Pěkný den.

Re: Nejlepší pojišťovna proti blbosti je přece stát !:
Autor: Z. Lapil Datum: 18.8.2018 12:19

Oni jsou TAKÉ věřiteli a troufnu si tvrdit, že jejich podíl na dostavěných domech je jejich a ve výsledném vyrovnání zohledněn.

Takže právní ideál nejspíš vypadá: vystěhovat - prodat prázdné baráky - vyplatit jejich obyvatelům "jejich část" plus příslušnou část konkursní podstaty.

Což v kombinaci s tím, že majitelem těch dostavěných částí domů je nejspíš družstvo Svatopluk (že by v téhle situaci nebylo zadlužené až po uši? Ale to jen tuším...), opravdu nejspíš znamená, že jim zbydou jen oči pro pláč.

Re: Nejlepší pojišťovna proti blbosti je přece stát !:
Autor: J. Lepka Datum: 18.8.2018 12:20

A řešení???

Re: Nejlepší pojišťovna proti blbosti je přece stát !:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 18.8.2018 13:03

Najít ztracenou a vytunelovanou miliardu a nehrát si s drobnými za Halasného pokříku Práva...

Re: Nejlepší pojišťovna proti blbosti je přece stát !:
Autor: P. Harabaska Datum: 18.8.2018 18:58

Takové je světská spravedlnost. V Česku. Vždyť je to radost pozorovat, jak si někdo namlátil hubu. Dobře mu tak.

:
Autor: J. Novák Datum: 18.8.2018 8:11

Pane Kolmane, je vidět, že každému je na zvracení z něčeho jiného, takže se na neústavnosti asi neshodneme. Já jako hlavní problém této kauzy vidím, že lidem ze Svatopluku mají být ukradeny i prostředky, které investovali do dostavby, a to navíce člověkem (Monsportem) jehož historický morální profil je dle mého názoru na úplném dně žumpy. No a co se týče justičního systému - je tu ještě někdo z běžných občanů, kdo mu ještě důvěřuje a považuje ho za spravedlivý?

Re: :
Autor: P. Lenc Datum: 18.8.2018 9:53

Ano pane Nováku, vidím to stejně.

Re: :
Autor: Z. Lapil Datum: 18.8.2018 12:10

Ještě je tu možnost rozplést finanční podíly H-Systému (jeho konkursní podstaty) a "vlastníků" jednotlivých dostaveb. Což je bohužel spor na dalších 20 let, ale co naděláte. Navíc je to o to složitější, že "vlastníkem" je zřejmě družstvo Svatopluk a jednotliví obyvatelé jsou nájemníci.

Monsportovi se moc nedivte. On je tu od toho, aby z konkursní podstaty vyrazil co nejvíc, a rozdíl ceny obydleného a prázdného dou je velmi podstatný, takže se celkem rozumně nechce ocitnout v roli obviněného (těmi 950ti nebydlícími), že jim vykonkursoval málo peněz.

Dokonce jsem ochoten připustit, že to není úplný padouch, takže nikoho vystěhovávat nehodlá, ale NĚJAKÝ (a nejlépe přesně takový) rozsudek potřeboval, aby věc rozmrzla a - skrze mediální a politický tlak - se dobrala k nějakým koncům. Nejspíš dokonce ke koncům "Ať to zatáhne stát, koneckonců je jediný, kdo v téhle kauze vůbec nějaké peníze má".

Protože - máte pravdu - spravedlnost je slepá a bloudí někde daleko v minulosti, zatímco lež s krátkýma nohama dojde aspoň někam.

Soud možná rozhodl po právu,:
Autor: V. Šťastný Datum: 18.8.2018 7:28

ale asi tak s více než dvacetiletým zpožděním a rozumného selského uvažování v něm nebylo ani co by se za nehet vešlo. Pokud tedy prezident kritizuje úroveň a rychlost našeho soudnictví, má k němu, vlastní vinou soudní mašinérie, plně nabito.

Když si to rozeberu po selsku: všichni klienti H systému složili základní, nemalý vklad. Když se ukázalo, ze peníze někdo šluknul, část z nich se rozhodla investovat ještě jednou a svoje domky za další své peníze dostavěla. Ti lidé, kteří dnes bydlí, na rozdíl od těch, co nebydlí, zaplatili dvakrát. A dnes by jim "po právu" měly být jejich nemovitosti zabaveny a prodány, aby mohli být uspokojeni ti první, kteří ale tratili naprosto stejně jako ti druzí?

