24.9.2023 | Svátek má Jaromír


Diskuse k článku

PRÁVO: Drama “drzé holky na zabití” se blíží vyvrcholení

Bulvár včetně veřejnoprávní televize v pátek 15. ledna 2016 nadělal mnoho hluku se zprávou o návrhu PČR na podání obžaloby na předsedkyni Energetického regulačního úřadu (dále jen ERÚ) Alenu Vitáskovou kvůli jmenování bývalé nejvyšší státní zástupkyně Renaty Vesecké místopředsedkyní ERÚ.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Schwarz 18.1.2016 16:49

Teď je všude plno

starostí o osud demokracie v Polsku, ale to co se děje v Česku v kauze Vitásková , co prochází zdejším "státním zástupcům" a policajtům by neprošlo ani v Guatemale ve městě kde je vše uplaceno narkomafií..

I. Dvořák 18.1.2016 16:08

Prohnilí proti prohnilým.

Milý autore. Váš postoj k paní Vitáskové je dobře znám. Skoro by se dao říci,že jste její fanda. Nic proti tomu. Je to bezpochyby hezká žena.

V oné kauze "solárníků" se občan poměrně těžko orientuje. Je nepřehledná. Zprvu jednání paní Vitáskové budilo dojem, že se pustila neohroženě pustila do boje se zloději, kteří díky solárnímu byznysu, dělají občanovi v peněžence průvan. Dokonce díky ní se občan dozvěděl, že solárnící se dělí na dodré a špatné. I toto znělo pravděpodobně. Leč zlom nastal v okamžiku, kdy v rozporu předepsanou dobou praxe přijmula do úřadu paní Veseckou. Tu paní, která proslula uměním zametat kauzy pod koberec. Celý národ mohl sledovat, jak se jí podařil její "majstrštyk" , vysalichovat Čunkovu korupci.

A tak válečné fangly paní Vískové přistál pořádný flekanec. Ona tímto jasně řekla kdo jsou její blízcí a tím i kdo je ona. A tak se její boj dostal do běžné české zvyklosti, prohnilí proti prohnilým.

Nic víc, nic míň.

P. Vaňura 18.1.2016 16:12

Je naprostým NESMYSLEM, aby ERÚ neměl právníka

A u tohoto právníka je naprostým nesmyslem požadovat 7 let praxe v energetice. To jako ten právník měl mít sedmiletou praxi se stíháním neplatičů???

I. Dvořák 18.1.2016 16:18

Re: Je naprostým NESMYSLEM, aby ERÚ neměl právníka

Milý Vaňuro, tak zní zákon. Tečka. Nevím jak policie, ale veřejnost by patrně nic nenamítala proti právníkovi, avšak do oné funkce instalovaná paní Vesecká, proslulá jako zametačka kauz naprosto jasně ukázala, kdo je kdo.

L. Novák 19.1.2016 0:54

Re: Je naprostým NESMYSLEM, aby ERÚ neměl právníka

Plácáte totální kraviny. Další "navedenej nebo zaplacenej"?

I. Dvořák 19.1.2016 10:28

Re: Je naprostým NESMYSLEM, aby ERÚ neměl právníka

Milý L. Nováku. Podle sruktury má ERÚ několik právních oddělení. Takže právníků zaměstnává habaděj. Ovšem přijetím paní Vesecké,specialistky to na zametání kauz, mohl třeba vzniknout nové odbor "zametací oddělení".

Ono to spíše vypadá na takovou malou energetickou trafiku . Pokud národ nevěděl, do které party paní Vitásková patří, zda se pere za spravedlivou věc, či za některé "švindlsolárníky", přijetím paní Vesecké se to dozvěděl. "B" je správně.

L. Novák 20.1.2016 23:35

Re: BILIONOVÝ TUNEL OZE, Zák. 180 / 2005 Sb.

Zase nesmysly... Vy nejspíš netušíte, že ERÚ potřeboval m.j. špičkového právníka na problémy vznikající s vyplácením řádově 50 miliard Kč ročně na podporu OZE, prosazovaných tunelářem Sobotkou, Mládkem a dalšími z vašeho rudozeleného tunelářského sdružení proti penězům občanů...

