18.2.2020 | Svátek má GizelaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


PRÁVO: Jakápak charita?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 88, poslední: 7.1. 2019 23:28, přehled diskusí

Vidím to jinak.:
Autor: P. Čech Datum: 7.1.2019 17:14

To, co zde máme není žádná demokracie, ani zmíněná regulokracie. Je to typický reálný socialismus, pouze opepřený notnou dávkou anarchie. Chybí zde totiž zcela zásadní a základní kámen skutečné demokracie (jakékoliv). Tím kamenem je demos kratos - vláda občanů. Existence takových demokratických nástrojů přímo v rukou občanů, pomocí nichž tito mohou nastolit svou většinovou občanskou vůli u čehokoliv a v čemkoliv.

Re: Vidím to jinak.:
Autor: M. Prokop Datum: 7.1.2019 17:23

To je vaše tradiční teze. Většina občanů má v rukou přesně to, co si v nich mít přeje. Jinak by to totiž změnili.

Re: Vidím to jinak.:
Autor: J. Ticháček Datum: 7.1.2019 17:51

Nikoliv. Většina občanů brblá, prská, hudruje. Jen je jim ze všech stran sugerovano, že brblají, prskají a hudrují pouze oni sami. A že by neměli, protože to se nedělá.

Podařilo se to tak dokonale, že valná většina lidí, které znám, nebo se s nimi stýkám při různých příležitostech, projevuje značnou nespokojenost. A zároveň jsou ochotni zavrhnout kohokoli, kdo ty samé názory prezentuje veřejně.

Re: Vidím to jinak.:
Autor: V. Kain Datum: 7.1.2019 18:04

A zaregistrovali jste jednu věc,že to co se tady děje graduje se vstupem Babiše do politiky? Samozřejmě socialisté jsou páteří této salámové taktiky utahování svobody. Ale mnohým voličům to vyhovuje neboť dle příspěvků na různých servrech vzpomínají se slzou v oku na socialismus.

Re: Vidím to jinak.:
Autor: L. Novák 475 Datum: 7.1.2019 18:22

U Babiše je to jasné od samého začátku, kdy jej ČT vypustila na veřejnost jako džina z láhve, který vykřikoval napůl slovensky a napůl česky, že "všichni kradnú..." Po nahlédnutí do jeho CV je jasné, jakou náturu a priority může mít spolupracovník StB a komunista deroucí se po letech k moci...

Tak ho tady máme. Já ho nevolil. :-)

Re: Vidím to jinak.:
Autor: P. Čech Datum: 7.1.2019 18:35

Já jej také nevolil, ale příště jej volit budu. Jen on a jím založené občanské hnutí nás totiž mohou zachránit před nezodpovědnou a diletantskou vládou a mocí politických stran. Mám za to, že takových jako já je stále více.

Re: Vidím to jinak.:
Autor: M. Prokop Datum: 7.1.2019 21:41

Zachránit vládou ve jméně Agrofertu. O co víc vás je, o to větší bude průser.

Kam se politické strany hrabou na politickou divizi Agrofertu.

Re: Vidím to jinak.:
Autor: P. Čech Datum: 7.1.2019 18:32

Já to zaregistroval. Ono to bez vůdčí osobnosti nejde a nikdy nešlo. Babiš se tou osobností jeví. Založil občanské hnutí a soustředil v něm lidi nespokojené se současným stavem, lidi, kteří chtějí tento stav zásadně změnit. Povětšinou lidi, kteří již něco smysluplného dokázali a něco umí. Odstřihl se od všelijakých diletantů, nemakačenků a jiných obecných neználků, soustředěných do tradičních politických stran. Hnutí ANO 2011 dovedl až k vítězství ve volbách. Bohužel to vítězství nebylo dostatečné. Jsem přesvědčen o tom, že v příštích volbách vyhraje s ještě výraznějším rozdílem a to v souvislosti s odchodem TOP 09,KDUČSL, STAN a možná i ČSSD a KSČM ze sněmovny. Doufám, že utvoří naprosto většinovou vládu sám a nebo v koalici s SPD. Jen to by mohlo nás, občany zachránit před socialismem, anarchií a následnou revolucí.Socialismem a anarchií, kterýžto konglomerát představují v současnosti Piráti, ODS, TOP 09, KDUČSL, ČSSD, KSČM a STAN.

