19.5.2022 | Svátek má Ivo


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Forstmeister 18.3.2009 18:10

Majetkový princip

Církevní majetek byl historicky obvykle svěřen církvi do užívání panovníky. Církve ho měly v užívání formou držby s veškerými prebendami "vlastníka". A o to jde. Pozemková reforma v roce 1919 odejmula v ČSR církvím statut "vlastnické držby" a nahradila ji v roce 1925 "bezplatným užíváním" (vládní rozhodnutí), tedy nikolivěk vlastnictvím. Takže o co jde? Rád se nechám poučit. Ostatně, k víře v Boha mi není třeba vykladače víry, tedy církve. Můj názor. 

Petr 18.3.2009 18:31

Re: Majetkový princip

O to že pak přišli komunisti a bylo po bezplatném užívání,tak že se to jaksi neosvědčilo.K víře v boha a to jakéhokoliv nepotřebujete vi vůbec nikoho,někdo zase se rád združuje a uznává autority tak mu to přejte nikdo vám členství v církvi nenařizuje.

Petr 18.3.2009 17:31

tak jsem to pochopil takto:

Protože komunisti v 50 letech katedrálu ukradli podle zákona který si na to udělali,a dnešní komunisti(jedno v jaké straně,v čele se soudruhem Tlustým)nejsou ochotní církvi (jejich úhlavnímu nepříteli)cokoliv vracet(schválit zákon o vyrovnání)zůstane vše tak jak je.A tak se potvrdilo co jsem psal na začátku že stát je ten největší gauner.

Jen by bylo dobré aby si to uvědomili všichni ti křikluni kterým se nelíbí že musí z daní platit církev.Né církev ale gauneři v parlamentu tím jsou vini.

Top 18.3.2009 20:30

Re: tak jsem to pochopil takto:

Asi jste klepl hrebicek na hlavicku a proto vam tu nikdo neodpovida.

JJ 18.3.2009 17:23

Katolici dal pokracuji v propagande, ktera je v podstate genocidou

http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropa/clanek.phtml?id=632323

Petr 18.3.2009 17:37

Re: Katolici dal pokracuji v propagande, ktera je v podstate genocidou

K otázce používání kondomů se papež vyjádřil již cestou do Kamerunu, když na palubě letadla novinářům řekl, že rozdávání kondomů není jedinou zbraní v boji proti šíření choroby AIDS. Tento "problém nelze vyřešit pouhým rozdělováním kondomů, situace se tím naopak ještě zhoršuje," prohlásil a zdůraznil, že katolická církev stojí v čele boje proti této nákaze v Africe.

Řešení krize kolem AIDS spočívá podle něj v "duchovním a lidském probuzení a v přátelském přístupu k trpícím". Papež tak zopakoval dosavadní stanovisko Vatikánu, že šíření AIDS je třeba čelit především sexuální zdrženlivostí.

Petr 18.3.2009 17:39

Re: Katolici dal pokracuji v propagande, ktera je v podstate genocidou

Nesmíte věřit všemu co aktuálně.cz tak nějak převypráví.

JJ 18.3.2009 17:51

Re: Katolici dal pokracuji v propagande, ktera je v podstate genocidou

Sorry, ale tvrdit, ze rozdavani kondomu zvysuje problem je nehorazne svinstvo a v konecnem dusledku stoji lidi, kteri tomu veri zivoty. Cetl jsem to na BBC, nejenom na aktualne.

Petr 18.3.2009 18:35

Re: Katolici dal pokracuji v propagande, ktera je v podstate genocidou

Pouhé rozdávání kondomů bez další osvěty ten problém neřeší.Na tom nevidím nic nepravdivého.

Kon 18.3.2009 15:26

Dost bolo Pejchala

Míra 18.3.2009 15:00

To mi hlava nebere.

Do rozhodnutí správního orgánu (ÚNV v Praze) byl chrám s věží majetkem kapituly. Rozhodnutím soudu byla povolena změna ve jménu majitele z kapituly na stát, potažmo na správu pražského hradu. Byl soud vůbec oprávněn takovou věc rozhodnout? Podle mého názoru se jednalo o zcizení majetkových práv kapituly k jejímu majetku v rozporu se zákonem, protože rozhodnutí správního orgánu (ÚNV) nemohlo být legálně zveřejněno  ve sbírce zákonů. Ve sbírce byla zveřejňována jen rozhodnutí palamentu a vlády. Rozhodnutí ostatních orgánů byla rozhodnutí správními.

Z uvedeného mi pořád vychází, že komunistický stát odebral majetek kapituly bez právního nároku založeného na existenci zákona. Postup státu-zákonodárce byl obcházením zákona, protože zákon o znárodnění chrámu by veřejnost nepřijala. Myslím, že ÚS svým rozhodnutím pochybil a svoje pochybení zdůvodnil naprosto nepřehlednou a zmatečnou právní konstrukcí, jak vyplývá z článku p. Pejchala.

