1.3.2021 | Svátek má Bedřich


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Ivan 4.11.2009 23:27

Re: Považuji postoj ČOI za správný

Výsledek kontroly není skandalizování. A špatný může být právě ten nejdražší benzin.

P 4.11.2009 21:28

Považuji postoj ČOI za správný

Kolikrát v novinách někdo někoho skandalizoval. U nás je to běžné a netrestá se to. Ovšem majitelé některých benzinek mohou být cizinci a tam by za neprokázanou informaci byla požadována velká náhrada škody (Diag Human buď nám výstrahou).

Vezměme si to prakticky, i když benzín nesplňuje některé požadavky, dá se na něj jezdit. Předpokládám, že poškození motorů nehrozí, spíš to víc zamořuje ovzduší. A tam stačí, když ČOI uloží nápravu. A samozřejmě ji zkontroluje. Každý motorista má mít i vlastní úsudek, musí vědět, že lacinější benzín bude mít asi i horší kvalitu.

Libor 4.11.2009 14:55

Re: čoi si to může dovolit,

Pozor. Ani na Vietnamce si nedovolí. Ti to mají podmázlé všude. Babu co si natočila v kině film na mobil pronásledůjí a že našli přepálené filmy za 300  milionů, jen řeknou, že jim to zabavili a dál nic. O nekolkovaných cigaretách a chlastu nemá cenu mluvit a tam jsou úniky daní.;-P

Libor 4.11.2009 14:50

Solária

klidně zveřejní. Těch se nebojí. Benzínky to je jiné kafe. Tam jde o kejhák a kde jsou nekvalitní pohonné hmoty se nedovíme nikdy, na to vemte jed.;-P

Astonova Vila 4.11.2009 14:42

Vy jste ale legrační diskutéři: jedna strana uveřejní názor

a vy aniž byste slyšeli nebo dokonce vůbec chtěli slyšet druhou stranu, hned soudíte. To dělají jen hlupáci nebo placení diskutéři.

Martin 4.11.2009 14:26

Podporuji organizaci ruzovy panter

Podporuju organizaci ruzovy panter v jejich aktivitach ohledne zverejneni nazvu stanic.

Rak 4.11.2009 14:10

Re: ano nauč se číst skryté informace

uvědom si, že dobrý výrobek se prodává sám a  šmejd potřebuje reklamu, takže čím větší reklama, tím větší šmejd....

Rak 4.11.2009 14:08

Podle zákona jsou podrobnosti o konkrétnich případech

služebním tajemstvím a v případě jejich zveřejnění by postižený s úspěchem mohl od ČOI potažno od státu jako jejího zřizovatele soudně vymáhat náhrady utrpěné škody... Pokud se zdmění zákony tak, aby byly navzájem v souladu, bude možnost tyto věci zveřejňovat

janoryna 4.11.2009 13:00

čoi si to může dovolit,

protože to politikům a pracháčům vyhovuje. proto mlčí prokurátoři, policie a k soudu se možná nic nedostane. prodejci pohonných hmot nejsou žádní troškaři jako nějaké malé solárium nebo vietnamský obchodník.

RomanL 4.11.2009 12:19

Re: informace od ČOI?

Jako že by si ty výsledky ČOI vymyslela a proto je nechtěla zveřejnit? No to asi ne. I když u nás je možné všechno...

Terry 4.11.2009 11:37

Postoj ČOI

je fackou nám daňovým poplatníkům. Jako státní instituce existující z našich daní má sloužit občanům. Nezveřejňují-li výsledky svých kontrol (benzin, solária...atd.), pak nám, občanům/spotřebitelům svým počínáním škodí. Má to v podstatě charakter trestného činu. Veřejné ohrožení v důsledku  zatajování informací.  Pokud nedojde k zásadní změně, pak by bylo nejlépe celou ČOI rozpustit - protože jsou zbyteční a jejich přínos je nulový.

Michal 4.11.2009 11:33

Má vůbec ČOI smysl?

Máme období krize a je třeba šetřit. Co s organizací, která ujídá z veřejných prostředků a její činnost má nulovou hodnotu?

Ano, pouze když zveřejní závěry kontrol, má smysl. Zákazníci od šidících firem utečou a "neviditelná ruka trhu" se postará, že neschopní odpadnou. Teda pokud občan není ovce a ignorant.

Prostředky uvolněné zrušením ČOIky by se daly použít jinde s větším užitkem. A část nezbytné činnosti (papírování) ČOI by mohl provádět třeba NKÚ.

Jiří 4.11.2009 11:28

informace od ČOI?

