Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

PRÁVO: Kdo si v Česku může nahrávat koho?

K jádru věci - žáci z hodiny pořídili audionahrávku, za což prý učitelka požadovala potrestání autora. Ředitelka základní školy se ale tehdy za děti (pokud tak můžeme pubertální - osmáky nazývat) postavila.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
MH

Nejsem učitel, ale podle mého mínění učit na II,stupni chce odvahu, trpělivost a absolutní odolnost. Učitele se nikdo nezastane proti žákům, viz špatná známka a rodiče ve škole a vyhrožování, na druhé straně ředitel inspektor, kteří pro klid duše dají přednost rodičům, než by se učitele zastali. Učitel není ikona, jak to bylo dříve, ale příslušník dehonestovaného povolání. Aniž jsou žáci vzděláním takřka nedotčeni, hlavně že mají absolventský papír, čest vyjímkám. Úroveň vzdělání se ukazuje i u některých jedinců v parlamentu, hlavně, že mám papír.:-)

0 0
možnosti
PS

Myslím, že většina čtenářů nemá představu o úrovni učitelského sboru a jsou nenapravitelní optimisté. Popírání války na Ukrajině bych řekl, ještě není tak velký problém. Bohužel. Někdy je to i o dost horší. Třeba úchyl, který do výuky přidává jakési své učení a konec nastal až poté, co tam přidal reklamu na komerční produkty.

0 0
možnosti
PS

Nahrávání je jedna věc, použití nahrávky věc druhá. Zejména její zveřejnění.

0 0
možnosti
PH

P69e76t57r 79H74a82n

2. 4. 2023 18:26

Podle mě děti měly právo si učitelku nahrávat, protože to prohlásila v rámci vyučovací hodiny, tzn. mělo to úroveň veřejného projevu.

0 0
možnosti
JV

. . . těžko, prostor třídy není veřejnosti přístupný.

0 0
možnosti
LZ

L32u33i13s 80Z62í37d84e33k

2. 4. 2023 18:22

A co lhaní lháře všech lhářů Fiali ? Co s tím ?

0 0
možnosti
JV

Důvody, proč nesmysly ala korupce pana Najmona, kriminality paní učitelky, nebo kauza Čapí hnízdo jsou ,,řešeny" bezvýsledně léta na státní úrovni, jsou vcelku prosté.

Je známo, že aby průměrně vnímavý, inteligentní a vzdělaný člověk něco pochopil, je třeba mu to hlavy tlouct aspoň 10x po sobě.

Léta poukazuji na skutečnost, že ČR nemá nejvyšší soud. Udělal jsem to více než 10x. Nejvyšší soud je zásadní instituce pro dořešení všech mocenských sporů; tedy i to, co je korupce, dezinformace nebo trestná činnost. Řadoví občané a zřejmě i řada expertů se domnívá, že nejvyšší soud je Ústavní soud. Porovnejme tedy definici českého Ústavního soudu s definicemi nejvyšších soudů v Německu a v Británii:

Das Bundesverafssungsgericht ist das oberste Gericht in Deutschland. Die Urteile der Verfassungsrichter sind endgültig und unanfechtbar.

The Supreme Court of the United Kingdom is the highest domestic judicial authority. It is the final court of appeal for cases heard in Great Britain and Northern Ireland.

Srovnej tyto dvě definice s českého Ústavního soudu rozplizlou a vágní definicí, která kromě jiného naznačuje, že nejde ani o soud:

Ústavní soud jako zvláštní ústavní orgán soudního typu, ZÚOST, stojí mimo soustavu obecných soudů, rozhoduje-li ale o ústavní stížnosti, může zrušit libovolné soudní rozhodnutí.

Dodávám: tedy ZÚOST nerozhoduje o ničem, on jen smí rušit rozhodnutí obecných soudů, které musí znovu rozhodovat sami. To ale tak, že ani mezi nimi není rozhodovací hierarchie.

Pak v ČR může něco fungovat?

0 0
možnosti
PD

Soudní systém České republiky je tvořen Ústavním soudem České republiky a soustavou tzv. obecných soudů. Soustavu obecných soudů tvoří N͇e͇j͇v͇y͇š͇š͇í͇ ͇s͇o͇u͇d͇, Nejvyšší správní soud, vrchní soudy, krajské soudy a okresní soudy.

0 0
možnosti
AT

A39l25e93s 34T14e92p68l56y

2. 4. 2023 10:42

Docela by mne zajímalo, jak by bylo hodnoceno, kdyby učitelka:

- prohlásila, že USA v Afghanistánu nikdy nevedly válku

- oznámila ruský útok na Kyjev chemickými zbraněmi

- informovala o 100 tis. zabitých ukrajinských civilistech

Taky by byla vyhozena ? Taky by rusobijci volali po jejím trestním stíhání ?

0 0
možnosti
RT
JV

J95a73n 54V48i10n63t49r

2. 4. 2023 8:32

Za "popírání války" hrozí trest vězení? Proboha, kam jsme se to dostali?

0 0
možnosti
Foto

Přednášet lživou proruskou propagandu nezletilým dětem ve škole musí být trestné. Propagandistické lži není žádná "alternativní" pravda a učitel nesmí žákům lhát.

Soukromý názor nepatří před tabuli! [UA]

0 0
možnosti
MR

Měřeno stejným metrem, za skryté nahrávání přinejmenším pár facek.

0 0
možnosti
JJ

J73u79r66a 70J43u28r46a79x

1. 4. 2023 17:30

V hodině si žáci nemají co nahrávat pedagoga. Zejména se záměrem jeho dehonestace.

Dávno tomu přišla dcera osmačka ze školy rozesmátá od ucha k uchu, že jim soudružka učitelka v dějepise tvrdila, že původní obyvatelstvo Ameriky byli černoši. Prý jí nikdo neodporoval, v roce 1988 to nebylo zvykem.

Co myslíte, žalovali by tu učitelku dnes, kdyby dítka pořídila nahrávku?

0 0
možnosti
VN

Za politicky nekorektní "černochy"?

Pokud ne dnes - tak "zítra" jistě!

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz