24.11.2020 | Svátek má Emílie


Diskuse k článku

PRÁVO: Extinction Rebellion patří na seznam teroristických organizací

V týdeníku Echo vyšel rozhovor s aktivistkou z české pobočky spolku Extinction Rebellion (XR). Kromě známých lží o oteplení o čtyři stupně nebo o vymírání korálů, se rozhovor věnujeblokádám dopravních komunikací.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rameš 14.10.2019 10:01

Já jen doufám, že tihle samozvaní zbojníci novověku svými vyděračskými akcemi naštvou dostatek lidí, aby bylo společensky únosné posadit je do chládku, než se uklidní. I když, podle vlastních vyjádření se na to mučednictví velice těší... Asi by byla lepší metoda dvacet ran bejkovcem a dva dny na pranýři na náměstí, to by se kluci a děvčata (a případná další pohlaví) tolik netěšili / -ly/ -la.

Pro forma: nebyl by to trest za názor, ale za omezování osobní svobody, jímž nepochybně blokování veřejných komunikací je.

L. Zach 14.10.2019 9:12

Obsahově (že omezování něčí svobody - někam jet či letět - je násilí, třebaže bez fyzického kontaktu) vcelku souhlasím.

Ale tato autorova věta "Čert vem je, na nich a na jejich zbytečném životě nezáleží" je, myslím, zcela jasně "přes čáru". A jeho "svaté rozhořčení" se tak značně podobá "svatému boji" druhé strany, kterou kritizuje.

I. Schlägel 14.10.2019 11:00

Na životě individua, který chce cíleně omezovat mou svobodu, násilně či nenásilně (je to jedno, od tolerovaného "nenásilí" vede zkratka téměř vždy k násilí), mi opravdu nezáleží. Jako svatý bojovník si rozhodně nepřipadám, ani to není potřeba.

P. Szirotný 13.10.2019 22:31

Teroristická organizace ?? No, to mi přijde trošku přehnané, byť moje sympatie k nim jsou nulové. Myslím, že by stačilo důsledně aplikovat stávající zákony. Dron na letišti ? Určitě paragraf 272 Trestního zákoníku - Obecné ohrožení. Podle odst. 2 sazba 8 až 15 let, pokud pachatel spáchá čin jako člen organizované skupiny nebo způsobí škodu velkého rozsahu. Až by první poblázněný pitomec dostal natvrdo alespoň těch 8 let, ostatní by si jistě rozmysleli zda ho napodobit. A i na to zdánlivě "neškodné" přerušení dopravy jistě paragraf existuje. Plus náhrada škody - minimálně vyčíslení nákladů na policejní zásah. A pokud dotyčný nezaplatí tak náhradní trest odnětí svobody. Proč se proboha tohle nepoužívá ?

J. Kanioková 13.10.2019 20:36

http://jdem.cz/ffcju9

Roger Hallam (aktivista) -https://en.wikipedia.org/wiki/Roger_Hallam_(activist)

I. Štípek 13.10.2019 14:18

Tvrdě na ne.

P. Burda 13.10.2019 10:14

Planeta se otepluje, jsem o tom přesvědčený. O kolik se zvýší teplota záleží, kromě jiného, na zvoleném modelu pro simulaci - a tedy na předpokladech neznámého daným vědeckým týmem. Koráli pravděpodobně hynou.

Otázka může znít, co že s tím lidé mají dělat. Jenže je tu druhá, důležitější. MŮŽE lidstvo něco dělat? Není to čistě přírodní jev, kdy se po Venuši zahřívá Země, za pár milionů let to čeká Mars... Máme my, lidé, na ohřívání vliv ve zlomcích promile, nebo v celých promile?

Proč se dává tolik prostoru těm, co řvou, ale tak málo těm, co vědí? (Tedy ne mně, hlupců. Těm, co vytvářejí ony modely, počítají a předpokládají jejich vstupy a pak interpretují výsledky.)

Š. Hašek 13.10.2019 14:07

Naše planeta se ochlazovala/oteplovala furt.

Otázka zní!!!!!! Bude teplotu planety Země regulovat Greta, z plachetnice??????

