11.8.2020 | Svátek má ZuzanaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


PRÁVO: Dým z pistole a konec BIŠŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 87, poslední: 22.12.2016 23:42, přehled diskusí

A co volby?:
Autor: A. Alt Datum: 22.12.2016 23:42

Kauzou Dr.Rath dostala ČSSD docela ťafku. V současné době podle průzkumů je zase oproti hnutí ANO poněkud pozadu. Tak co takhle z pana doktora udělat obětního beránka? A tím si posílit preference?

Vždyť my jsme ti poškození a (jak se ukazuje),zcela neprávem.

Nechci řešit Slovinsko a Rumunsko. Ale poslední události v Polsku, kde probíhají demonstrace proti vládě, kterou mimochodem kritizuje EU, asi taky někdo sponzoruje. Nebo je to hlas lidu? Pochybuji.

Nynější manželé Nečasovi se asi nechovali zcela standartně, ale oproti jiným politikům kalibru Kalousek a Parkanová, jsou vlastně břídilové. Na stamilionové úniky výše jmenovaných protikorupční policie nikdy nezareagovala. Že by je ti Obamovi kámoši ochránili?

Bohužel, pan Vlk:
Autor: M. Frank Datum: 22.12.2016 23:01

je blb. To co sepsal je největší blábol v dějinách NP.

Americký agent v Polsku a Maďarsku neprošel ?!:
Autor: M. Klas Datum: 22.12.2016 16:05

Cenný je poznatek pana Vlka o analogii práce prokurátorů v Rumunsku,Slovinsku a nakonec i v Česku(=úřední název naší vlasti..).Je také zajímavé a doložitelné,že každý( tedy z každého jmenovaného státu )z těchto vrcholných prokurátorů byli na školení v USA a jsou miláčky povětšinou tamních ambasadorů, shodou okolností vždy z USA( jo kdyby třeba z Ruska,to by bylo na vyhlášení třetí světové..)

Je tedy jasné,že odkud vítr fouká.To by se v USA musela CIA a NASA naběhat,aby sledovala jaké strany asi vyhrají volby,kdo bude / ne/zvolen,/ne/jmenován atd.

Takže se péče o zájmové území= Slovinsko,Rumunsko ,ČR a asi i další svěří " stabilním prověřeným kádrům,nejlépe neodvolatelným a netrestatelným-prokurátorům a ty pak už může řídit každý přitroublý velvyslanec( třeba i "duhový" Shapiro!!)

Je ale jasné,že v Polsku ,Maďarsku americký agent nepochodí,protože tyto národy si historicky nedají do své polévčičky nijak foukat.Pro ČR je třeba ale konstatovat: co mohli údy spravedlnosti zprasit,to zprasili, ikdyž v případě Ratha(vrcholný představitel levicové korupce,klientelismu a demagogického levicového populismu) je to jistě velká škoda,že tento bezskrupolozní člověk nebude za svoje " palermo" minimálně ve středních čechách asi nijak potrestán.

Inu,slovy klasika:(že by V.H.?) absolutní moc absolutně korumpuje a taky vyvolává pocit naprosté bohorovnosti a jisté absolutní nedbalosti.To se stalo jak prokurátorům,tak jejich řídícím orgánům z USA a zpočátku i Rathovi.Očistný proces se změnil ve frašku a řízení " českého politického provozu" hrozí přerůst jeho řiditelům zcela přes hlavu.

Re: Americký agent v Polsku a Maďarsku neprošel ?!:
Autor: M. Prokop Datum: 22.12.2016 18:26

Sakra, vás to bere, CIA - akorát ta NASA se tu nějak neprojevuje, sem tam přijede na návštěvu kosmonaut v důchodu. Nebo si ji pletete s NSA?

Každý si z článku vezme své.:
Autor: J. Kyselková Datum: 22.12.2016 15:55

Dostat se do hledáčku a spárů české justice je tragedie. Vivisekci spolehlivě dokončí media. Snad jen p.Čunek ten atentát politicky přežil.

Nezákonně povolené stovky odposlechů - umělecky smontované do dramatických seriálů pro plebs ( intimita je zaručený šprajc !) - místně nepříslušné "náhodně" vybrané soudní procesy ukazují, že drátky mafie BIŠ "někdo" vodí. Podle záhadného klíče naloží léta vazby anebo nic a my napadenému jen zaplatíme bolestné.

Příklad nejhezčí - eurokomisařka Jourová. Nevím, jestli jsme panu Čunkovi něco poslali.

