11.8.2022 | Svátek má Zuzana


Diskuse k článku

PRÁVO: Je hasičák a lékárnička OK?

Integrovaný záchranný systém zahrnuje Hasičský záchranný sbor ČR, poskytovatele zdravotnických záchranných služeb a Policii ČR. Skvělá a potřebná věc. Ale než přijedou, jsme na to sami. Proto máme hasičák a lékárničku. A zbraň.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Grigar 27.12.2019 9:17

..pane Braune, nedělejte ze sebe hloupého a nechápavého. Autor pouze uvádí tři běžně existují situace, k jejichž prevenci i represi jsou určeny konkrétní složky s patřičným vybavením, a přesto je u nich navíc občanům zákonem( pod sankcí..) stanovena jistá povinná spoluúčast, včetně povinného vybavení. Omezení legální držby palné zbraně ovšem občana staví do pozice srovnatelné například s chudákem, který musí nečinně přihlížet požáru vlastního domu, neboť je omezeno jeho právo vlastnit kbelík, hadici nebo hasicí přístroj.

Vy jste takový neobratný trollík.. ;-)

Š. Hašek 27.12.2019 14:34

Máte fest dobré nervy!

Označit "to" pouze něžným výrazem neobratný trollík!

J. Jurax 27.12.2019 21:55

Ty dvě poslední věty jsou dokonalé ... :-)

J. Lukavsky 27.12.2019 9:42

I sekáček na maso, kuchyňský nůž, váleček na nudle.... mohou být využity k zabití. Neměly by se zakázat? No a elektřina ze zásuvky? Ba i pytlík se solí kuchyňskou je smrtelný jed, natož sáček s chilli práškem.. prostě jsme obklopeni smrtelnými nástroji. J.L. end

H. Gene 27.12.2019 10:57

A ony jsou pistole a revolvery zakázané?

Ostatně, proč pistole? Tonfu a želízka do každé rodiny!