Je vidět, že komunisti si nikdy nelámali hlavu s přirozeným právem, nelámou si ji ani dnes coby soudci Ústavního soudu České republiky. Česká republika má zase z ostudy kabát, ale to komunistům nevadí, hlavně že chrám Sv. Víta patří všemu lidu, vlastně kanceláři prezidenta republiky, která ovšem s lidem nemá nic společného. Kruh se uzavřel. Kapitula byla okradena o chrám v roce 1954 komunistickou stranou a o padesát let později byla o totéž okradena demokratickým státem!  Jaké jsou právní jistoty občanů ve světle uvedených skutečností?

miroslav.vojta@volny.cz

JJ 18.3.2009 15:35

Jste slusny mimon

"protože zákon o znárodnění chrámu by veřejnost nepřijala."

t.smilauer 18.3.2009 13:16

Zbytečná slova...

Kdo obhajuje zlodějnu, je na stejné morální úrovni se zlodějem. Kdy už pan Pejchal skončí se svými úvahami? Stejně nepřesvědčí nikoho.

Vlasta 18.3.2009 11:44

Ohánět se bolševiky jako byl Zápotocký a v jeho vyhláškami

může každý. Právník by se měl ovšem zamýšlet nad spravedlností a v tom  kontextu nad tím, zda lze zlodějský stát právě vyhláškami z padesátých let obhajovat. Jinak není třeba soudců. Stačí vhodit případ do počítaše a bla bla, výsledek je podle bolševického pragrafu na světě!

F. Čech 18.3.2009 11:20

Pejchalovi

Vy jste si ale dal práci vážený soudruhu Pejchale s tím, abyste ospravedlňoval bolševické loupeže. na kroucení s paragrafy "ve prospěch všeho československého lidu" jste potřeboval dokonce třídílný seriál! vaše angažovanost ve věci komunistickýcj loupeží ovšem není nová, protože vaše jméno je v Česku známo výhradně v souvislosti se zastupováním gaunerů všeho druhu, především z řad komunistických zločinců. Ti mohou dobře zaplatit. Kradli tady 40 let, pak převlékli kabáty a kradou dál! Kolik jste tentokrát dostal  a kdo vaše bolševické pseudoargumenty zaplatil tentokrát? 

Kecal. 18.3.2009 11:50

Re: Pejchalovi

R^

Papouch 18.3.2009 15:11

Re: Pejchalovi

jak se do kategorie "zastupovani gauneru" vejde Narodni divadlo nebo rodina Ottovych (Rakona,  nyni Procter and Gamble) + dalsi stovky restituentu?

JJ 18.3.2009 15:40

Re: Pejchalovi

Vy jste skvely priklad cechackovskeho hrdiny, ktery se ted bije a drive drzel hubu a krok.

Stat zatim svoje vztahy s cirkvemi neupravil, coz je ostuda. Nicmene vlastnictvi a uzivani katedraly musi byt soucasti tohoto vyrovnani. Cirkev katolicka to zkousela zpochybnenim spravneho naplneni tehdejsich zakonu - coz je v poradku, haji sve zajmy. A soud urcil, ze tehdejsi zakony poruseny nebyly a katedrala presla do vlastnictvi statu.

ja 18.3.2009 16:54

Re: Pejchalovi

Dovolim si upresnit posledni vetu: Pejchal je uspesny clovek, protoze se mu povedlo objevit konstrukci, podle ktere by zakony nebyly poruseny. Po strance argumentacni je to jen hodne dlouhe zduvodneni, ze znarodnovani se nedelo jenom zakonem, ale i jinym zpusobem. Coz sedi, iluze o rezimu 50. let si nemusime delat.

Tx 18.3.2009 7:55

Rozdělení moci

 na moc zákonodárnou, soudní a výkonnou dostává u nás zabrat. Je-li někdo členem jedné, neměl by být členem jiné. Takže, abychom si vzali jako příklad osobu velice známou, např. Dr. Rath je poslancem (moc zákonodárná), zastupitelem obce (moc výkonná) a hejtmanem kraje (taky výkonná a navíc sám sobě nadřízeným orgánem). Dále ministři a zároveň poslanci (těch je víc). Jestliže se někdo stane ministrem, hejtmanem atd. měl by automaticky přijít o místo poslance (či senátora), prostě zastávat jen jednu funkci. Jinak zákonitě dochází ke střetu zájmů (jako např. Dryml, který jako zodpovědný zástupce nemocnice ji chce prodat kraji za co nejvyšší cenu, zatímco jako zodpovědný zástupce kraje by se měl snažit o cenu co nejnižší - to jen jako příklad).  To není útok na jednotlivé aktéry, jen ukázka nedostatků systému. Dost se divím, že Ústavní soud na to dosud neskočil, protože protiústavní to zřejmě je.

JJ 18.3.2009 9:18

Re: Rozdělení moci

Hlavnim duvodem, proc roli poslance nikdo z nich nechce pustit je nehorazne stedra poslanecka imunita.

JaS 18.3.2009 10:58

Re: Rozdělení moci

Raht má ještě jednu moc. Je fýrerem (moc absolutní) :-P!

Vrba 18.3.2009 14:04

Re: Rozdělení moci

Chlapče, bacha  ať so mten jazyk nepřekousnete!Jak vidni, namáte k tomu daleko,U vás k tomu pomůže snížení intenzity přemýšlení!

JJ 18.3.2009 15:42

Re: Rozdělení moci

Rath uz pri sve pozici na ministerstvu ukazal, ze pujde pres mrtvoly (nejenom politicke). Zpusob, jakym si zavazal zastupitele v kraji k bezmyslenkove a bezvyhradne podpore do toho take zapada. Z Hitlera si take lidi delali ze zacatku srandu.