Zkráceno.

P. Dostál 13.10.2019 9:23

Nemám nic proti tomu, aby těmhle týpkům byly naúčtované škody a policie jejich blokády rozebrána trochu důsledněji. Ale prohlašovat je za teroristy je zatím nesmysl (i když i na to časem dojde), zatím ty drony do cesty přistávajícím letadlům snad nepouští (protože až to udělají, skončili jako legální organizace a dobře to ví). A co se týče blokády silnice. Jak se to prosím liší od téhož, když to provedou taxikáři, zemědělci, odboráři, fanoušci fotbalového klubu cestou na zápas nebo pohřeb Karla Gotta (poslední dvě skupiny pochopitelně ne s cílem někoho blokovat, ale efekt tentýž) ? Výsledek je stejný - prostě se nejezdí, protože určitá skupina lidí obsazuje silnici na úkor těch ostatních. Jasně, když je to ohlášené a na krátkou dobu, lze to snést, nicméně otráví to stejně, pokud nepatříte k těm, jejichž zájmy blokáda hájí.

J. Krynický 13.10.2019 22:33

A jak dlouho před přistáním už byste to bral jako "puštění do cesty přistávajícímu letadlu"?

Když zablokujete letiště tím, že nad ním budete létat s drony, tak tím samozřejmě blokujete i ta letadla, která tam měla přistávat.

I. Schlägel 14.10.2019 11:08

Blokovat pomocí dronů letadla je terorismus bez ohledu na to, jak vznešeně tento skutek pojmenujete a bez ohledu na to, k jak vznešeným cílům chcete dospět. Lidé, kteří se svěřují do médií se svým záměrem blokovat pomocí dronů letadla jsou teroristé, kteří nás seznamují se svým plánem provést teroristický čin. Bez ohledu na to, jak vznešeně tento záměr pojmenují, případně k jak vznešeným cílům chtějí dospět.

M. Kuběna 13.10.2019 7:32

Znemožnění bezpečného přechodu silnice a zaplavování měst a vesnic zplodinami je také násilí na lidech a legální terorismus.:-P

P. Burda 13.10.2019 10:37

Asi krmím trolla, ale...

Víte, že moderní diesel vypouští ve městě (průmyslovém) méně škodlivin, než kolik nasaje do motoru? Prostě je spálí a filtry s katalyzátory zlikvidují podstatnou část zbytků.

J. Kanioková 13.10.2019 20:37

Bolí paranoia ?

P. Dvořák 13.10.2019 7:22

Zpráva z tisku:

Itálie řeší případ, kdy neznámí Gretiny odpůrci pověsili na most její podobiznu s cedulí „Greta is your God“, v překladu „Great je tvůj Bůh“. Oběšená figurína se žlutým pláštěm byla nalezena jen pár dní poté, co se v italském hlavním městě konal velký pochod proti klimatickým změnám iniciovaný právě s mladou bojovnicí za ochranu klima.

;-D ;-D ;-D

P. Burda 13.10.2019 10:44

Greta s Aspergrovým syndromem bude bojovat za to, co jí řeknou. Dnes za klima, na Vánoce třeba za celosvětové daňové úlevy automobilů Volvo.

A vyvolat nenávist mezi lidmi mohli pověšením figuríny chtít oba tábory. Ekologisté tím, že Gretě chtějí ublížit ti druzí. Ti druzí tím, že ekologistům vzkazují: "Dost bylo Grety!" Tak či tak, nechme Gretě zbytek dětství (ale to by jí museli opustit rodiče, co na ní rýžují koruny).

J. Strakoš 13.10.2019 5:53

Nešlo by, ve spleti současných zákonů, najít několik, které by šlo na aktivisty uplatnit? Například projít blokovaná auta a tramvaje a zjistit, že některým cestujícím vzniká blokováním škoda, protože nejsou v práci. No pak na to rychle sečíst a upozornit blokujího aktivistu, že takto velkou škodu působí. No a pokud stále bude pokračovat, tak ho zatknout pro úmyslné páchání majetkového trestného činu. V případě vyhrožování drony to už také vidím na terorismus.

