18.1.2022 | Svátek má Vladislav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Suchoř 20.3.2009 8:15

zločinné mocenské a majetkové praktiky církve katolické nebyly zde vyvráceny ani věcně zpochybněny

V žádném  příspěvku mluvčích církve nelze najít nic pozoruhodného, co

by vyvracelo nebo alespoň zpochybnilo její zločinnou minulost i

přítomnost v šíření tmářství, pomlouvání a zneužívání jména Boha Stvořitele ve svých

mocenských a majetkových zájmech s praktikami vražd a spálených zemí,

útlaku kultury a vědy, genocidy celých národů.       Takové mafii zloduchů v blahobytu a ornátech má český národ darovat svůj nejcennější poklad?!!!            Kam se na ně hrabe satanizmus

korkorán 20.3.2009 10:29

Re: zločinné mocenské a majetkové praktiky církve katolické nebyly zde vyvráceny ani věcně zpochybněny

Myslím, že nikdo neočekává změnu vašich vágních a demagogicky opakovaných názorů bez konkrétní argumentace. Nejste ovšem jediný, kdo tuto diskusi čte a jistě se najdou i tací, kteří ji dokážou rozumně vyhodnotit. Přesouvám se jinam, takže se mějte fajn...

Suchoř 20.3.2009 10:51

Re: zločinné mocenské a majetkové praktiky církve katolické nebyly zde vyvráceny ani věcně zpochybněny

právě zde chybí jakákoliv argumentace. Křty kojenců nebo upalování vědců a čarodějnic jsou jednoznačnými argumenty. Nebyly zde vyvráceny žádné

Suchoř 20.3.2009 10:54

kdoví kde

bude zase tento zdatný církevník opět šířit nenávist a tmářství

Pamětník 19.3.2009 17:09

Víra v Boha

Věřící věří, že Bůh existuje, ateisté věří, že ne. V obou případech je to pouze víra.

Suchoř 19.3.2009 17:20

Re: Víra v Boha

Boha Stvořitele zatahuje do svých mocenských a majetkových spekulací jen církev. Ateisté nemají potřebu o něm mluvit.

Církev znázorňuje a pomlouvá Boha tak, aby tím mohla zastrašit lidi, pak je libovolně oškubávat a ovládat jako dobytek (ovce, agnus Dei). Pojem Boha je pro církev vypočítavým prostředkem ke snahám o nadvládu nad celým lidstvem.

Pamětník 19.3.2009 17:27

Re: Víra v Boha

Sám musíte uznat, že diskutujete na úplně jiné téma.

Ateisté mají neustálou potřebu dokazovat věřícím, že Bůh neexistuje.

Suchoř 19.3.2009 17:41

neexistují žádné ateistické potřeby ani aktivity

Souhlasím. Boha do svých zájmů zatahuje neustále církev a tak se i zde toto téma objevuje.

Avšak také lživé vkládání do úst ateistům nějaké neustálé potřeby.

Kolik mší svatých se denně provozuje, kolik křesťanských relací v masmédiích a jednostranně ohlupovacích vyučování na školách denně, ba každou hodinu? Kolik církevních portálů je na Internetu o jejich představách a spíše, pomluvách o Bohu? A kolik ateistických? Žádné. Existuje snad ve školách, v rozhlase nebo v televizi hodina ateizmu?

Tvrzení o "neustálých potřebách ateistů" by se mělo doložit, jinak by se jednalo jen o další církevnickou bezcharakterní pomluvu normálních lidí.

Pamětník 19.3.2009 17:56

Normální člověk?

Vy se považujete za normálního člověka? 

Z Vašich příspěvků jsem to tedy při vší své obrazotvornosti nepoznal.

Suchoř 19.3.2009 18:17

odbíhání od věci

kdosi zde nastolil téma o údajné neustálé potřebě ateistů popírat Boha a pak na to jaksi zapomněl.

Mohl by sám ve svém tématu pokračovat?

Pamětník 19.3.2009 18:26

Normální člověk?

Vy jste přiznal existenci Boha.

Tím jste popřel sám sebe a ztratil jste naprosto půdu pod nohama. Vy se chcete jenom hádat a vůbec Vám nevadí, že si protiřečíte.

