3.8.2020 | Svátek má Miluše


Diskuse k článku

PRÁVO: Co se Benjamin Roll v ČT nedověděl

Česká televize věnovala část pořadu Události, komentáře dne 24. června 2019 komentování nedělní demonstrace na Letné.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Qmiksik 28.6.2019 6:52

Cely problem je v tom, ze poslanecka snemovna totalne selhala a vydala Babise politickemu trestnimu stihani.

Presne pro tento pripad existuje poslanecka imunita.

L. Zach 28.6.2019 20:03

Ó né to se, myslím, mýlíte. Účelem poslanecké imunity je chránit poslance při výkonu mandátu a zejména mu umožnit svobodný politický projev na půdě parlamentu. Eventuálně mimo parlament.

Nikoliv chránit jednání "standardně" trestní jako například hospodářské trestné činy nebo násilné trestné činy. To je přece evidentní, nebo ne?

Naše pojetí poslanecké imunity - v porovnání s ostatními demokratickými státy - je trochu moc velkorysé. Až tak, že i šéf Ústavního soudu (což není právní laik jako já a - počítám - Vy) by byl pro její omezení.

https://www.e15.cz/domaci/poslanecka-imunita-nastal-cas-k-jejimu-omezeni-rekl-rychetsky-1341911

D. Mach 27.6.2019 21:08

Jemelíku, Jemelíku, ten úpal je asi trvalý

Jemelík sliboval, že o Milionu chvilek pro demokracii už psát nebude, ale on prostě nemá jiné téma. Vytvořil si nepřítele a můžete mu vysvětlovat cokoli, mele si svojí. Milion chvilek pro demokracii nechce opravovat volby. Jen chce, aby ÁNO vyprodokovalo jiného prezidenta než estébáka.

J. Chaloupka 27.6.2019 15:53

Ta rada Babišovi, aby se očistil a pak se vrátil, se mi

jeví jako tzv. rada hraběcí. Při rychlosti "naší nezávislé" justice, v klidu odslouží další volební období a pak si lehne někam na pláž, třeba vedle Vostrého, aby si ten majetek také trochu užil.

V. Halašta 27.6.2019 16:02

jede na tygrovi

Na vrcholné politické funkce není žádné žádné právo. Jenže on ví, že jakmile přestane mít vliv tak de do báně i s rodinou takže žádné ležení si nemůže dovolit.

V. Čermák 27.6.2019 19:39

Re: jede na tygrovi

Na tygrovi jede, protože ho nebaví jezdit na oslech. A on i jeho rodina si budou dělat, co budou chtít. A Vy+Kalousek můžete jen snít....

J. Červený 27.6.2019 23:54

Re: jede na tygrovi

Blbost hodná hlasatele.

L. Severa 27.6.2019 15:33

To srovnání nesedí!

"Nelze vyloučit, že Andrej Babiš by si resignací zničil kariéru,..." Jakou? Má politickou a podnikatelskou, zatím co u paní Vitáskové by to byl naprostý propad.

K. Janovská 27.6.2019 13:36

ďábel je skryt v detailu

Tak třeba věta "Co se nepodařilo v poctivém politickém boji, má se uskutečnit cestou zneužití nástrojů trestního práva" je výmluvná. Ani Rudé právo by to nenapsalo líp! Zatím právě ten, kdo se trvale a zoufale snaží ohnout "nástroje trestního práva" ve svůj prospěch, je Bureš. A spol.

J. Drobný 27.6.2019 14:52

Re: ďábel je skryt v detailu

A můžete to "ohýbání" nějak specifikovat? Vyšetřovatele zatím nepropustili, státnímu zástupci spis také nebyl odebrán, trestní řízení nebylo přikázáno k jinému soudu než místně příslušnému, takže kde a jak? To trestní řízení, včetně prověřování, trvá už déle než tři roky. Pokud se nic mimořádného nestane věřím, že se tím bude ještě argumentovat i u příštích parlamentních voleb.

J. Chaloupka 27.6.2019 15:54

Jestlipak se někdy dozvíme jméno soudce, který odsoudí

žalovaného za něco, co v době, kdy se to mělo stát, nebylo trestné?

J. Ráž 27.6.2019 14:55

Re: ďábel je skryt v detailu

Máte pravdu: Ďábel je skryt v detailu"

Já tento detail vidím v tom, že s možností, že předseda vlády je trestně stíhaný, Ústava nepočítá. A když Babiš jasně řekl, že neodstoupí, tak pokud ho drží ČSSD s KSČM, nikdo s tím nic neudělá.

Ozbrojená revoluce, čili "Pražský Majdan" je jedinou možností,jak dosáhnout za těchto okolností odstoupení Babiše s funkce předsedy vlády. A rád bych znal toho, kdo si toto řešení přeje.

Není totiž jiný ústavně legitimní způsob jak sundat Babiše s piedestalu v právním státě, než vyslovení nedůvěry vládě Sněmovnou nebo "samo-rozpuštění" Sněmovny a nové volby. Obojí je nereálné.

Happeningy organizované Minářem s Rollem tohoto cíle rozhodně nemohou docílit.

J. Matuška 27.6.2019 15:09

Re: ďábel je skryt v detailu

Místo dvou slov "Pražský Majdan" existuje jedno slovo: PRAJDAN /Čeština 2.0 - můj vynález to ale není, jenom jsem slovo navrhnul. S nápadem přišel p. Vach./

J. Chaloupka 27.6.2019 15:56

Zajímavé by bylo zjistit, jak volí rodiče těchto dvou

výlupků. Ale do toho se nikdo z našich "investigativních novinářů" nepustí. Nebo že by Slonková? Když se jí to nepodařilo s Babišovým synem?

