2.6.2020 | Svátek má JarmilDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


PRÁVO: Dvě otázky k zamyšleníŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 7, poslední: 11.3.2011 14:36, přehled diskusí

Majetek Němců byl zkonfiskován na základě:
Autor: V. Novák Datum: 2.3.2011 15:47

Postupimské konference jako záloha na pozdější reparace. Každý z konfiskujících států byl zavázán nepřipustit, aby se zkonfiskovaný majetek mohl kdykoli vrátit do německých rukou.

Co s tím majetkem stát udělal jinak, není podstatné. Podstatné je, že ani ČSR, ani ČSSR ani ČSFR ani ČR a SR nesměly a nesmějí dovolit návrat majetku nebo jeho náhrady Němcům.

Jestliže zákon něco umožňuje - a není v této části naplněn, neznamená to, že by byl porušen, natož zneplatněn celý tzákon.

Re: Majetek Němců byl zkonfiskován na základě:
Autor: T. Čepl Datum: 11.3.2011 14:36

S prvním odstavcem Vaší reakce na článek lze bez výhrady souhlasit, ale pokud usilujeme o nedotknutelnost Benešových dekretů jako celku, potom musí být podstatné, co tehdejší stát udělal jinak než ve všech těchto dekretech stojí a ne naopak jak uvádíte ve druhém odstavci. Ostatně tomuto tvrzení odpovídá i případ vily ruského velvyslanectví v Praze, kterou prezident Beneš po válce věnoval jedním svým dekretem sovětskému svazu. Jak sama zákonná židovská dědička tohoto majetku v médiích veřejně prohlásila, důvodem jejího souhlasu k finančnímu vyrovnání bylo neporušení Benešových dekretů. Samozřejmě názoru, že ani ČSR, ani ČSSR ani ČSFR ani ČR a SR nesměly a nesmějí dovolit návrat majetku nebo jeho náhrady Němcům, nelze nic vytknout.

Dokonce i třetímu odstavci by se dalo přitakat, pokud by jeden s těchto dekretů nebyl porušen kriminálním způsobem a nebyl dokonán trestný čin podvodu, který byl, je a bude v každé době v rozporu se zákonem. Zde se již nejedná o pouhé nenaplnění zákona, nýbrž o jeho jednoznačné porušení a proto v úsilí o nenapadnutelnost Benešových dekretů by měla být prioritou současného státu jeho náprava.

Kdyby superiórní Němci neblbli na kvadrát . ..:
Autor: J. Pašek Datum: 2.3.2011 14:49

seděli si v Německu na zadeli a nemašírovali a čeští Němci neječeli, že chtějí do Říše, prezident Beneš by dál prezidentoval, Rusáci nás nemuseli osvobozovat a vlézt nám na 40 let s prokletým komunismem do kožichu . . .  Nebylo by třeba žádných "dekretů" a čeští Němci mohli spokojeně pracovat a žít kde žili a ne mašírovat se 40 kilo kufříkem tam, kam před 7 lety tak vroucně chtěli . . . 

Na vodě:
Autor: J. Friedlaender Datum: 2.3.2011 10:24

Ten příspěvek stojí ovšem na vodě, neboť žádný Benešův dekret o odsunu neexistuje. Byl údajně připraven, ale vydán nebyl, a tak byli postupimští donuceni k podobnému rozhodnutí, aby ukončili "divoký" odsunm a nahradili jej organizovaným.

Pán tím myslel co?:
Autor: V. Vlk Datum: 2.3.2011 0:54

Chce vypustit Benešovy dekrety a tím spustit lavinu žalob na ČR ,kterými  pravděpodobně u dosti šíleného Evropského soudu sudetští Němci zablokují na dlouhá léta ekonomiku a právo v ČR ? Nebo navrhuje co? Našince bolševici jistě okradli ,ale to u nás protestanty už okradli katolíci v roce 1620 , císař Josef II "okradl" katolické kláštery .... Pán asi potřebuje studený hadr na hlavu. Zvláště s prohlášením, že se vrátíme s lidskými právy před rok 1989. Ježíš, to je hloupá sudetoněmecká agitka .

Re: Pán tím myslel co?:
Autor: J. Poláček Datum: 2.3.2011 8:13

 "Chce vypustit Benešovy dekrety a tím spustit lavinu žalob na ČR ,kterými

 pravděpodobně u dosti šíleného Evropského soudu sudetští Němci

zablokují na dlouhá léta ekonomiku a právo v ČR ? " .......... :-) :-) :-)

Re: Pán tím myslel co?:
Autor: L. Machala Datum: 2.3.2011 20:28

Pane Vlku, Vy si nedáte ujít jedinou příležitost ke vzteklému kopání, ale čas pracuje naštěstí proti Vám, lidé jako Vy už brzy vymřou.