Já si uvědomuji, že dostavba jejich nemovitostí neproběhla úplně košer, ale to se tak docela nedá vyčítat jim samým. Kdo je přesvědčil, že je to tak možné? Jak je možné, že jim Stavební úřad umožnil stavbu na pozemku, který jim nepatřil? Stavebníci možná dělali chyby z neznalosti, naivity a z překotné snahy konečně bydlet, ale naprosto fatálně chybovala celá státní stavební mašinerie, která to vůbec neměla dovolit.

Stavebníci H systému, kteří dostavěli jsou dnes v důchodu nebo na jeho prahu. Já se obávám, že po celém, desítky let starém řetězci špatných či vyloženě podvodných rozhodnutích, není už dnes správné řešení. Vystěhovat staré lidi zavání skandálem, o kterém se bude povídat v celé Evropě, která nás bude právem považovat za individua na úrovni Kromaňonců. Stát už může udělat jediné zkousnutelné řešení: zatáhne to z našeho a bude se snažit podvodníky, kteří H systém podojili pochytat a odsoudit. Nic jiného se dle mého názoru, tak aby si stát alespoň trochu zachoval tvář, nedá dělat.

Re: Soud možná rozhodl po právu,:
Autor: P. Jirkovský Datum: 18.8.2018 8:51

Vážený pane, s tím "po selsku" jste vedle, jak ta jedle. Žádnej sedlák na světě by nenacpal svoje peníze do cizího majetku, o kterej se navíc vede soudní spor, kterýho byla plná televize. Ty nemovitosti totiž nebyly jejich nikdy, a tak to, co podnikli, byla hloupost, kterou udělali na svoje triko. Že za to dnes nejspíš tragicky zaplatí je jen důsledek jejich špatného úsudku. Jiná věc je, jestli je má stát (nebo exekutor) vystěhovat, a za jakých podmínek v případě, že padne rozhodnutí, že ano.

Re: Soud možná rozhodl po právu,:
Autor: J. Svoboda 169 Datum: 18.8.2018 8:54

Stát bude jen tupě zírat na to, jak tragicky pár lidí zaplatí za spory trvající dvacet let, no potěš koště.

Pěkný den.

Re: Soud možná rozhodl po právu,:
Autor: P. Jirkovský Datum: 18.8.2018 9:19

Tak to nevím, neviděl jsem stát zírat, natož tupě. Tím chci říci, že nechápu dost dobře vaši reakci, resp. její smysl. Můj den bude takovej, jakej si ho udělám, k obědu řízky, pak lehký spánek, pak někam k vodě, pívo za korunu dvacet a holky nahoře bez. Jako ostatně vždycky.

Re: Soud možná rozhodl po právu,:
Autor: J. Svoboda 169 Datum: 18.8.2018 10:05

Co je k nepochopení nad mým podivem, že stát nakonec strpí "tragické zaplacení" lidí, kteří na jeho rozhodnutí čekali dvacet let?

Pěkný den.

Re: Soud možná rozhodl po právu,:
Autor: J. Lepka Datum: 18.8.2018 12:29

Milý hochu, stát se sám podílel (tedy prostřednictvím našich zástupců v PS, že) na takových prasárnách, že tohle je jen třešnička na dortu. Bohužel i tohle je důsledek přístupu, že ekonomika je nutnější než právo a k morálnímu marasmu, ze kterého se nevzpamatují ani naši vnuci. Ovšem ani možnost, že by tehdy stát řekl : Bacha, tohle smrdí podvodem, není z hlediska věcí stále ještě nedořešených ( krevní plazma, kdybyste nevěděl) nějak potenciálně levnější. Prostě stát tu není od toho, aby plácnul hlupáka přes ruku, když ten naletí podvodníkovi.

A čekat na rozhodnutí 20 let, když musí být od prvopočátku jasné, že soudce jinak rozhodnout nemůže ???

:
Autor: P. Papež Datum: 18.8.2018 10:29

Popis vaši činností přesně dokumentuje vaše "chytré " příspěvky.

Rady typu - měli jste to nechat zchátrat, dnes by jste:
Autor: J. Svoboda 169 Datum: 18.8.2018 7:04

si to mohli odkoupit za pár šupů, to mě nepřestává udivovat.

Pěkný den.