Současný stav je takový, že vláda ČSSD zastřešila jakýmsi pochybným usnesením vyplacení 42 miliard dotací majitelům OZE, kteří by jinak zkrachovali, protože neprodukují nic, o co je na volném trhu zájem. Vitásková vyhodila náměstka, který proplacení v její nepřítomnosti schválil, a odmítla dotace vyplatit jako nezákonné. Dnes dorazila zpráva z EU, že EK souhlas k vyplacení takových dotací nedá, a má k tomu zřejmě vypracované stanovisko pro vládu, která o souhlas požádala s velkým zpožděním...

Takže vy, rudozelení tuneláři máte máslo na hlavě a jsem zvědav, jak to ta parta darebáků ve vládě "vyřeší". Že odrovnají Vitáskovou, aby jim v dalším tunelování rozpočtu nebránila, je dnes už zřejmé. Tunelář Sobotka vyhraje.

No a vy si přečtěte v archivu poslanecké sněmovny, jak vznikl Zák. 180/2005 Sb., kdo ho navrhl a prosadil ve vládě ČSSD, a jak ho rudozelená koalice protlačila parlamentem PROTI HLASŮM ODS, která dopředu upozorňovala, že je to tunel na státní pokladnu. Dodatečně byl tento hloupý zákon pojmenován jako "BILIONOVÝ TUNEL OZE" a ohrožuje svým rozsahem stabilitu Českého státu i hospodářství.

P. Vaňura 18.1.2016 16:52

Za ten zákon je NĚKDO ZODPOVĚDNÝ!

J. Schwarz 18.1.2016 16:51

Re: Prohnilí proti prohnilým.

Pravý opak je pravdou a "majstrštykem" byla naopak kriminalizace pana Čunka hned co se stal senátorem a vyřešil problém Vsetínského "domu hrůzy" což bylo velice proti mysli eurohujerským anarchistickým a levičáckým aktivistům...

I. Dvořák 18.1.2016 19:24

Re: Prohnilí proti prohnilým.

To si myslíte, že lidé ztratili paměť. I když je možné znevěrohodnit výpověď paní Urbanové,není však možné nevzít v úvahu fakt, kde vzal Čunek peníze na dostavbu domu za tři a půl milionu

kurun, když si vzal hypotéku jen na 1,7 milionu. "Aby našetřil takové

peníze, nesměli by mít s manželkou prakticky vůbec žádné výdaje. Tento fakt je nevyvratitelný. A pan Čunek jej dosud nevysvětlil.

A tady musela nastoupit uklizečka Vesecká,která onu kauzu, také protiprávně, přesměrovala ke svýmu kámošovi panu Salochovi do Jihlavy. Tenji vzápětí "vysalichoval" zametl, uložil k ledu. A vláda Topolánka mohla dál vesele řádit. A paní Vesecká přece za své služby musí dostat trafiku.Pár měsíců se počká a pak šup s ní ne ERÚ. A jsme doma. Tož zůstávejte v blažené nevědomosti. Hlavně ať Vám chutná.

Hezký večer.

Ś. Svobodová 18.1.2016 16:56

Re: Prohnilí proti prohnilým.

Veseckou nesnáším, myslím, že je to úplatná mrcha. ALE pokud bych měla za úkol najít pro firmu skvělého právníka, asi bych neosobně dala přednost Vesecké před nějakým šmudlou a svoje pocity bych potlačila s tím, že jako profesionál vybírám profesionála, se kterým na kafe chodit nebudu.

Fakt je ten, že Vitásková porušila zákon, ale nedopustila se trestného činu a tak se jí snaží přišít "ukradený" plat pro Veseckou. A to je fakt hnus.

I. Dvořák 18.1.2016 19:36

Re: Prohnilí proti prohnilým.

Mně se paní Vitásková docela zamlouvala. Až do té doby, než paní Veseckou angažovala. Víte ona to může být pro Veseckou i trafika. To by ovšem znamenalo, že paní Vitásková je jaksi na modrou partu nějak napojena. Jinak by toto neriskovala.

Trochu musím nesouhlasit s Vaším pojetím právního řádu. Je jasné,že paní Vesecká nesplňovala předpoklady, dané zákonem k oné funkci. A jestliže paní Vitásková ji přesto protizákonně jmenovala, zákon porušila. Tudíž mzda, která byla paní Vesecké na onom postě vyplacena, byla vyplacena protiprávně a měla by být vrácena. Pokud ne, pak paní Vitásková stojí před zákonem za nehospodárnost. To jsou fakta.