Moc tomu nerozumím-:
Autor: L. Severa Datum: 22.12.2016 14:54

asi mně někdo sdělí ať do toho tedy nemluvím. Rád se nechám poučit o tom, jak může nějaký proces probíhat několik roků, někdy až přes deset. To je ta vina tak těžko prokazatelná? Ovšem co když je ten obviněný nevinen a deset roků nad ním visí Damoklův meč. Sám jsem to prožil za komunistů, když jsem byl obviněn ze spekulace protože jsem prodal starou Škodovku za více než byla odhadní cena . Měl jsem před diplomkou a promocí nebylo mi 3 měsíce moc do smíchu. (Naštěstí ten paragraf mezi tím zrušili.) Obdivoval bych každého kdo si troufá svědčit o něčem co se událo pře 10 léty(možná zůstávají v platnosti ta z počátku soudního řízení?), nebo se tolik let někdo přehrabuje v nějakých lejstrech aby se ten proces uzavřel? Další věc. Dnes je rozsudek pravomocný až proběhnou všechna odvolání. Mám tomu rozumět, že ty soudy na nižší instanci nejsou dost kompetentní, anebo že se dá právo nafukovat podle potřeby. Nebo je slovo soud odvozeno od posoudit, čímž by nabylo jakousi lidskou polohu místo aplikace paragrafů, jak jsem se jako chlapec domníval? Tomu již nevěřím a proto nerozumím tomu když na každou drobnost je vymyšlen zákon, proč dochází k jeho různým interpretacím.

Re: Moc tomu nerozumím-:
Autor: M. Prokop Datum: 22.12.2016 15:20

Proces trvá nejdéle, když ho obžalovaný s advokátem úmyslně protahují. DRáth na tom pracoval velice usilovně.

Re: Moc tomu nerozumím-:
Autor: L. Severa Datum: 22.12.2016 17:14

Jistě, to také, ale často to natahuje justice. Např. ta výstavba domků (fixlaudon ta paměť)- proces se vlekl málem do doby kdy byl hlavní viník propuštěn po odsezení trestu a soudy stále hledaly důvody jak poslat za katr jeho spolupracovníky. Pochybuji, že to natahovali oni, leda by věděli, že Klaus vyhlásí amnestii.

Škoda,:
Autor: I. Novák 763 Datum: 22.12.2016 13:25

že takto důsledný, i když jinak naprosto správný, právní purismus platí pouze pokud je popotahována nějaká hlava pomazaná a pokračování v procesu by mohl ukázat na nějaké hlavy pomazané další.

Pro obyčejného sprostého podezřelého kmána nadále platí a předpokládám, že bude platit i do budoucna původně sovětský vzor: Pes něco vyčmuchal, tedy jsi tam bezpochyby byl a tedy i kradl a vraždil. Tu máš dvacet let za katrem! Soud je o tom přesvědčen. Být přesvědčen ale není totéž co přesvědčil jsem se.

Re: Škoda,:
Autor: M. Prokop Datum: 22.12.2016 14:21

Legrace je, že ten povyk a více než přísné opatření je v případě, kdy ony odposlechy dokonale potvrdily své opodstatnění. DRáth, přes Vlkovy kecy, skutečně korupčnil, už jako president ČLK, nejen až jako hejtman.

Soudce nejsem, ale já bych mnohem přísněji soudil tam, kde se podezření nepotvrdilo, až zavánělo vymyšlením.

A co když, :
Autor: J. Schwarz Datum: 22.12.2016 12:19

pane Vlku, soud k odsouzení nepoužije vůbec žádné důkazy, když mu stačí vlastní "pocity"? Jako v případě Nečesaného či Petra Kramného? Čím to že se ÚS nebo vrchní soud zastanou většinou jen politiků? Je i u obyčejného chmatáka běžné, že za ukradených 10 milionů dostane pokutu 5 milionů a pak je propuštěn, když se za něho "zaručí" místní spolek fotbalových chuligánů? A tentýž prokurátor, co se v jednom případě odvolává až do aleluja a tvrdošíjně trvá na exemplárním trestu v případě druhém podobnou "záruku" bez mrknutí oka akceptuje?

