7.5.2021 | Svátek má Stanislav


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Salajka 15.4.2021 20:22

Překvapuje mně, že při své profesi nevnímáte skandální chování kontrolovaného subjektu - tím je ředitel Dvořák nikoli Lipovská. Pronásledování Lipovské do bydliště podobně jako demonstrace v bydlišti ministra Blatného se zřetelně blíží stalkingu, s jasným cílem ovlivnit výkon jejich funkce zjevně výhružným chováním. Dva štáby ČT provází Lipovskou po Malé Straně, a to jistě z vlastní iniciativy - tststs...

Právo prostě musí měřit všem stejně - Dvořák si povinnosti zjevně neplní - o tom svědčí neschválení výročních zpráv, nepředložení přehledu o rovnoprávné prezentaci politiků, odmítnutí zveřejnění podstatných údajů o hospodaření veřejno-právního subjektu, začerňování smluv. Platí si z prostředků ČT členství v mezinárodní Unii, kde je dokonce místopředsedou - ta pak "překvapivě" zjišťuje, že mu nelze nic vytknout. Firma se sídlem v Nizozemí - to jeho vysvětlení je prostě látka na kuplet - sólokapr pro Janka kroupu nebo Klímu. To přikrytí hospodaření auditem - prostě paráda !

M. Martinelli 16.4.2021 11:30

čemu se divíte, pane salajka, tenhle dobrák to dělá pro peníze, přesněji řečeno pro velký peníze a ty lipovská nemá, z ní nic nekápne, za to ředitel čt soudruh dvořák napojený na ppf, to je jíné kafe, však jste nedostatky toho gaunera popsal, to by mohlo jít k soudu a tam bude potřebovat loajálního obhájce a konkurense mezi advokáty veliká, nestačí jen vlézt do řiti, musí se tam pořádně vrtět, aby si ho všiml a vybral, vdyť těch vlezdoprdelků je jak nakakáno...

F. Navrátil 15.4.2021 17:06

Tak to si neodpustím. Vy ochranku nepotřebujete, protože stojíte proti pouhým zločincům. Lipovská ji potřebuje, protože se zajímá o televizní financování a stojí proti sehrané partě ČT.

M. Martinelli 16.4.2021 11:16

hezky řečeno, jen taková malá připomínka, on ty zločince většinou obhajuje, tak si soudruha dvořáka předbíhá, to víte, kšeft je kšeft a konkurence velká...

L. Beneš 15.4.2021 14:35

Autor si vyslechl mnoho výhrůžek jak v jednací síni, tak mimo ni. V prostorách ČT se lze ovšem stát obětí fyzického násilí, jak byl popisován útok jednoho redaktora na bývalého vedoucího činitele ČT v době tzv. spacákové krize. To lze snad považovat za určitý precedens vyvolávající pocit, že přítomnost policie by takovému jednání zabránila.

M. Martinelli 16.4.2021 11:12

ano, správně, svoloč kolem komunisty soudruha ředitele čt dvořáka je schopná všeho...

J. Hajský 15.4.2021 12:22

Rád bych se, jako právní laik, něco dozvěděl o problematice, která byla okrajově v článku zmíněna.

Když se v nějaké věci přihlásí svědek a soudu sdělí, že od obviněného něco co s kauzou souvisí slyšel bývá jeho svědecká výpověď připuštěna. Přitom tyto informace svědek registroval svým mikrofonem (ušima) a zaznamenal na své záznamové zařízení (paměťové buňky mozku) Jelikož oboje (sluch i paměť) jsou biologického charakteru je pravděpodobné, že může dojít k přeslechu, zkreslení slyšeného nebo dokonce ztráty části informací v ne zcela bezchybně fungující paměti. Přesto toto biologické záznamové zařízení (svědek) je k výpovědi připuštěno.

Ovšem elektronické záznamové zařízení, i kdyby ho měl připuštěný svědek s sebou, a které bezchybně zaznamená a reprodukuje slyšené připuštěno není.

