25.4.2024 | Svátek má Marek


Diskuse k článku

PRÁVO: Dobrá zpráva z ESD

Je možné požadovat po internetových providerech, aby monitorovali aktivity svých uživatelů a zabraňovali jim v porušování práv duševního vlastnictví? Evropský soudní dvůr ve svém aktuálním a věru průlomovém rozsudku řekl, že to možné není – že ani práva duševního vlastnictví nemají přednost před ostatními právy..

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Šimek 7.12.2011 14:34

Farského to nechce pustit

Stačí skouknout Hydepark o pokeru a máte jasno.

J. Štrobl 7.12.2011 7:59

Článek má několik nepřesností

První známou snahou o cenzuru internetu je údajný interní materiál ČSSD, který vznikl po vajíčkové aféře a byl patrně inspirován přímo Paroubkem a v případě vítězství ČSSD ve volbách měl být prosazen socialistickou vládou. Obsahoval tyto kroky:

Zřídit úřad dohlížející na internet. Tento by podléhal přímo úřadu vlády, tedy premiérovi. Úkolem úřadu má být dohled na obsah na webových stránkách s národní doménou .cz a v případě potřeby blokovat přístup na zahraniční domény se škodlivým obsahem. Úřad by měl být prezentován veřejnosti jako: účinný nástroj boje s dětskou pornografií či šířeni extrémistických názorů. Celkově lze úřad přirovnat k Radě pro rozhlasové a televizní vysílání, úřad stejně jako rada bude moci majitelům domén s obsahem, který bude shledán škodlivým, udělit pokutu (výše pokuty musí ještě vzejít z diskuse, ale hovoří se o tom, že by se měla pohybovat v řádech desítek až stovek tisíc korun) a nařídit stažení obsahu, v případě bezprostředního ohrožení veřejného prostoru internetu bude úřad disponovat pravomocí odepřít uživatelům přístup na weby se škodlivým obsahem

ve své činnosti by se úřad měl zabývat jednak podněty veřejnosti, ale měl by také sám aktivně vyhledávat weby se škodlivým obsahem a přistupovat ke zjednání nápravy.

Snad ČSSD porušit demokratické principy je zde zcela evidentní. Pokud se jedná o zmíněný loterijní zákon, není pravda, že omezení internetu navrhl Farský. Tato pomluva byla patrně účelově šířena tiskem. Farský byl pouze zpravodajem tohoto zákona spolu se Svobodou. Pozměňovací návrh na cenzuru internetu přišel od komunistky Semelové. Farský mu čelil tím, že pro něj nechal hlasovat odděleně a pozměňovací návrh komunistky tak neprošel. Jistě je zajímavé si říci, kdo pro tu cenzuru internetu tenkrát hlasoval.

J. Štrobl 7.12.2011 8:04

Re: Článek má několik nepřesností

Byli to: ČSSD - Antonín Seďa; ODS - Zdeněk Boháč, Jan Florián, Jan Kubata, Aleš Rádl, Pavel Suchánek, Igor Svoják, Boris Šťastný, Vladislav Vilímec, David Vodrážka

KSČM - Petr Braný, Marta Semelová; VV - Michal Babák, Vít Bárta, Jana Drastichová, Otto Chaloupka, Josef Novotný st.; Nezařazení - Stanislav Huml, Kristýna Kočí.

Na tomto hlasování jistě zaujme, že největší počet poslanců pro cenzuru je z ODS. I známá jména Šťastný a Vodrážka. Vyplývá z toho také to, že někteří poslanci ODS se klidně spojí s komunisty při odhlasovávání nedemokratických zákonů a to je pro mne docela alarmující.

R. Langer 7.12.2011 10:38

Re: Článek má několik nepřesností

Všechno je to jedna banda zapráskanejch sockomunistů! Ti jsou schopní kvůli jiným názorům klidně zavírat lidi do kriminálů, nebo je klidně vraždit! :-(