L. Zach 14.10.2019 14:36

@Strakoš

To by určitě šlo. Potíž vidím v tom, že by dotyčný zodpovědný musel "mít koule" na to, tuto ideu zrealizovat.

Což v atmosféře, kdy si policista ve službě dovolí služebním autem zablokovat jízdu motorkáři, který se obcí řítí 150 km/h, projíždí křižovatky na červenou, má zákaz řízení a nereaguje na výzvy k zastavení policejního auta, jedoucího s blikajícím majákem za ním, a GIBS ho pak žene před soud, není zrovna jednoduché - někoho takového prohledat...

Případ s motorkářem není (bohužel) ilustrativní, ale reálný (Praha 2018).

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/policistu-prisly-k-soudu-podporit-desitky-kolegu-jsem-velice/r~de964c6ecc5f11e8a4d90cc47ab5f122/

L. Zach 14.10.2019 14:38

prohledat = pohledat

J. Pallas 13.10.2019 0:08

Možná by stačilo, kdyby každý řidič mající ve voze hasičák tu svoloč pokropil.

Vysvětlení pro policii: Na přechodu byla nějaká špína, tak jsem ji chtěl umýt. Netušil jsem, že je organického původu.

P. Burda 13.10.2019 10:24

Špína se hasicím přístrojem nesmývá. Takže buď hasit koudel u zadnice, nebo namočit do bot - zablokovaný potřeboval nutně a jiný pisoár nebyl kvůli blokaci dostupný.

J. Jurax 12.10.2019 16:26

No jo, a teď ti blbečkové blokují v Praze magistrálu. Vsedě. A policisté je - protože pochopitelně na výzvu, aby zanechali protiprávního konání, ti blbečkové zvysoka séřou, vědomi si bezzubosti práva - humánně po jednom odnášejí bokem, aby nenarušili jejich lidská práva a někdo ty policisty zas nebuzeroval. Místo toho aby je po třetím neuposlechnutí výzvy seřezali do kulata, naházeli do antonů a soudce jim bleskově napařil tak 14 dní vazby a pokutu, až by se prohli; a v případě nedobytnosti odsedět si to při práci v kamenolomu.

Na tyhle grázly je u nás holt zákon krátký.

J. Hajský 12.10.2019 16:29

R^R^R^R^

J. Nový 12.10.2019 21:56

Je teplo, nebylo by jednodušší jim umýt záda hasičskou stříkačkou? Aspoň se vrátí domů umytí a navonění. Pokud by to bylo málo, tak na státní útratu oholit na ježka. Slečny taky...

M. Kuběna 13.10.2019 7:30

Znemožňování bezpečného přechodu silnice a zaplavování výfukovými zplodinami malých měst a vesnic je také násilí na lidech a legální terorismus:-P

J. Kanioková 13.10.2019 20:41

1***

Holt "lidská práva", fuj !

J. Hajský 12.10.2019 13:09

Aktivistu, který v blízkosti letiště naviguje dron do cesty dopravnímu letadlu je nutno posuzovat stejně, jako teroristu, který na témže místě stojí a má přes rameno FIM-92 Stinger připravený k palbě. To jest zneškodnit, třeba i s použitím střelné zbraně. Neboť použití zbraně k odvrácení trvajícího nebezpečí (a zničení letadla s celou posádkou a cestujícími je sakra nebezpečí) je i podle našich zákonů dovoleno.

J. Hajský 12.10.2019 16:28

R^R^R^R^R^

J. Jurax 12.10.2019 16:35

No jo, takový aktivista není aktivista, nýbrž terorista a jako takový má být odstřelen jako škodná.

Ušetří se tak výdaje na dlouhé soudní tahanice a kdyby ho náhodou nehumánní soudci odsoudili, tak na i fešácký kriminál.

M. Pivoda 12.10.2019 12:53

Technologie je vždy dvousečnou zbraní!

Doporučení: Omezte létání a cestování. Cestování se do značné míry dá již nahradit jinou, dnes dospívající IT technologií: Internetem a virtuální realitou.