16.8.2022 | Svátek má Jáchym


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Matousek 12.12.2010 18:56

abych se nerozplakal

jak je mi tech podnikatelu líto, ze budou okradeni o zisk, na ktery mají smluvne právo.

Ze delá stát hovadiny, to je bezné. Ale ze je následne resí, to je vyjmecné a správné!

Zrejme nemá mnoho vlivnych státních úredníku investiece ve voltaikách. Jinak by se tohoto problému stát ani nevsiml.

Nové zdanení nikoho existencne neohrozuje, pouze reguluje lichvársky zisk na zisk morální. 

M. Vondráček 12.12.2010 19:03

Re: abych se nerozplakal

Nemusíte plakat, ale až příště stát a jeho úředníci okradou Vás , nedivte se, že nikdo nezapláče též :-)

K. Machala 13.12.2010 0:35

Re: abych se nerozplakal

Není to trochu naopak? Nejdřív nařídila určité okradení spotřebitelů elektřiny EU členským státům, následně pak to ČSSD a spol. implementovali do zákona tak, že nařídili okrádání odběratelů na mnoho let dopředu, a teprve teď příjemci budoucího lupu byli částečně okradeni o jeho část, ale stále jim dost lupu bude předáváno.

Pan Kalvoda se pozastavuje nad tím, že solární podnikatelé neznají dopředu daňové podmínky svého podnikání. Spadl z višně nebo si právník odůvodní všechno? Cožpak své daňové podmínky do budoucna někdo jiný zná a má zaručeno, že se nezmění žádná daň? Co třeba DPH - taky neplatí všichni stejnou sazbu, že? A jedněm se může zvednout a druhým snížit. Co třeba spotřební daně? Jsou uvalené jen na některé zboží a některé výrobce a spotřebitele. Výrobce benzínu taky není v rovném daňovém postavení s výrobcem potravin apod. A to se může kdykoliv zákonem měnit v neprospěch toho či onoho. A TO NEDOSTÁVAJÍ ŽÁDNÉ DOTACE. Proč by se to nemohlo měnit u solárních elektráren? Bude se někdo soudit s německou vládu, že zdanila speciálně jadernou energii? A co nespravedlivé daňové výjimky? Není možné už nikdy žádnou zrušit, aby se proboha někdo neobrátil na nějaký arbitrážní soud? Všelijací právníci jako Jan Kalvoda se nesnaží bojovat za velmi potřebné prosekání právní džungle a srovnání podmínek. Ostatně sami se na džungli podíleli. Vadí jim jen některé plevelení daňové soustavy a proti jinému se neozývají. Proč asi?

F. Matousek 13.12.2010 13:23

Re: abych se nerozplakal

Divit se nebudu. Naopak jsem prekvapený, ze stát, který je jindy neschopný a impotentní, tentokrát své pochybení napravuje!

Stát nás okrádá co jsme se narodili. A ted se k nemu chteli pridat obstaravatelé  "zelené enrgie". Ne. Opravdu mi jich není líto, protoze mají zisk jistý, na rozdíl od podnikatelu, kterí podnikají bez dotací a musí pracovat ( vytváret hodnoty ). Vy si pletete podnikání s kseftarením a vycuraností. Ale to je ceský jev bezne!