12.8.2020 | Svátek má KláraDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


PRÁVO: Katedrála a pravidla hry na spravedlnost I.Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 192, poslední: 17.3.2009 0:13, přehled diskusí

Kdokoliv:
Autor: xxxKubeš Datum: 16.3.2009 15:28

vede spor s římsko-katolickou církví, stojím vždy na jeho straně. Církev považuji za pijavici, parazita živící se z hlouposti oveček, a kromě ožebračování rozsévala i smrt. V novější formě to byl bolševismus, komunismus a podobné ideologie.

Re: Kdokoliv:
Autor: Petr Datum: 16.3.2009 15:34

Jo jo co řádek to moudro ;-P

Mám dojem, že se katolické církve už dávno zmocnil Satan! Nebo jak si vyložit německého papeže abývalého člena hitlerjugend Benedikta XVI., který je nepřímým popíračem holokaustu,:
Autor: Buvol Datum: 16.3.2009 14:23

tím, že omilostnil biskupa Williamsona .. nebo tohleto neuvěřitelné mamonářství církve u nás ?!

Re: Mám dojem, že se katolické církve už dávno zmocnil Satan! Nebo jak si vyložit německého papeže abývalého člena hitlerjugend Benedikta XVI., který je nepřímým popíračem holokaustu,:
Autor: Petr Datum: 16.3.2009 14:29

Trochu mimo vyhledejte jino diskuzi.

Re: Mám dojem, že se katolické církve už dávno zmocnil Satan! Nebo jak si vyložit německého papeže abývalého člena hitlerjugend Benedikta XVI., který je nepřímým popíračem holokaustu,:
Autor: Suchoř Datum: 16.3.2009 18:36

to není zcela mimo. Nemůže být jedno nikomu, k čemu bude katedrála používána nebo zneužívána

Re: Mám dojem, že se katolické církve už dávno zmocnil Satan! Nebo jak si vyložit německého papeže abývalého člena hitlerjugend Benedikta XVI., který je nepřímým popíračem holokaustu,:
Autor: Petr Datum: 16.3.2009 19:41

Říkám úplně mimo.;-P

poslední pomazání jako eutanázie a církevní majetky:
Autor: Suchoř Datum: 16.3.2009 13:41

církevní mluvčí na těchto stránkách marginalizují tento vztah a obhajují tuto "svátost". Při tom jde spolu se zpovědí a odpustky o jeden z hlavních pilířů, na nichž se církevnictví zakládá.

Církvi je nepochybně dobře znám lékařský obor psychoterapie, která jako alternativní medicína umí překvapivě účinně léčit i těžké nemoci až po škaredé jizvy od popálenin, vhodnými slovy a prostředím. Povzbudivá slova významné osoby dokáže vždy dodat nemocnému sílu a sebedůvěru, kterými se mohou odblokovat obranné mechanizmy těla. Nevhodnými slovy, chováním a výhrůžkami můžeme nemocnému (a to i domácímu zvířeti) těžce ublížit, až ho zabít. Navštíví-li těžce nemocného člověka kněz s posledním pomazáním, ten pak ví že je s ním amen a rezignuje. Není znám případ, že by někdo tuto ceremonii "kněze smrti" přežil, musel by to být hotový zázrak. V podstatě jde o církevní verzi eutanázie. Církvi je vražedná účinnost této ceremonie dobře známá a je po staletí využívána hlavně pro získávání majetků, které ji takto zmanipulovaný nemocný často odkázal.

Počet obětí církve, takto zavražděných "knězi smrti" se odhaduje na stamiliony. Majetky, které církev takto získala, přesahovaly až majetek státu.

Re: poslední pomazání jako eutanázie a církevní majetky:
Autor: Petr Datum: 16.3.2009 13:47

Přečtěte si níže a pochopíte že jen dokazujete svým příspěvkem naprostou neznalost.

PS.církev není jen ŘK ale i např.evangelická a ta odpustky ani zpověď nezná(tedy v tom smyslu jako ŘKC)

přežil snad někdo poslední pomazání?:
Autor: Suchoř Datum: 16.3.2009 14:11

jde o zcela spolehlivý a nepostižitelný způsob vraždy. Možná, že by zabila i zdravého.

Praxe odkazování majetků církvi zmanipulovanými osobami je obecně známá.

Re: přežil snad někdo poslední pomazání?:
Autor: Petr Datum: 16.3.2009 14:19

Ano přežil a mnoho lidí jde o pomazání nemocných.

Re: přežil snad někdo poslední pomazání?:
Autor: Suchoř Datum: 16.3.2009 19:20

To je vyloučené, takové trauma nelze přežít. Spíše pád z desátého poschodí na beton.

Re: přežil snad někdo poslední pomazání?:
Autor: F. Čech Datum: 16.3.2009 14:22

V kterých kruzích je tato "praxe" obecně známa vážený soudruhu? Moc lehce se chcete ze svých lží a svého proticírkevního fanatismu vykroutit poukazem na jakousi "obecnou známost"! Možná o tom máte obecnou známost tak jedině vy - bolševičtí neznabozi, jak se tak scházíte ve svých brlozích, nostalgicky vzpomínáte jak jste sami sebe masově ohlupovali marxleniniskými dogmaty a krmíte se navzájem nadále verbálními zvratky získanými z VUMLU.