Re: A co když, :
Autor: J. Schwarz Datum: 22.12.2016 12:32

A ještě dodávám - u pana Ratha byly miliony ve flašce jen "dýmem z pistole", ty peníze nikde nechyběly, nikdo je nepostrádal... a co ten "pokrokový" zákon, podle kterého bude muset každý, u koho berňák zjistí rozdíl mezi přiznávanými příjmy a majetkem dokazovat kde na něj vzal... To bude muset berňák taky najít někoho, komu ty peníze "chybí"? A tím nemyslím Sobotkovy socany, těm budou cizí peníze chybět vždycky. U žádné korupční causy nenajdete nikoho, komu by ty peníze "chyběly" a jejich ztrátu hlásil na policii... Kdejaký živnostník bude muset berňáku online hlásit každou utrženou korunu / EET / ale pan Rath si může nosit miliony ve flašce od vína a dokud se nenajde někdo se seznamem čísel bankovek aby ty bankovky mohl věrohodně označit za jemu ukradené , je čistý jako lilie a nikdo se ho nesmí na nic ptát. A když se přece zeptá, dostane odpověď že je jeho praděd vykopal na Ostrově pokladů, tak to tím skončí jako v případě peněz po otci pana Srby. Tam se taky k penězům "nikdo nehlásil".

Re: A co když, :
Autor: M. Prokop Datum: 22.12.2016 14:22

ÚS to bere dost šmahem, nedávno se zastal chdého slepého "černého pasažera".

No nevím pane Vlk:
Autor: R. Morava Datum: 22.12.2016 12:03

Jakkoliv je možné že ty vyšetřovací metody jsou inspirovánoy Obamovci, je evidentní, že Rath vinen je a souzen být má. Bradáčová i Šlachta výsledky měli. A ať už je Nečasová souzená správně, nebo špatně, to co jí bylo dovoleno dělat - řídit rozvědku a brát úplatky je nenormální, je to ostuda Nečase, ODS ale hlavně systémová chyba, pokud bylo možné aby "sekretářka" měla takovou moc.

Ono je dost těžké najít metody na takové zvíře jako je v politice vysoce postavený Hejtman. Krást se nemá a všichni víme že naše naše politika je korupcí značně prolezlá.

Re: No nevím pane Vlk:
Autor: R. Morava Datum: 22.12.2016 12:11

A ještě co se týká přepadené kadeřnice. Nevím co má pan Vlk na mysli. Ale v tom případu se mi spíš nelíbí mediální kampaň kterou provádí rodiče a obhajoba Nečesaného. Osobně si myslím že to ten kluk skoro určitě udělal a chyba policie je že nenašla dostatečné důkazy. Ale tady už jsou to spekulace na hraně a to má pan Vlk pravdu že nežijeme v 50tých letech aby někoho odsoudili jen proto že se nám nezdá. Obdobně případ Kramný. Tam je to ještě evidentnější. Důvěryhodnější jsou posudky prokazující jeho vinu.

Re: No nevím pane Vlk:
Autor: J. Schwarz Datum: 22.12.2016 12:21

Posudky, milý pane, nejsou důkazy. A o ty se policie nezajímala, výsledky egyptského šetření si nevyžádala.

Re: No nevím pane Vlk:
Autor: M. Moravcová Datum: 22.12.2016 12:30

"myslíte si, že skoro určitě" je jak velká pravděpodobnost? Na to se u soudu nehraje. Tam musí být 100% jistota. Kadeřnice útočníka po činu nepoznala. Poznala ho až za půl roku, kdy jeho obličej byl téměř denně ve všech médiích. Mají pouze Nečesaného pachovou stopu, že v kadeřnictví byl. A to on nepopírá. Byl tam. ALE? Opravdu napadl kadeřnici? Že jeho rodiče rozjeli mediální kampaň za záchranu syna, no to se jim vůbec nedivím. Udělala bych totéž, věří svému synovi.

Re: No nevím pane Vlk:
Autor: I. Novák 763 Datum: 22.12.2016 13:31

Jakýsi justiční hodnostář měl poznamenat: Jako existují nájemní vrazi, existují i nájemní soudní znalci.

Re: No nevím pane Vlk:
Autor: K. Frauknecht Datum: 22.12.2016 12:50

Ehm, můžete prosím uvést JEDINOU kauzu, kterou duo Šlachta Ištván dotáhli do konce? Tedy podle jejich konstrukcí :-))).