Potřeboval byste duchovní pomoc, možná psychiatra.

o neustálých potřebách ateistů 19.3.2009 18:26

Re: Normální člověk?

takže nezbývá než konstatovat, že jde o další bezcharakterní církevní pomluvu

Pamětník 19.3.2009 18:29

Re: Normální člověk?

Ztrácíte zcela nervy, takže už ani nevíte jak se jmenujete.

Suchoř 19.3.2009 18:35

katedrála a existence Boha

nikde jsem existenci Boha nepopíral. Protestuji však proti jeho negativnímu církevnímu zobrazování ve svůj prospěch a s jeho církevními pomluvami.

Pokračujme o pomluvách ateistů

korkorán 20.3.2009 10:14

Re: Víra v Boha

Ateisté prý nemají potřebu mluvit o Bohu! Ha, ha, ha... Nemluví o ničem jiném! Pro informaci: Agnus Dei (Beránek Boží) je označení Ježíše Krista, kterého křesťanství považuje za Boha. Za "dobytče" je tedy označován sám Bůh (ve smyslu starozákonní výkupné oběti). Vykazujete tak hluboké neznalosti, že byste se měl přeci jen aspoň informativně s některými skutečnostmi seznámit (vaše fatální bludy znemožňují diskusi a v podstatě poškozují i to zač tu bojujete).

Suchoř 20.3.2009 16:49

Re: Víra v Boha

zde byly věcně jmenovány prostředky, jakými katoličtí církevníci masivně každodenně působí svým tmářstvím a šířením nenávisti na občany České republikya zejména na malé děti již od kojeneckého věku.. A to z prostředků ministerstva kultury, při čemž taková zločinná činnost nemá s kulturou nic společného, spíše s trestními činy šíření poplašných zpráv a nenávisti.

Církevníci se prostřednictvím svých chapadel v naší zákonodárné moci cítí natolik bezpeční, že toto své středověké tmářství a zločinnost šíří a provozují v našem státě chladnokrevně a sebejistě.

Nezbývá než domáhat se toho, aby jim byli zatrhnuty dobře míněné a zneužívané státní prostředky, které se tak obracejí proti všem občanům.

Pamětník 18.3.2009 16:24

Komunismus

Komunismus a nacismus byly odsouzeny. Křesťanské církve odsouzeny nebyly a nebudou. Křesťanství je základem naší kultury.

Suchoř 18.3.2009 21:02

křesťanství nemá s kulturou nic společného

je to jen tmářství, církevnická zlodějina a mafiánství. 

Kdosi zde neví, co je to kultura

Pamětník 19.3.2009 9:43

Re: křesťanství nemá s kulturou nic společného

Naprosto nepochybně jste to Vy.

Suchoř 19.3.2009 10:05

Re: křesťanství nemá s kulturou nic společného

upalování vědců a čarodějnic, pálení knih, cenzura všech forem kultury a vědy, hlásání tmářských bludů o onom světě, pomlouvání a zneužívání Boha Stvořitele pro majetkové a mocenské zájmy, genocida národů a jejich kultur pro zlato, vraždění a znásilňování žen a dětí při křižáckých válkách, "humánní" bombardování měst s vražděním nevinných žen, starců a dětí a s ničením životně důležitých staveb, pošlapávání základních lidských práv a svobod. To je ve zkratce kultura křesťanství, zejména církve katolické v minulosti, dnes i v budoucnu. Nic jiného.

Křesťanství si navíc ještě přisvojuje díla skutečné kultury jako své zásluhy a nazývá je trestuhodně a podvodně kulturou křesťanskou.

Jde o kulturu v období převládajícího vlivu křesťanství a nikoliv o kulturu křesťanství. Velasquezova Venuše mohla stát umělce život, pokud by ji někdo z církevníků uviděl.

Pamětník 19.3.2009 10:07

Re: křesťanství nemá s kulturou nic společného

Psi štěkají a karavana jde klidně dál...

Suchoř 19.3.2009 10:17

Re: křesťanství nemá s kulturou nic společného

zlodějina a zločinnost se těžko dá vymýtit. Musí se jí však stavět hráze

Pamětník 19.3.2009 10:30

Re: křesťanství nemá s kulturou nic společného

Církev nezastavíš, církev je věčná. Stejně jako lidská blbost.