Zamysleli jste se někdy nad tím, že výsledky zjištění ČOI mohou být, účelově používány, právě způsobem, který je popisován. To jste opravdu všichni tak naivní, že si nepamatujete, žádné manipulace, které prostřednictvím vědy, politiky a médií se ovlivňuje veřejné mínění? Skutečně jste přesvědčeni, že nám média sdělují pravdu, zejména, když se schovávají za formulace: "zejména jak on říká" , či se schovávají za autoritu, která autoritou vůbec není, neboť právě může jít a zejména také jde o korumpované státmí úředníky. To jste zaznamenali málo příkladů, např. u lékařů, kteří předepisují farmaka podle toho jak mají zaplaceno apod. Takových příkladů je nepřeberně, proč nepřemýšlíte a berete pořád to co je v médiích za dogma. Zrovna u těch nejméně vzdělaných a bez profesionální cti, kteří si informace ani neověří  a píší to jak zní objednávka? Sedmá velmoc - a všiměte si jak piští, když není někdo komformní k jejich demagogii viz ojedinělý názor z hradu apod. Opravdu si myslíte, že by ČOI unesla důkazní břemeno, pokud by se nesmysl veřejně publikovany, vyostřil? Bohužel nepochodili, by ani s polopravdami, o které se opírají.Rv    

oh 4.11.2009 10:55

Re: To utajování jsem nikdy nepochopil.

Tak buďte rád. U nás v Absurdistánu podají žalobu na toho, kdo to zveřejnil a chtějí se soudit kvůli poškození dobrého jména.

ATG.redneck 4.11.2009 10:26

Proč teda ty inspekce prováděj, když se to stejně klientela nedoví a nemůže se zařídit?

Pokud se proflákne, že nějaká firma poskytuje nekvalitní produkty, klientela odchází a firma si pohorší. Je potom v zájmu firem, aby prodávaly co nejkvalitnější zboží. Nechápu, co by bylo na zveřejnění závadnýho, že to ČOI nechce udělat. Čuchám někde kapříky.

Jiří 4.11.2009 10:20

Nic nového

ČOI je státní organizace. Její zaměstnanci jsou státem poměrně dobře placeni. Většina z nich má vyšší příjem než sestra na interně v nemocnici. Řada z nich má i vyšší příjem než lékař- operatér, než vysokoškolská profesor a pod. O učitelích ani nemluvě. Teď to vypadá že postupuji podle vzoru ČSSD a snažím se rozdmychávat závist a pod. To bych nechtěl. Dovoluji si jen ukázat, že ČOI, jako řada vcelku zbytečných státních organizací, se nechová slušně, porušuje morální zásady, přináší občanům minimum, a za to vše čerpá z daní poplatníků velmi slušné požitky.

Saul 4.11.2009 10:09

Kdo platí ČOI?

Předpokládal bych, že tato organizace je placena erárem a má tedy sloužit veřejnosti. Dosud praktikovaný postup by mohl vést k představě, že ČOI získává peníze tím způsobem, že oznámí zjištěným provinilcům: "Když nezaplatíte, budou výsledky kontroly zveřejněny". Doufám, že to tak není, ale potom je utajování výsledků kontrol neomluvitelné.

V. Hoffman 4.11.2009 9:07

Re: ano

Jo, a rovnako nic v tom nebrani tym nekontrolovanym. Ked COI drzi zobak, kto nejakemu solarku dokaze, ze tam nijaka kontrola neprebehla? Bola by to sice paradna drzost, ale risk je zisk. COI je organ na ochranu spotrebitelov a skutocne nevidim lepsi sposob ochrany ako vytlacit z trhu nepoctive subjekty.

Milan 4.11.2009 8:51

Je to lumpárna

a chtělo by to nějakou žalobu. Ale co se dá čekat od státu u kterého US rozhodne, že přetáčení tachometrů není v rozporu s dobrým mravem. Rozum ovšem zůstal někde mimo tuto galaxii. Takže mne nepřekvapuje, že takový orgán jako ČOI sice zjistí, že nás někdo okrádá ale nechce nám říct kdo. Já to vidím na spolupachatelství trestného činu. Vyměnit vedení a nelítostně je poslat na pracák. Pak se možná ledy pohnou.

Princ Drsoň 4.11.2009 8:49

To utajování jsem nikdy nepochopil.

Žiju jinde a tady když se zjistí, že řetězec AAA prodává staré maso s novýma nálepkama, tak se to rozmázne naplno.

Joe 4.11.2009 7:54

Re: ano

Nicmene, nic nebrani kvalitnim solariim, aby vysledky sve kontroly dobrovolne zverejnily formou reklamy, napr. noviny atd.

JaS 4.11.2009 7:39

Re: ano

No jo, ale tohle všechno poškozuje reklamu a ta je dneska nedotknutelná, protože všechno platí! V rádiu se nesmím dozvědět, který výrobek je kvalitní, protože rádio je placeno reklamou a v té o žádnou kvalitu nejde, tam jde jen o to, kdo si tu reklamu zaplatil. Zrovna tak se nesmím dozvědět, co je šmejd, protože bych zase poškozoval podvodníky , kteří platí reklamu a ta živí to rádio! Takže použitelné informace jsou zakázány.

hanka 4.11.2009 7:15

ano

zveřejnit ty, co prošly bez problémů, by bylo fér vůči kvalitnějším solárkům, a zákazníci by se zorientovali i v pozitivním směru. proč nemůžu vědět, že v téhle restauraci našli špínu a mrtvé krysy  v kuchyni, když se mi ta restaurace snaží prodat své služby, měla bych vědět, do čeho lezu,... zrovna tak se solárky, která ovšem naštěstí neužívám.