25.4.2024 | Svátek má Marek


Diskuse k článku

PRÁVO: Jak se zbavit neschopného zaměstnance

Pro úvod dnešního blogu jsem si vzal příklad z mé advokátní praxe. Zaměstnankyně jednoho úřadu měla neustále konflikty s klienty. Nejednala s nimi korektně, někdy se k nim chovala i hrubě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Obdržálek 29.6.2016 23:49

Děkuji za článek...

V dnešní době si však zaměstnavatel mnohem důkladněji rozmyslí, koho pustí k vodě, když není příliš kde hledat náhradu. Ale na druhou stranu, článek se zabývá spíš už o případy více škodící, než pracující, tam je to pochopitelné...

Arbeitsgeber/Arbeitsnehmer dobře ilustruje optimální vztah na pracovním trhu (jak že tam říkají pobíračům dávek, Arbeitsscheißer? :-)

J. Chaloupka 29.6.2016 20:53

A co když se zaměstnanec snaží, ale přesto nejsou

výsledky vidět? To je pak těžké, zejména, když po nocích peče a nosí všem koláčky. Zbavit se takového zaměstnance, za kterého ostatní musí udělat většinu práce, je téměř nemožné. Protože je prostě snaživý.

Š. Hašek 29.6.2016 16:45

Re: Zaměstnanec a zaměstnavatel. Hnusné levičácké termíny.

Máte pravdu.

Bližší skutečnosti jest německé (volně) "práci přijímající" a "práci dávající". Orig. Arbeitnehmer/Arbeitgeber. Ale vysvětlujte to tady. Nevyplývá z toho ale automaticky, že by v Říši nebyli socialisté.

Mám známého, který je dodnes přesvědčen, že bude on (jako dělník) svého zaměstnavatele (jako tedy buržousta) popohánět a bude rozhodovat. "Má furt keců, že by mohl dělat Baťu od minuty". Samozřejmě nepřipustí, že jest autentický komunista.

K. Janyška 29.6.2016 9:11

Zaměstnanec a zaměstnavatel. Hnusné levičácké termíny.

Přitom jde o dva podnikatele, kdy jeden z nich svoji práci prodává a druhý ji nakupuje... Dzp.