Proč? Proto, že soud odposlech předem nepovolil? A to aby svědek něco slyšel soud předběžně povolil?

M. Martinelli 16.4.2021 11:09

výborná připomínka, ale to je pro justiční mafii tabu, protože by pak nemohli soudní přelíčení manipulovat, však nám to při hadráku říkali, nejsme jako oni, ale zapoměli dodat, jsme ještě horší...

J. Vlček 15.4.2021 11:40

Pane Vlku, nechte paní Lipovskou napokoji v klidu pracovat. Je ku podivu, že právě ona je středem pozornosti vašeho zájmu, zatímco individua, která jí sprostě nadávají do čubek, vás nechávají v klidu.

Co se týče té ochranky, nic divného bych v tom nehledal. Je docela možné, že svou roli sehrály třeba vzpomínky na spacákovou revoluci, která v ČT proběhla před lety.

Od vás bych spíše přivítal téma, zabývající se přiměřeností obrany při napadení, při loupeži, atd.

Třeba, když se někdo vloupá do bytu, či domu, za účelem loupeže, a majitel ho ve stresu smrtelně zraní, jestli je kupříkladu potřeba dlouhosáhlého prověřování, zda byla obrana přiměřená.

Měl by snad majitel, nebo dokonce osamělá žena čekat, až bude sama napadena, zraněna, či dokonce zabita, aby pak mohly soudy po právu viníka potrestat? Pokud bude ovšem pachatel vůbec dopaden. ???

L. Beneš 15.4.2021 14:41

Vaše námitka stran vulgárních verbálních útoků patrně inspirovaných déledobým pobytem v Orientu je zcela namístě. Verbální útoky za určitých situací u osob, které nejsou schopny z jakýchkoli důvodů kontrolovat úroveň svého vyjadřování, mohou potenciálně graduovat do útoků fyzických.

J. Vlček 15.4.2021 14:52

Každopádně jsem s vámi za jedno. R^

M. Martinelli 16.4.2021 10:51

l.beneš - samozřejmě souhlas, etzler se veřejně odkopal a na místě zústal smradlavý extrement...

M. Martinelli 16.4.2021 11:03

oprava - zůstal...

M. Martinelli 16.4.2021 11:02

dobře jste to napsal pane vlček, ještě bych dodal, že současný ředitel čt soudruh dvořák vstoupil do ksč v roce 1987, což ukazuje na skvělý charakter tohoto bolševickýho gaunera i na bezpáteřní charaktery jeho zastánců a obhájců...

V. Kosiner 15.4.2021 8:27

Nevzpomínám si, že byste napsal podobné vyjádření, když ochranku dostali pánové Hřib, Kolář a Novotný!

D. Černá 15.4.2021 12:20

nevzpomínám si, že by o ní žádali.

V. Kosiner 15.4.2021 12:36

Jak víte, že paní Lipovská ano? To, že to napíše nějaký pisálek, ještě nic neznamená. 

M. Martinelli 16.4.2021 10:40

opět trefa do černého...

M. Martinelli 16.4.2021 10:38

v.kosiner - perfektní postřeh a trefa do černého (terče), vám asi autor už neodpoví...

V. Braun 15.4.2021 8:26

No přečetl jsem si odkaz o podivném případu Bartáka a tam se jen píše, že předchozí soudy dostatečně neosvětlily původ a způsob pořízení nahrávky. Nic o porušení zákonů ze strany policie a dalších orgánů, jak naznačuje autor, tam přímo není. Buď má autor i jiné informace nebo zde jen spekuluje a předjímá.

J. Hruška 15.4.2021 9:57

Braune, už jen pořizování "nahrávek" smí být jen na příkaz soudu, o to jde, jen na příkaz.! Natož použití obsahu a smyslu "nahrávky". Zdravíčko.

M. Martinelli 16.4.2021 10:35

to je velice inteligentní, čili když bez příkazu soudu náhodou někdo natočí vraha jak utloukl například vaši dceru, tak to není důkaz a vrah zůstane na svobodě a utluče tou tyčí ještě vás, skvělá perspektiva...