28.3.2023 | Svátek má Soňa


Diskuse k článku

PRÁVO: Kdybych byl soudcem Šottem

Na základě zjištěných skutečností bych došel k předběžnému závěru, že 1. Farma Čapí hnízdo nesplňovala ani jednu z podmínek Výzvy č. 4. 2. Žádost představenstva podepsaná paní Nagyovou obsahovala nedoložitelné tvrzení o tom, že Čapí hnízdo naplňuje definici malého a středního podniku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Grundmann 19.9.2022 11:49

Zajímavé informace, nicméně chybné. Babiš totiž uvedené nařízení komise EU neporušil. Nebo se to zatím nepodařilo prokázat.

M. Mařák 19.9.2022 12:24

Uvidíme, ani Vy a ani já nemáme dostatek relevantních informací a kompetenci na to, abychom to mohli posoudit.

M. Grundmann 19.9.2022 12:48

Vůbec nikdo nemůže říci, jak tento spor dopadne. I když to není arbitráž, kde arbitři rozhodují podle svého osobního rozmaru, i zde může soudce rozhodnout také podle svého svého čistě osobního pohledu na spor.

R. Brzák 19.9.2022 14:16

zatímco v arbitráži rozhodující arbitr rozhoduje tak, aby jeho pověst nestranného arbitra nebyla ohrožena (jinak o svůj kšeft do budoucna přijde), soudce (alespoň u nás) může rozhodovat přesně tak, jak píšete - podle svého osobního pohledu na věc - neboť je nepostižitelný (nikdy se nastává, aby byl soudce za nespravedlivý rozsudek skutečně citelně potrestán (natož aby šel do tepláků). Takže zde je Váš výpad proti arbitráži nespravedlivý...

M. Grundmann 19.9.2022 14:31

V arbitráži rozhoduje arbitr většinou ve prospěch soukromé firmy a v neprospěch státu. Pokud jsou v arbitráži proti sobě dvě soukromé firmy nebo dva státy, má arbitráž smysl. Pokud v ní stojí stát proti soukromníkovi, je pro stát arbitráž sebevraždou. Nebo je to legalizovaný tunel. Stát by nikdy do žádné arbitráže proti soukromníkovi jít neměl. A pokud nějaké mezinárodní smlouvy něco takového předpokládají, stát by je měl okamžitě vypovědět jako pro něj nevýhodné. To říkám už dvacet let.

J. Vorlický 20.9.2022 7:29

Stát by nikdy do žádné arbitráže proti soukromníkovi jít neměl. Nemusí.