31.5.2020 | Svátek má Kamila


Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 7, poslední: 8.4. 2020 21:32, přehled diskusí

P. Labaj 8.4.2020 21:32

Dobrý článek ve správný čas.

Díky za něho. :-)

S. Rádl 8.4.2020 15:00

Opravdu tristní úroveň, když se právníci nabádají, aby si pečlivě připravili argumentaci, jak oholit stát, tedy nás všechny... Nic jiného za tímto příspěvkem nevidím.

Z. Lapil 8.4.2020 14:36

Jo, důležité povídání. Připomnělo mi nejdůležitější právnické školení mého života.

Někdy v naprostých začátcích volného trhu v cestování byl v televizi pořad, kterak se vyhnout průšvihům se špatnými službami na dovolené s cestovkou. Byli tam dva zástupci dvou asociací a oba zhruba tvrdili, že s jejich asociací se to nemůže stát. Pak byl stejný dotaz položen panu Rychetskému, a on stručně a jasně pravil: nafotit, sepsat, nechat podepsat delegáta nebo aspoň spolucestující svědky, čím víc, tím líp. Protože to, co je na místě naprosto jasné, není o rok později u soudu VŮBEC jasné.

P. Victorin 8.4.2020 9:04

Autor, profesionální právník, čtivě líčí osobní praktickou zkušenost s "lidskou a intelektuální úrovní" některých představitelů české polistopadové justice, za nikým nezaviněné přírodní katastrofy, kterou byly historické povodně roku 2002.

Bohužel, obdobnou, ne-li horší "lidskou a intelektuální úroveň" lze častokrát objektivně zaznamenat i u některých našich nejvyšších polistopadových státních představitelů.

Např. překvapivě chabý úsudek kombinovaný s nadměrnou sebestřednou arogancí u druhého polistopadového presidenta, který jako ministr financí byl povinen znát "která bije", v případě zahraničních zájemců o privatizovaný státní majetek ČR, když k jejich prověřování měl prokazatelně k dispozici celý příslušný kvalifikovaný státní aparát - civilní a vojenskou rozvědku, jakož i velvyslanectví ČR ve Washingtonu.

Přesto, s doslova trestuhodnou, neomluvitelnou hloupostí, spoluobčanům naléhavě mediálně doporučoval odevzdávat kuponové knížky, v USA již tehdy trestně stíhanému mezinárodnímu finančnímu podvodníkovi Viktoru Koženému.

/pokračování/

J. Sýkora 8.4.2020 10:37

Proč se k tomu P.V. vyjadřuje, každý si to může a nemusí číst ? A kuponové knížky P.V. odevzdal komu ...

P. Lenc 8.4.2020 10:53

To je proto, že to je všeznalý Victorin...

R. Langer 8.4.2020 12:49

Za co že byl Kožený tehdy v USA trestně stíhán?