Re: přežil snad někdo poslední pomazání?:
Autor: Suchoř Datum: 16.3.2009 18:34

dogmata existují jen u církve.

Brlohy jedněch a katedrály druhých - toť sen církevního mafiánství.  Bohužel, na mnoha místech Země i skutečnost.

"neznabohové" a bohoznalci:
Autor: Suchoř Datum: 16.3.2009 19:17

kromě nadávek zde církevní mluvčí používají i demagogické termíny. Kdo má být "neznabohem"? Kdo má pak Boha znát? Znát může někdo výhradně jen církevní dogmata a biblické zkazky o něm, avšak o něm samotném nemůže vědět nikdo nic. Natož ho nemohl "vidět s odvrácenou tváří" a ani s ním fyzicky zápasit. 

Existuje snůška církevních pomluv Boha Stvořitele: jak měl být malicherní a ješitný vůči prvním lidem, zlopamětlivý a nemilosrdně vraždící i malé děti, jak by k něčemu měl zapotřebí mít syna, jak by byl schopen kvůli vlastní neoblomnosti uvrhnout do nesmírných muk a na smrt vlastního syna a podobně, jak by byl ochoten podrobit lidi v pekle věčným mukám, jak by i zde na Zemi měl lidem způsobovat hladomory, sucha, záplavy, epidemie a jiné katastrofy a při tom jak by měl milovat určité vyvolené, jak by měl odpouštět trestní činy zločincům za peněžité dary, jak má mít podobu člověka, jak má být ochoten přijímat chvály a velebení od lidí, jak má být ochoten s nimi komunikovat blíže neurčitými komunikačními cestami přenosu a zpracování informací. Takové a jiné podobné pomluvy Boha jsou jen jeho urážkou a nikoliv bohoznalectvím. Ateisté alespoň nedělají z Boha vola ani zločince, zatímco církevníci ve svých odsouzeníhodných zájmech se nezastavují ani před tím.

Tolik na téma "neznabohů" a o tomto nabubřelém způsobu puncování normálních lidí církví.

Alternativne inteligentni nebo jen blbej?:
Autor: ja Datum: 16.3.2009 13:51

Internet snese vsechno, tak proc ne takoveto blaboly?

soudruhu Suchořovi:
Autor: F. Čech Datum: 16.3.2009 14:16

Vážený soudruhu Suchoři, s tím vaším "vražedným" posledním pomazáním jste si opravdu celou tu vaši maškarádu vymyslel od začátku až do konce. Jak je to u skalních bolševiků vašeho ražení Suchoři zvykem oplýváte ve věcech o nichž nic nevíte naprostou sebejistotou a vaše tvrzení o tom, že "není znám případ, že by někdo tuto ceremonii kněze smrti přežil" hraničí s naprostou ignorancí a fanatismem. Tak za prvé: "K tomu, aby kdokoliv s umírajících lidí přijal poslední pomazání nebyl nikdy, nikdo nikým zmanipulován, ale vždy se jednalo o výslovné přání umírajícího, který si to sám přál. Za druhé:  Umírající člověk měl v takové chvíli zcela jiné starosti než odkazovat svůj majetek církvi a plačící rodinu stojící kolem postele, která mu na jeho žádost kněze zavolala ožebračit". Pokud někdo stál o poslední pomazání, byl to vždy hluboce věřící odpovědný člověk, který  nevěřil ateistickým báchorkám, že se dá nějákým odkazem církvi řešit jeho "umístění do nebe", ale chtěl od kněze duchovní posilu pro svůj poslední smrtelný zápas!  Za třetí:  Pokud by umírající člověk měl chuť církvi něco odkázat poslal by pro notáře a ne pro faráře- tak je to vy hloupý bolševický magore!" Jakou by asi také mělo závaznost nějaké blábolení člověka na prahu smrti, zvláště při absenci právníka? Za čtvrté:  Poslední pomazání se naposledy občas udělovalo v 19. století. Nikdo z mých hluboce věřících prarodičů a praprarodičů nic podobného neabsolvoval a ani o tom nikdy neuvažoval i když bylo pár lidí to pokládalo za důležité ještě v 1. polovině minulého století.  Podle vyprávění mojí babičky absolvovali někteří z nich poslední pomazání i několikrát a sloužilo jim to dokonce  tomu, že se zklidnili a zbrchali. Za páté.: O využívání posledního pomazání k nějakému obohacování církve jste se vážený soudruhu nejspíše dočetl v nějakých pofidérních a literárně pokleslých románcích tištěných volnomyšlenkářskými nakladatelstvími. Z vlastní zkušenosti to nemáte a ze solidních historických pramenů také ne!

nic než zbabělá a zoufalá snůška pomluv:
Autor: Suchoř Datum: 16.3.2009 14:36

spolu s tmářstvím a překrucováním politováníhodné skutečnosti.

