30.9.2022 | Svátek má Jeroným, Ráchel


Diskuse k článku

PRÁVO: Co mě naučila povodeň

Může se zdát, že shora uvedený název příspěvku odkazuje na sice krizovou, leč zcela jinou situaci, ale myslím, že věrně reflektuje naučení, které by se mělo nám, advokátům vrýt do paměti pro budoucí dobu po koronavirovou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Labaj 8.4.2020 21:32

Dobrý článek ve správný čas.

Díky za něho. :-)

S. Rádl 8.4.2020 15:00

Opravdu tristní úroveň, když se právníci nabádají, aby si pečlivě připravili argumentaci, jak oholit stát, tedy nás všechny... Nic jiného za tímto příspěvkem nevidím.

Z. Lapil 8.4.2020 14:36

Jo, důležité povídání. Připomnělo mi nejdůležitější právnické školení mého života.

Někdy v naprostých začátcích volného trhu v cestování byl v televizi pořad, kterak se vyhnout průšvihům se špatnými službami na dovolené s cestovkou. Byli tam dva zástupci dvou asociací a oba zhruba tvrdili, že s jejich asociací se to nemůže stát. Pak byl stejný dotaz položen panu Rychetskému, a on stručně a jasně pravil: nafotit, sepsat, nechat podepsat delegáta nebo aspoň spolucestující svědky, čím víc, tím líp. Protože to, co je na místě naprosto jasné, není o rok později u soudu VŮBEC jasné.

R. Langer 8.4.2020 12:49

Za co že byl Kožený tehdy v USA trestně stíhán?

P. Lenc 8.4.2020 10:53

To je proto, že to je všeznalý Victorin...

J. Sýkora 8.4.2020 10:37

Proč se k tomu P.V. vyjadřuje, každý si to může a nemusí číst ? A kuponové knížky P.V. odevzdal komu ...

P. Victorin 8.4.2020 9:04

Autor, profesionální právník, čtivě líčí osobní praktickou zkušenost s "lidskou a intelektuální úrovní" některých představitelů české polistopadové justice, za nikým nezaviněné přírodní katastrofy, kterou byly historické povodně roku 2002.

Bohužel, obdobnou, ne-li horší "lidskou a intelektuální úroveň" lze častokrát objektivně zaznamenat i u některých našich nejvyšších polistopadových státních představitelů.

Např. překvapivě chabý úsudek kombinovaný s nadměrnou sebestřednou arogancí u druhého polistopadového presidenta, který jako ministr financí byl povinen znát "která bije", v případě zahraničních zájemců o privatizovaný státní majetek ČR, když k jejich prověřování měl prokazatelně k dispozici celý příslušný kvalifikovaný státní aparát - civilní a vojenskou rozvědku, jakož i velvyslanectví ČR ve Washingtonu.

Přesto, s doslova trestuhodnou, neomluvitelnou hloupostí, spoluobčanům naléhavě mediálně doporučoval odevzdávat kuponové knížky, v USA již tehdy trestně stíhanému mezinárodnímu finančnímu podvodníkovi Viktoru Koženému.

/pokračování/