27.5.2022 | Svátek má Valdemar


Diskuse k článku

PRÁVO: Ejhle, prý spravedlnost

Pod záplavou koronavirového vzrušení minulých týdnů zůstaly nepovšimnuty události, které by jinak mohly a měly otřásat celou společností. Jeden z čerstvých rozsudků pražského Městského soudu otevřeně zpochybnil důvěryhodnost celého systému vymáhání spravedlnosti a zákonnosti v České republice. A nestalo se nic. Všichni, koho se to týká, mlčí…

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 8.6.2020 16:06

Jojo.

Když tak čtu páně Urbanův článek, možná to ani vtip není.

Ale nejsem právník.

V. Petr 8.6.2020 10:29

Pokud bylo jen za "právní služby" kolem Opencard vydáno NEUVĚŘITELNÝCH 226 milionů, je to korupce jako prase!

P. Lenc 8.6.2020 9:59

Nepochopí, má "IQ144"...

F. Navrátil 8.6.2020 8:43

Pokud někdo šlohne v obchodě mobil, vypořádá se s ním spravedlnost ajncvaj. Pokud někdo zpronevěří stovky miliónů je fakticky beztrestný. V zájmu rychlejšího výkonu spravedlnosti by měla platit zásada finančního limitu, který je ještě považován za trestný čin. Dolní limit je jasný. Horní by měl být stanoven asi tak na 30 miliónů korun, protože za třetinu této částky (obvyklá odměna) lze najmou skutečně dobrého právníka, který je zárukou beztrestnosti. Případným fanatikům spravedlnosti sděluji, že to myslím jako absurdní vtip!

J. Nevrkla 8.6.2020 7:38

Vám je to jasné, ale hlupáci soudci těm amnestovanym nebyli schopni za více než osm let prokázat vinu, pochopeno? Obcanskopravni spory mohou pokračovat, pokud vím, tak úspěch také nemají, čekat na nový důkaz nalezený po třeba patnácti letech je hodně naivní. A trápit desetiletí nevinné je nestoudne, pochopeno?

P. Victorin 8.6.2020 7:32

J. Nevrklo - ve svém nesoudném adorování Klause, zatímco paranoidně litujete jím nestoudně omilostněné profesionální darebáky, zcela opomíjíte skutečné poškozené - právně absurdně zdůvodněnou nestoudnou prezidentskou plošnou amnestií, o možnou spravedlnost nevratně připravené poctivé občany, prezidentem amnestovanými lumpy nezřídka připravené o celoživotní úspory!... Pochopeno?

J. Nevrkla 8.6.2020 7:20

Autor mě překvapil. Nakonec snad vezme na milost i Klausovu amnestii pro ty, kterym byly přes osm let niceny životy bez prokázání viny.

P. Chládek 8.6.2020 7:18

Jak to řekla baba ministryně Benešová: Je to justiční mafie...

P. Victorin 8.6.2020 5:40

Názorů Jana Urbana si vážím. Co uvádí, o mně neznámém, nespravedlivě odsouzeném, uvězněném a nyní exekučně pronásledovaném panu Špačkovi /nezaměňovat za bývalého mluvčího prezidenta Havla!/, je vskutku otřesné! V článku však postrádám, zda se v předmětné věci obrátil na ministryni spravedlnosti a pakliže ano, s jakým výsledkem?8-o