Suchoř 19.3.2009 15:01

křesťanství nezastavíš, lidská blbost je věčná

rozvoj vědy a poznání ujídá stále víc prostoru tmářství a šamanství. Pomalu ale jistě. Již dávno jsou pryč časy kdy bylo zatmění Slunce zázrakem a záplavy Božím hněvem. Otevírá se prostor pro výzkum a využití kmenových buněk, pro pěstování a transplantace orgánů, pro nové výzkumy podstaty a vlastností hmoty a již žádné církevní intriky nezabrání plánovanému početí. Malé pokroky v obludném 

tmářství do něhož bylo lidstvo po tisíciletí uvrženo a drženo pevnými řetězi. Avšak markantní již před našimi očima. A to je ta pozitivní karavana, která jde přes vytí šakalů, také dál.

Pamětník 19.3.2009 16:36

Věda

Rozvoj vědy tady nikdo z diskutujících nezpochybňuje.

Při vědeckém zkoumání hmoty se však vždy narazilo na hranici, kde už žádná logika neplatí a zbývá jen a jen víra.

Suchoř 19.3.2009 17:29

Re: Věda

hranice poznání odpovídala vždy soudobým technologickým možnostem výzkumu. Byla a vždy bude překonávána. Hypotézy a teorie nejsou vírou v Boha, ta ještě nikdy nepřivedla lidstvo k novým poznatkům ani k pokroku.

Sám stvoření světa Bohem připouštím, avšak nikoliv v církevně kreacionistickém pojetí které slouží církvím. Hmotu mohl stvořit inteligentně tak, aby byla schopna života a vývoje. Pak bude mít lidstvo věčně co zkoumat a poznávat.

korkorán 20.3.2009 9:18

kmenové buňky

Nejde o vědu a pokrok (jen díky nim se tady můžeme dohadovat). Potíž s kmenovými buňkami je v tom, že jsou často získávány z (jedinečných a neopakovatelných) lidských zárodků.  Ve své  podstatě to nesouvisí s náboženstvím, ale s obecně platnými lidskými hodnotami (nelze stavět prospěch jedněch na zabíjení druhých). Je ovšem pravda, že křesťanství by bylo hodně divným náboženstvím, kdyby mu takové hodnoty byly lhostejné. Pokud jde o plánovaná početí, proti těm církev nic nemá - právě naopak (seznamte se s tím v příslušných církevních dokumentech, např. Familiaris consortio, Evangelium vitae, Mulieris dignitatem, Deus caritas est... nebo třeba: Hans Rotter - Sexualita a křesťanská morálka (autor je sice jezuita, ale někteří katolíci to nedočtou).

Suchoř 20.3.2009 16:56

křesťanství se svými krvavými rukama nemá co do etiky kmenových buněk, ani do početí, právo mluvit

s vrahy se o vědeckých problémech nikdo bavit nebude

korkorán 20.3.2009 9:28

šamanství

Právě křesťanství brojí po dvě tisíciletí proti pokleslým pověrám, jakými jsou spiritismus, šamanismus, astrologie, magie ... (lze to snadno zjisti). Zatmění Slunce křesťané nikdy nepovažovali za nadpřirozený jev stejně, jako nikdy nepochybovali o tom, že Země je "kulové" vesmírné těleso (tuhle chytrost převzali od už od starověkého Ptolemaia). Že se v minulosti pletli do vědeckých interpretací (někdy blbě a nepřiměřeně) nutno přičíst skutečnosti, že ve vědeckém zkoumání velmi dlouho neměli konkurenci (teprve v novověku začínala stát za řeč). Tyto souvislosti bere rozumný člověk na vědomí. Ideologicky zaslepený fanatik však rozlišování není schopen a podle toho to pak vypadá.

Suchoř 20.3.2009 17:01

křesťanství, šamanství a inkvizice

chce snad katolické církevnictví, které upalovalo vědce, něco říct o vědě? Měla by být nejprve sama upálena a tak alespoň trochu očištěna od všech staletých i dnešních zločinů proti Bohu i  proti lidskosti