:
Autor: J. Jurax Datum: 7.1.2019 23:28

No, tak já doufám, že se Vaše vize nevyplní.

Z vidiny většinové vlasy ANO nebo koalice ANO se SPD se mi nedělá moc dobře.

Re: Vidím to jinak.:
Autor: M. Prokop Datum: 7.1.2019 18:18

Ano. Držkují, nekonají.

Ono je to totiž pracné, něco změnit.

Re: Vidím to jinak.:
Autor: P. Čech Datum: 7.1.2019 18:37

Zatím nekonají. Až však začnou konat, bude zle. Tedy zejména pro ty, kdo podporují politické strany (jakékoliv).

Re: Vidím to jinak.:
Autor: M. Prokop Datum: 7.1.2019 21:43

Už je mi jasné, kdo dostal k moci Gottwalda. Čechové. :-P

Re: Vidím to jinak.:
Autor: P. Čech Datum: 7.1.2019 18:22

Však oni to změní. Ať se to někomu líbí a nebo ne. Nakročeno k tomu mají. Bohužel to v současném systému nejde jinak než s pomocí nějakého politického subjektu. Proto se také lidé ve stále větší míře upínají k občanským hnutím a volí je. Od systému vlády a moci tradičních politických stran se odvracejí. Vlastně to jde i jinak, revolucí.To je však až poslední možnost, pokud selže vše ostatní.

Jenže jak se tomu můžeme bránit?:
Autor: J. Vintr Datum: 7.1.2019 12:51

Teoreticky by neustálému nárustu zpupnosti stýtní byrokracie měl bránit zákonodárný orgán, tvořený volenými zástupci občanů, kteří by logicky měli zájmy těchto občanů vůči státní byrokracii hájit. Jenže to je pustá teorie. Ve skutečnosti občané poslance nevolí, ty vybírá vedení politických stran, které je (v případě takzvaně vládních stran) úzce spojené se státním aparátem a ani omylem nestojí na straně občanů. Takto vybraní poslanci také zcela samozřejmě nezastupují zájmy občanů, ale toho, kdo je vybral. Pokud se zásadně nezmění dosavadní volební systém, tak je takzvaná demokracie jen fraškou a důsledkem je to, co popisuje autor článku.

Re: Jenže jak se tomu můžeme bránit?:
Autor: M. Prokop Datum: 7.1.2019 13:32

Obávám se, že není takový volební zákon, který by vám vyhověl. Většinový systém je lepší, ale i ten má své vady a i do něj staví kandidáty převážně strany.

problém není povinná charita, ale DPH:
Autor: M. Šejna Datum: 7.1.2019 11:42

pokud si vzpomínám na dobu, kdy se zákon schvaloval, tak řetězce neměly vůbec problém s darováním neprodaného zboží. Měli jen obavu z toho, jak to bude organizováno, ale hlavně měli problém s DPH. Z darovaného zboží se totiž musí odvést DPH. Jenže jaké se má platit DPH z výrobku, který je bezcenný a byl doposud vyřazen k likvidaci? Předáním charitě to zůstavá zbožím a podléhá to zdanění na výstupu, tj. daň platí darující.

Re: problém není povinná charita, ale DPH:
Autor: R. Gramblička Datum: 7.1.2019 11:54

jsem čekal, kdo to tady zmíní. Ano, to je skutečné jádro pudla. Stát tady buzeruje 2x. Vyžaduje daň a pak fakticky zabavuje soukromý majetek

pane Grambličko:
Autor: M. Šejna Datum: 7.1.2019 12:31

já netuším, jak toto vyřešil zákon o DPH. Předpokládám, že pokud je vyžadována od řetězců povinná charita, pak by měli mít státem jasně definováno, že DPH z darovaného zboží na charitu odvádět nemusejí.

Nejspíš to tehdy stát vyřešil ke spokojenosti řetězců, protože řetězce s tím od schválení zákona o povinné charitě nemají problém. Ale při projednávání zákona před dvěma lety to řetězce řešily dost intenzivně. Tedy nikoli povinnost charity (ta jim nevadila), ale režim DPH.