Re: nic než zbabělá a zoufalá snůška pomluv:
Autor: Nemo Datum: 16.3.2009 15:22

Mýlíte se. Třeba síla modlitby může být taková, že přiroste i amputovaná noha.

noha

Re: nic než zbabělá a zoufalá snůška pomluv:
Autor: Suchoř Datum: 16.3.2009 15:37

případy náhlého růstu vlasů a zhojení obrovských jizev, po psychoterapeutické seanci, jsou doložené. 

Ale náhlý nárůst nové končetiny se mi nezdá ani hmotně-energeticky reálný.

Suchořovi:
Autor: F. Čech Datum: 16.3.2009 14:57

Suchoři, vraťte se okamžítě na pokoj nebo vás zase budeme muset dát do klecového lůžka jako posledně!

Re: poslední pomazání jako eutanázie a církevní majetky:
Autor: Elischka Datum: 16.3.2009 19:04

Vážený pane, opravdu z vás padají samá moudra.To o čem tak hloupě píšete je pomazání nemocných.Důkazem toho že se po tomto pomazání neumírá byla moje maminka.V dětství byla velmi těžce nemocná a lékaři jí nedávali žádnou naději.Bylo jí poskynuto pomazání nemocných a uzdravila se.Dožila se 86 let.Pomazání nemocných se poskytuje v kostele a lidem těžce nemocným u lůžka.Věřte, že je to pro každého nemocného duchovní posila.Lidé o tuto službu žádají sami.Já si myslím, že člověk má vědět že se jeho život na této zemi blíží ke konci,aby se mohl na odchod připravit.

Re: poslední pomazání jako eutanázie a církevní majetky:
Autor: Suchoř Datum: 16.3.2009 20:08

jsem rád, pokud by kdosi poslední pomazání skutečně přežil. To, jak a čím byl nemocen by se mělo podle možnosti upřesnit a doložit, i když to muselo být hodně dávno a mohlo jít o fámu živenou církví. Nejde zde o maličkost ale o důvodné podezření největší hromadné vraždy v dějinách. Zdání duchovní posily nemocnému je výsledkem letitého masivního působení církve na věřícího a je v podstatě rezignací na boj s nemocí a smíření se s cestou na onen lepší svět. To, že o něco takového nemocný žádá, znamená jen míru nakolik je církví ovládán a zfanatizován.

Sám odmítám představu o nějaké přípravě na odchod z tohoto světa. Nemocný a spolu s ním jeho blízcí a zdravotní personál, měli by bojovat o každou hodinu a minutu jeho života, o každý byť i evidentně poslední krok na jeho procházce, dávat mu naději až do konce.

To je ale jen názor, který s katedrálou nemá nic společného

Re: poslední pomazání jako eutanázie a církevní majetky:
Autor: harris Datum: 16.3.2009 21:58

- nejen s katedrálou, ale ani se zdravým rozumem...

co společného má církevní tmářství o onom světě se zdravým rozumem?:
Autor: Suchoř Datum: 16.3.2009 23:58

a s tím spojená dogmata a nikoliv levně "udělované svátosti"?

Soudruhu Pejchalovi:
Autor: F. Němec Datum: 16.3.2009 12:21

Vážený soudruhu Pejchale, domnívám se, že váš vzácný marxleninský mozek je natolik cenný, že by se měl stát vlastnictvím všeho pracujícího lidu. Doufám, že si tfento legitimní požadavek uvědomujete a že všemu našemu pracujícímu lidu, případně i světovému proletariátu svůj vážený mozek předáte! 

Re: Soudruhu Pejchalovi:
Autor: JAP Datum: 16.3.2009 13:22

R^

metody církve v honbě za mocí a majetky:
Autor: Suchoř Datum: 16.3.2009 14:01

pomluvy, intriky, lži, demagogie, sliby blaha, hrozby muk, podvody, nájemné (například Vilém Oranžský) a hromadné vraždy až po genocidy národů a jejich kultur, při zastírací dobročinnosti ... To vše lze prokázat, mimo toho co zde předvádějí sami mluvčí církve, s pěnou u úst když se jedná o majetek.

Re: metody církve v honbě za mocí a majetky:
Autor: Petr Datum: 16.3.2009 14:10

Jen tak pro úplnost:Kvůli dědictví se vzdává mladý princ Vilém Oranžský luteránského vyznání a odchází na vychování ke katolickému dvoru nizozemské místodržitelky v Bruselu Marie Habsburské.

Ps.1.jinak vše musíte posuzovat z hlediska doby a jejich obecně chápaných hodnot,ne z hlediska naší současné demokracie.

2. v každém seskupení(církvi ,spolku atd..)je stejné procento darebáků jako v celé společnosti.To však neospravedlńuje krádež.

Re: metody církve v honbě za mocí a majetky:
Autor: Suchoř Datum: 16.3.2009 14:15

chce zde někdo tvrdit, že Vilém Oranžský nebyl zavražděn církví najmutým vrahem?

Re: metody církve v honbě za mocí a majetky:
Autor: Petr Datum: 16.3.2009 14:20

Přečtěte si vše ještě jednou.