D. Mach 27.6.2019 21:13

Re: Zajímavé by bylo zjistit, jak volí rodiče těchto dvou

No u vás, voličů minulých či přebarvených komunistů, je už asi zbytečné se ptát, jestli volili vaši rodiče. Ale jinak u nás není povinnost, aby děti volili toho samého, co jejich rodiče. Zatím to nezavedli ani Sověti. A vy v ÁNO to plánujete? To budete ještě horší sebranka, než jsem předpokládal.

J. Červený 27.6.2019 23:52

Re: ďábel je skryt v detailu

Přesně a jasně řečeno.

V. Halašta 27.6.2019 15:15

Re: ďábel je skryt v detailu

Ten politický boj není poctivý od nákupu madiální divize Agrofertu.

V. Halašta 27.6.2019 13:29

V politice žádná presumpce neviny není!!!

Presumpce neviny je pojem trestněprávní, stejně jako zásada In dubio pro reo. Jenže v politice je to přesně naopak, v případě pochybností musí politik odstoupit. To je demokratická zásada, chránící společnost před takovými gaunery, jako je Babiš. Babiše nikdo neposílá do káznice ale "jen" pryč ze strakovky. Do té káznice ho pošle až soud.

J. Drobný 27.6.2019 14:35

Re: V politice žádná presumpce neviny není!!!

Nenechte se vysmát: Umíte si představit, pokud by se tato vámi naznačená zásada v české kotlině důsledně uplatňovala, kdo by u nás mohl dělat politiku? Je totiž otázka, kdo ty pochybností má a čím je může podložit. Transparenty na Letné to určitě nebudou.

V. Halašta 27.6.2019 15:14

Re: V politice žádná presumpce neviny není!!!

Stačí, když ty pochybnosti mají straničtí kolegové nebo když je mají voliči a straničtí kolegové usoudí, že by to ohrozilo volební preference. Musí to ovšem být demokratická strana a ne jen politická divize podniku.

J. Drobný 27.6.2019 17:33

Re: V politice žádná presumpce neviny není!!!

Straničtí kolegové a voliči AB pochybnosti nemají, když mu dali svůj hlas. Pochybnosti má jenom opozice (logicky). Tak proč by měl poslouchat opozici, když ten co mu dal svůj hlas pochybnosti nemá.

V. Halašta 27.6.2019 17:47

Re: V politice žádná presumpce neviny není!!!

Nenechte se vysmát: Umíte si představit,že by někdo měl v ANO pochybnosti?

Ale vážně, tvářit se, že ANO je demokratická strana je už mimo jakoukoliv slušnou diskuzi.

J. Drobný 27.6.2019 17:35

Re: V politice žádná presumpce neviny není!!!

Straničtí kolegové ani voliči AB pochybnosti nemají, když mu dali svůj hlas. Pochybnosti má pouze opozice - logicky. Proč by měl poslouchat opozici, když jeho voliči a kolegové ho plně podporují.

P. Khail 27.6.2019 13:11

Zajímavé,

včera M. Benešová prohlásila cosi o svých pamětech z telefonních odposlechů. To ale evidentně spravedlivému panu autorovi "žíly netrhá" ač, pokud nelhala, je zralá na trestní stíhání.

V. Čermák 27.6.2019 13:20

Re: Zajímavé,

No tak podejte na ní oznámení. Můžete i anonymně, nejlépe v Praze...

P. Khail 27.6.2019 13:47

Re: Zajímavé,

Tenhle nápad nechám vám, přece vás nepřipravím o zásluhy. :-)

J. Drobný 27.6.2019 14:40

Re: Zajímavé,

Můžete nějak specifikovat pro jaký skutek by to bylo? Ona se k těm odposlechům dostala z titulu výkonu svého povolání. Nekoupila je jako většina novinářů, kteří je následně s chutí odprezentují v tisku.

P. Khail 27.6.2019 15:43

Re: Zajímavé,

A jaké povolání máte na mysli? Viz zde:

www.msn.com/cs-cz/zpravy/domácí/to-jako-myslí-vážně-ať-benešová-okamžitě-vypadne-zuří-kalousek-topolánek-jurečka-a-další/ar-AADuIID?ocid=spartanntp

J. Ráž 27.6.2019 15:04

Re: Zajímavé,

Trefování do Babiše má smysl, neb zůstat ve funkci předsedy vlády i v době svého trestního stíhání, je nonsens. Ale že se útočí na Benešovou, bez nějakého relevantního důvodu jen že někdo pod záminkou naprosto hloupých argumentů zmanipuloval veřejné mínění a na demonstracích, kde padá její jméno se používají v útocích na ni scestné a často i naprosto lživé argumenty, je pitomost. Aktivity proti Benešové vyvolávají pochybnosti o skutečných důvodech těchto útoků a je tak otázkou kdo za dehonestací Benešová skutečně stojí, čili kdo se jí bojí.

P. Khail 27.6.2019 15:45

Re: Zajímavé,

Důvod máte zde:

www.msn.com/cs-cz/zpravy/domácí/to-jako-myslí-vážně-ať-benešová-okamžitě-vypadne-zuří-kalousek-topolánek-jurečka-a-další/ar-AADuIID?ocid=spartanntp