2.2.2023 | Svátek má Nela


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Krivanek 23.7.2011 22:34

Český Kocourkov

Bohudíky za článek pana Sígla a další informace o Ing.J.Fialovi v médiích. Jak již před pěti lety potvrdil Evropský soud, v normálním civilizovaném světě mají oba rozvedení rodiče nezadané právo na čas s dětmi a jejich výchovu (pokud se nejedná vysloveně o osoby s negativním vlivem na dítě). Je smutné, že Evropský soud nemůže ten český Kocourkov, kde je stále justice prolezlá komunistickou mafií, postavit do latě. Angažovaný občan, nezávislý novinář a bojovník za demokracii a proti komunismu Jan Šinágl, přináší podrobné informace o případu Ing.J.Fialy (jako i o jiných) na svém webu http://www.sinagl.cz/ již od jeho počátku. Politický vězeň Ing.Jiří Fiala zahájil dlouhodobou hladovku na protest proti svému (již několikátému) protiprávnímu uvěznění. Jak je vidno z tohoto ziscenovaného procesu, s českou "spravedlností" hnout nelze, pokud pokud bude prolezlá starými bolševickými kádry. I my z exilu vyjadřujeme svoji podporu Ing.J.Fialovi, a snažíme se o tomto případu uvědomit svět.

M. Bílý 20.7.2011 18:30

Rozvod je pro mnohé něco jako sundání ponožek, aby si mohli navléci jiné.

Připusťme na chvíli, že pan inženýr je dokonalý muž, ale jeden nedostatek rozhodně má. Neuměl si vybrat ženu pro život. Teď nese nejen následky svého chybného rozhodnutí vzít si právě onu (špatnou?) ženu, ale i svého rozhodnutí domáhat se po rozvodu styku se svými dětmi (u nás pochybnou) soudní cestou. Jsem přesvědčen, že prioritou by mu měl být klidný život jeho dětí. Takže, když vlastní vinou zvoral život sobě, neměl by ho ničit svým potomkům. Je to pro něj kruté, ale správné. Jenže uražená ješitnost není dobrým rádcem.

M. Bílý 20.7.2011 13:19

Kde to všechno vzniká? (k Pánové napadlo vás.. (12:13)

1. Obecně: úpadek morálky, ale to už je obehrané téma a náprava asi nemožná.

2. Z hlediska muže: výběr životní partnerky bez rozmyslu. Domnívám se, že výběr manželky je ze 70% náhoda, ale asi ze 30% by to měla být promyšlená volba. Ovšem zanedbá-li se těch 30%, je neúspěch skoro jistý.

3. Rychlý útlum manželského sexu. Sex by měl  být alespoň do konce středního věku každodenní  s přednostním maximálním uspokojením manželky.

Jen na okraj: jsem 62 let štastně ženatý.

S panem Bezouškou v podstatě souhlasím. Levicové názory ničí manželství stejně, jako ničí lidskou pospolitost.

M. Bezouška 20.7.2011 12:13

pánové, a napadlo vás

vůbec někdy, že v případě pan Ing. Fialy se jedná o záležitost čistě privátní a že ho měli vyhodit hned u první soudní štace? Jak si může, pro Kristovy rány, někdo myslet, že mu "stát", ať už to slovo znamená cokoliv, může vyřešit partnerské, postmanželské nebo jiné rodinné vztahy a problémy? Stát by do takovýchto věcí měl mluvit jen v případě, že by se jednalo o nějaké kriminální jednání někoho ze zúčastněných,a o tom tady nemůže být řeč. "Právo na rodinný život" - to je přece nesmysl, jak by se to asi mělo zařídit? Soudní cestou nařídit partnerům, že se mají mít rádi? To je prostě něco neuvěřitelného, zmatení  postpuberťáci, kteří nikdy nedospěli k tomu, aby byli schopni zodpovědně založit a "provozovat" rodinu své selhání hází na "stát" a tvrdě vyžadují, aby je ten stát napravil. Místo toho by měli dost pár na holou, aby  přišli aspoň trochu k rozumu.

M. Bezouška 20.7.2011 12:04

pánové, a napadlo vás

S. Ševeček 20.7.2011 11:11

"Stát", to je dnes

maffia.

Na rozdíl od mafie, která stála v oposici vůči státu, jeho zákonům a institucím, dnes se jedná o spiknutí státu, jeho institucí a zaměstnanců vůči občanům.

J. Schwarz 20.7.2011 10:01

státy už dávno

nechrání práva občanů, státy se staly, přesně podle Leninovy definice, jen a pouze tím organizovaným násilím...

V. Kain 20.7.2011 9:47

Když někdo zlobí

A můžeme se divit když naše justice je bývalými komunisty přímo prolezlá?