Re: problém není povinná charita, ale DPH:
Autor: M. Prokop Datum: 7.1.2019 13:31

Zmínil jsem v 11,08, jen obecně.

Re: problém není povinná charita, ale DPH:
Autor: Š. Hašek Datum: 7.1.2019 15:24

Děkuji za přesnější popis problému.

Skoro bych řekl, že cílem "soudobého eumodernismu je umrtvit jakoukoliv smysluplnou činnost".

Jest tedy logické, že nespotřebované vyhodím, sám daruji ...... a na dobrose..... se vys.... .

A Afrika mi je šumák, mám sousedy ve starším věku.

Ano, pane Hašku:
Autor: M. Šejna Datum: 7.1.2019 16:16

dobročinnost musí být po zásluze potrestána.

:-D

V tomto případě placením DPH.

Re: Ano, pane Hašku:
Autor: R. Chodovsky Datum: 7.1.2019 16:30

Plošné rozdávání nemá s dobročinností nic společného.

Re: problém není povinná charita, ale DPH:
Autor: V. Humble Datum: 7.1.2019 15:29

To je dobre na palici. Tady je zas videt jaka paka nam vytvari zakony.

Re: problém není povinná charita, ale DPH:
Autor: L. Novák 475 Datum: 7.1.2019 18:04

ČSSD a spol.

Zmíněný případ:
Autor: J. Schwarz Datum: 7.1.2019 11:28

jen nasvítil skutečnost, že "Ústavní soud" jako garant svobod už dávno ztratil význam a stal se jen dalším článkem posvěcujícím všeobecnou buzeraci pod záminkou páchání Dobra.

a co na to říkají obchodní řetězce?:
Autor: M. Šejna Datum: 7.1.2019 11:14

Slovácký senátor bojuje za řetězce, aniž by o to ty řetězce stály. Narozdíl od "svobodomyslného" senátora Valenty si řetězce uvědomují, že vyhodit neprodané potraviny něco stojí. Za likvidaci odpadu se musí platit komunálním službám, tak proč by řetězce nemohly ten odpad odevzdat potřebným?

Zkuste si objednat a zaplatit kontejner na odvoz odpadu, nebo se zkuste dohodnout s charitou, že si ten odpad od Vás odvezou zdarma, pokud jim ten odpad připravíte na určitém místě k odvozu. Pro co se rozhodnete?

Tenhle boj senátorů za "svobodu podnikání" je jejich bojem, nikoli bojem řetězců, protože řetězce o tento senátorský boj vůbec nestály. Pro řetězce je mnohem důležitější mít možnost prodávat i o svátcích a nikoli možnost svobodně vyhodit odpad do kontejneru.

Re: a co na to říkají obchodní řetězce?:
Autor: M. Sedláček Datum: 7.1.2019 11:30

Nevšiml jsem si, že by Vás zvolili obchodní řetězce svým mluvčím.

pane Sedláčku:
Autor: M. Šejna Datum: 7.1.2019 11:35

nevšiml jsem si, že by obchodní řetězce zvolili senátora Valentu svým mluvčím.

Re: Agitátor ČSSD a demagog Mirosav Šejna:
Autor: L. Novák 475 Datum: 7.1.2019 18:07

Senátor byl zvolen výběrem voličů, vy agitujete sám za socialismus a svůj prospěch... :-P

Re: a co na to říkají obchodní řetězce?:
Autor: J. Schwarz Datum: 7.1.2019 11:35

Vy jste šašek! proč, když je to tak výhodné, na to ty řetězce nepřišly samy, žeby mohly levně likvidovat neprodané potraviny odvozem do skladu neziskovky než objednávat kontejner? Proč ty kontejnery na neprodané zboží nedávají zdarma k dispozici obce? Ty se přece mají starat o své "potřebné". Nemluvě o tom, že ty potraviny jsou neprodejné jen "díky" činnosti zákonodárců, ti prosadili že zrovna po takové lhůtě je zboží "prošlé". Ovšem zadarmo pro "potřebné" prošlé není, že. Pokud podnikatel bude rozdávat své neprodané zboží zdarma, kdo si je koupí třeba týden před koncem doby trvanlivosti? Ono totiž nakonec i ty neprodané potraviny někdo zaplatí, řetězce opravdu nezkrachují.