L. Novák 21.1.2016 0:01

Re: Prohnilí proti prohnilým.

Fakta jsou taková, že se rudozelená socialistická mafie snaží nepohodlnou Vitáskovou, která jim vidí do karet a dělá všechno pro to, aby jim jejich špinavé kšefty co nejvíc omezila, odstavit z funkce a dát tunelářům peněz vytahaných občanům z kapes volné pole působnosti. Je to Sobotka a jeho partaj, kdo prosadil ve velké levicové koalici v parlamentu Zákon 180/2005 Sb. o podpoře OZE...

Teď hledají záminky pro její odstranění.

R. Čermák 18.1.2016 15:35

ERÚ je nanic!

Měl jsem jakousi stížnost na mého dodavatele elektřiny. Z ERÚ tvrdí že někdo pseudo smlouvu podepsal za mne. Já to nepodepsal protože jsem byl po závažné břišní operaci. Moje manželka taky ne protože umí myslet. Jiný v naší domácnosti není. ERÚ je patrně placen velkododavately elektřiny! Je to podvod na podvod.

L. Novák 19.1.2016 0:52

Re: ERÚ je nanic!

Když to někdo podepsal za vás, tak to dejte polícii. Co s tím má ERÚ dělat?

R. Čermák 19.1.2016 19:50

Re: ERÚ je nanic!

Když máte břicho rozřezané a koukají z něj drény nemáte náladu bavit se s policií. Nyní už je celá záležitost uzavřená a od dotyčné firmy bych nic nekoupil i kdybych měl elektřinu pro svoji domácnost vyrábět třením ebonitové záležitosti liščím koncem.

A. Alda 18.1.2016 14:53

Přijde doba,

kdy budou všichni ti, kteří hlasovali pro zřízení solárnické zlodějny, potrestáni a jejich majetek bude zabaven i v případě, kdy bude v mezidobí převeden na potomky.

Ani měnová reforma po Bílé Hoře nebyla takovou zlodějnou, jako je podpora solárníků. Takovou echtzlodějnu naše země za celou dobu své historické paměti nezažily.

V. Kain 18.1.2016 16:12

Re: Přijde doba,

Můžete začít u socialistů.

A. Alda 18.1.2016 16:20

Re: Přijde doba,

Seznam hlavních viníků je k disposici.

http://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?G=38530

Je to seřazeno podle partají. Asi budete překvapen.

J. Schwarz 18.1.2016 16:57

Re: Přijde doba,

všichni Eurohujeři jasně pro, což se ostatně dalo čekat... A pro KSČM to musela brát jako povinnost, neb jde o jasně levičáckou agendu...

R. Hroza 18.1.2016 12:40

petice na podporu AV

Dámy a pánové,

je zde někdo, kdo by uměl založit a otevřít petici na podporu Aleny Vitáskové, ředitelky ERÚ? Já sám to asi neumím, ale zdá se mi, že této zvůli je třeba se v dané chvíli nějak postavit, ne o ní jenom číst a nasírat se. Pane Jemelík a ostatní kteří by to uměli udělat? Děkuji.

Z. Švrček 18.1.2016 10:29

Kdo chce psa bít...

Někde vadí i formálně sporné splnění požadavku praxe u člena regulačního orgánu, jako je tomu právě u Vitáskové. Naopak někde naprsto nevadí evidentní nesplnění obdobného zákonného požadavku u člena orgánu jiného regulátora. Proč je třeba chlapec s praxí novináře členem rady ČTÚ?

Á propos - zákonná ustanovení o střetu zájmu vyžadují, aby např. u téhož ČTÚ člen rady nebyl majitelem, či nebyl v orgánech firmy, pokud se tato zabývá činností v oblasti elektronických komunikací. Dokonce pro ni ani nesmí vykonávat poradenskou činnost! U člena vlády se o střetu zájmu již dávno a dávno nehovoří, i když tam je a tak obrovský, že jej snad všichni vidí.

V tom sporném případě na ERÚ se to žene k soudu, v těch dalších onen pes už ani neštěkne. To jsou paradoxy, nicht wahr?

