28.6.2022 | Svátek má Lubomír


PRÁVO: Hanča a Tonča, Denis a David

13.10.2015

Dvě dívky unesené v Pákistánu Česká republika zachránila. Dva chlapce unesené v Norsku zachraňovat nehodlá.

Děvčata se vydala do Pákistánu, země známé problematickou bezpečnostní situací a výskytem teroristických skupin. Byly zajaty a uvězněny. Jejich rodiny se strachovaly, že už je nikdy neuvidí.

Ve stejné situaci jako rodiče dívek se nachází Eva Michaláková, matka dvou chlapců. Ta se s nimi vydala do Norska, země údajně civilizované a vyspělé. Nyní jí rovněž hrozí, že už děti nikdy neuvidí.

Zatímco únos v Pákistánu byl zdrojem ostrých prohlášení vlády a zájmu médií, unesenými chlapci se zabývá jen minimum politiků a média často hájí únosce. Únoscem je v obou případech soukromá instituce. Ta první, pákistánská, potřebovala dodávky sexuálních otrokyň. Ta druhá potřebuje dodávky malých dětí pro platící náhradní rodiče.

„Práva“ norské soukromé agentury na únosy se kdekdo zastává. Bolavé duše, jichž je mezi novináři požehnaně, bez znalosti kauzy hájí právo socialistické instituce na výchovu dětí podle jediných správných měřítek. Je to prý v souladu s norskou tradicí kolektivní péče o dítě. Němci tomu říkali Lebensborn. Musím se ptát, není snad v souladu s pákistánskou tradicí unášet a znásilňovat ženy? Jak to, že naši „humanisté“ jindy vzdálené a odlišné kultury hájí, ale v případě Pákistánu je najednou kritizují?

Těch rozdílů mezi oběma kauzami je bohužel více. Na rozdílném přístupu i výsledku se ukazuje pokrytectví naší vlády, médií a „sluníčkářů“. Na záchranu Hanči a Tonči bylo vynaloženo obrovské úsilí, dokonce vláda tiše spolupracovala s lidmi vyšetřovanými za obrovské hospodářské trestné činy a nakonec využila pro záchranu dívek i organizaci podporující terorismus. Na záchranu Denise a Davida nikdo nevydal ani korunu a téměř nikdo nevyužil existujících nástrojů.

Jedna ze zachráněných dívek se prý přiklonila k islámu. Doufejme, že pokud se podaří (jakkoliv) zachránit Denise a Davida, nepřikloní se k socialismu. Bohužel, jak se ukazuje, je norský socialismus podobně efektivní ve vymývání mozku svých obětí jako islám.

Se svolením autora převzato z Valencik.blog.idnes.czKouzelná oslava Mezinárodního dne jógy na Karlově mostě
Kouzelná oslava Mezinárodního dne jógy na Karlově mostě

Pražští jogíni se 21. června poprvé připojili k ostatním jogínům, aby s nimi oslavili Mezinárodní den jógy. Oslavy se zúčastnilo 400 jogínů a sešli...