Re: No nevím pane Vlk:
Autor: L. Písařík Datum: 22.12.2016 17:02

Správně Morava, jen tak dál. Když hlas lidu rozhodne, že vinen je, pak je otázkou času, kdy se najde něco co provedl a co se na něj napasuje. A k tomu máme prokurátory jako je Jirout a soudy, které k tomu basují. Jeden můj šéf za socouše, duch nadmíru bystrý , pravil: když to píše Rudé právo, tak MUSÍ BÝT VINEN.

na doplnění mého článku :
Autor: V. Vlk Datum: 22.12.2016 11:41

informaci o zabavování majetků obviněných a tím jim znemožnění kvalitní obhgajoby- https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/policie-chce-od-obvinenych-v-dotacni-kauze-penize-kazdy-ma-zaplatit-pres-36-milionu-7828 Státní zástupci také lžou o výši škody a uvádí v mediích celkovou sumu na které se měly provádět machinace. Což je záměrně lhaní, tu sumu nikdo neukradl, jen není jasné, zda firmy vykonávající práce byly ty "nejvhodnější". Samotné práce byly dokončeny , což většina čtenářů a diváků TV neví a řve, že ukradli miliardy. Jak po roce 1948, když živnostníci takzvaně "zatajovali" majetek a přitom šlo o běžné zásoby v krámech a dílnách.

"Rozhodně už nelze očekávat, :
Autor: S. Netzer Datum: 22.12.2016 11:16

že by jim nová americká vláda zadávala podobné úkoly a kryla záda."

Vlk st. si plete Andrew Schapira s Valerianem Zorinem.

Jejich funkce nejsou identické. :-(((

Re: "Rozhodně už nelze očekávat, :
Autor: V. Vlk Datum: 22.12.2016 11:42

No ale Shapiro se o to silně snažil, že ?!

Re: "Rozhodně už nelze očekávat, :
Autor: K. Frauknecht Datum: 22.12.2016 12:46

Tak tak. Do party ještě chybí Zeman (nikoliv prezident :-)). No, třeba to byly takové nezávazné, přátelské návštěvy :-)))).

Re: "Rozhodně už nelze očekávat, :
Autor: S. Netzer Datum: 22.12.2016 12:52

Zorin byl Stalinův místodržící v porobené zemi.

Chcete snad tvrdit, že Schapiro a jeho boss vnímají ČR jako porobenou zem, protože se vám některé Schapirovy aktivity jeví jako jeho "snaha" stát se Statthalterem Spojených států v Česku?!

"No ale Shapiro se o to silně snažil, že ?!":
Autor: M. Prokop Datum: 22.12.2016 14:25

Mně se zdá, že se silně snaží Vlk. Otázka je, proč?

Re: "No ale Shapiro se o to silně snažil, že ?!":
Autor: M. Vondráček Datum: 22.12.2016 16:33

Napsal vlastní názor na věc. Jestli tušíte co to je :-)

Re: "Rozhodně už nelze očekávat, :
Autor: B. Holubec Datum: 22.12.2016 22:08

Pan Vlk si docela určitě jména diplomatů nepopletl. Bohužel, je to tak, jak píše.

Souhlas :
Autor: J. Chodur Datum: 22.12.2016 10:27

Plny souhlas, pane Kulhein. Soudnictvi a mocensky aparat by mely pracovat jinak nez jak to predvedl Slachta a spol, ti lide by meli byt naprosto vyrazeni z moznosti vlivu a mozna by meli byt vysetrovani, nakonec zpusobili statni prevrat a tam by mohlo byt co zjistovat.

Stejne tak pokud nekdo kritizuje americkeho ambasadora a tim momentalni vladu USA, neni nezbytne prorusky ci antiamericky. Skutecnosti je, ze Amerika prezila presidentstvi levicoveho aktivisty a jeho mizerne "usili" se promitalo jak do vnitrni, tak do zahranicni politiky USA. Nevim, jestli ambasador mel co delat s metodami ceske BIS, nebo to bylo z jejich ci jinych ceskych hlav ale nedivil bych se tak moc, byl to nakonec Obamuv podrizeny.

Spousta americanu je pobourena Obamovou vladou a proto vyhral volby Trump, ktery nepatri do politicke elity (otazka je, jestli splni jejich ocekavani ale to je na jiny clanek). Zijeme v neperfektnim svete a pan Vlk pouze na to pravem poukazuje, to co zacalo delat BIS bylo velmi nebezpecne, to bylo daleko horsi nez Rothovy bankovni metody.

Rada Vacátko vs VIP mafie:
Autor: J. Hamáček Datum: 22.12.2016 10:27

Rada Vacátko to bude favorit p. Vlka pro dnešní VIP mafie...