P. Maleček 18.1.2016 10:10

Hrůzné, nikoliv však neobvyklé či výjimečné

Příběh hrůzný, nikoliv však výjimečný. Téměř na každém okrese vám, ale jen z ouška do ouška, bude odvyprávěn příběh likvidace toho či onoho člověka, který nepochopil dobu a tak bránil, či se jen pokusil bránit tamním mocným v dojení rozpočtu či majetku některé z tamních obcí, kraje či státu.

A to často průhledně smyšleným obviněním, přesto tamní policii, st. zastupitelstvím dohnaným až k soudu. A tam povětšinou s rozsudkem vinen, v lepším případě jen pomluvou. To za podpory tamních médií, či krajských redakcí dnes převážně babišnovin, plivajících na obviněného tu nejhorší špínu.

Celá veřejné správa ČR je v hrůzném stavu, ta lokální a regionální zvlášť. Má už jediný hlavní úkol, tamním mocným sloužit při maskování jejich dojení státu, krajů a obcí. Vitáskové příběh je jen jedním z mnoha.

L. Novák 18.1.2016 7:29

Zelená mafie se sjednocenou levicí tuneluje stát

Viz "Bilionový tunel OZE vlády ČSSD (Zák. 180/2005 Sb.) a astronomické částky vyplácené za nesmyslné a škody přinášející "zelené" projekty a stavby. Je to stále dokola: Cui bono? Sám darebák Sobotka schvaloval tento tunel jakož i celá ČSSD, KDU-ČSL, US-DEU a komunisti. Jediná strana, která byla jednoznačně proti a upozorňovala na nesmyslnost zákona a jeho nebezpečí pro stát a energetiku, byla ODS.

Největším tunelářem všech dob je Sobotka a ČSSD + ostatní, kteří prosadili dotace za neuvěřitelně nesmyslnou energetickou koncepci státu založenou na "obnovitelných zdrojích energie" ať to stojí co to stojí...

Pro voliče ekonomicky negramotných partají jenom připomenu, že 1 bilion Kč je tisíc miliard a miliarda Kč je tisíc milionů...

Z. Švrček 18.1.2016 10:34

Re: Zelená mafie se sjednocenou levicí tuneluje stát

Nojo, když někdo ukrade milion, tedy částku, kterou si i tulák, či bezdomovec ještě dokáží představit, je zle. Když někdo se někdo přičiní o tunel za bilion, jde o sumu mimo představy prostinkého voliče a tak mu to jde jedním uchem dovnitř a druhým ven, aniž by to vrhlo stín na dutinu jeho mozku.

P. Vaňura 18.1.2016 13:14

Správná teze, které někdo rozumí zní tak, že

fotovoltaický megatunel nás ročně stojí tolik, jako celá armáda. Činnost našich politiků překonává i to, co Hitler popisuje ve své knize Mein Kampf! A to Němcům tenkrát stačilo, aby ho udělali kancléřem...

E. Vašátko 18.1.2016 6:49

Jenom nevím, který vládní orgán

to má na svědomí. Za komunistů to bylo jasné - usnesl se na tom ÚV KSČ, případně nějaký odbor STB. Dnes by mě zajímalo, kdo je těmito lumpárnami pověřen dnes. Osvědčená olomoucká parta spolu s panem Šlachtou jsou jenom výkonným orgánem, ale který odbor MV nebo vlády to má na starosti dnes ?

V. Šťastný 18.1.2016 7:02

Re: Jenom nevím, který vládní orgán

stojí za tím skupina provozovatelů OZE, která pobírá většinu z onoho balíku podpory 42mld.kč/rok. Díky těmto penězům mají veliký vliv a na úplatek slyší každý dnešní státní úředník

J. Schwarz 18.1.2016 17:03

Re: Jenom nevím, který vládní orgán

Ono to nejspíš dopadne tak že celou "žalobu" soud smete ze stolu jako bezpředmětnou a Vitásková bude úspěšně žalovat stát o náhradu škody, pokud nebude přímo trvat na tom že je dál šéfkou toho úřadu. Samozřejmě "zodpovědné orgány" budou z obliga, všechno zaplatí štědrý daňový poplatník jak to už byl učinil v případě několika policejních prezidentů, šéfů vězeňské služby atp...

P. Dvořák 18.1.2016 4:54

Od samého začátku

již bylo rozhodnuto.