8.12.2021 | Svátek má Květoslava


PRÁVO: Časem mohou zavřít kohokoli

12.11.2010

Kriminál za „extremistické“ samolepky aneb Návrat politických procesů

Mám takový nepříjemný dojem, že se nám vrací zpět tradice politických procesů z padesátých let. Obviňovaní mají být mnohdy odsuzováni ne základě toho, že by porušili zákon, ale na základě toho, že si to přeje lidskoprávní a mediální lůza a pseudoliberální elita.

Všude v médiích se argumentuje, že dotyční jsou neonacisty. No a co? Bude člověk zavírán jen za to, co si myslí? Pak můžeme udělat plošné prohlídky u všech občanů a u všech udělat testy třeba prostřednictvím detektoru lži či pentatolu sodného a zjistíme, co si myslí. A když to nebude v souladu s politicky korektními požadavky doby a EU, šup s nimi do kriminálu, aby náhodou něco v budoucnu neprovedli…

Zavírat lidi do kriminálu za to, že údajně vylepili pár samolepek, je hodně silné kafe. "Svobodně-národně-sociálně, ODPOR! Odpor.org" je podle obžaloby propagace neonacismu kvalifikovaného jako podpora a propagace hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka se sazbou 3-8 let vězení (nyní sazba 3-10 let). No, nevím, kdybych šel vedle takové samolepky, ani bych si ji nevšiml, kdyby mě na ni takto policie a média neupozornily.

Myslím, že policie a média prostřednictvím procesu udělaly větší propagaci těmto stránkám než pár pitomých samolepek. Ostatně, je navštívení těchto stránek trestným činem? Pokud propaguji návštěvu stránek, jejichž samotná návštěva není trestná, nemůže snad být trestná ani jejich propagace…

A pokud je trestná jejich návštěva, nechť zavřou všechny aktivisty levicově „extrémistické“ Antify či třeba odborníka na extremismus Miroslava Mareše a policisty, kteří se na ně určitě dívají. Kdyby bylo na samolepkách „Vyvražděte všechny židy a cikány“, tak tu o trestný čin podle mě jasně jde a je třeba zakročit, ale takhle….

Další věc je, že prý u některých z obžalovaných byly doma nalezeny předměty s nacistickou tématikou. To je snad trestné? 1) Co když má někdo doma takové předměty jen kvůli tomu, že se zajímá o toto období a je sběratelem, 2) i když je dotyčný neonacista, proč je nemůže mít doma? Doma jimi přece nic nepropaguje. (Ostatně i v případě soukromých koncertů neonacistických kapel se nejedná o žádnou propagaci, neboť jsou na nich pouze neonacisté. Propagovat mohu něco jen u lidí, kteří nejsou přesvědčení. Na takových soukromých akcích se setkávají jen přesvědčení lidé.)

V současnosti je zakázána veřejná propagace nacismu, který hlásá ideologii porušující právo na život (zabíjení „méněcenných“ ras a euthanásie) a do značné míry omezuje i vlastnická práva. Tento zákaz propagace je v pořádku. Za zamyšlení pak ale stojí, proč nezakázat propagaci komunismu, který zase ve své ideologii porušuje právo na majetek a právo na život porušuje při vyvražďování svých odpůrců a při prosazování potratů. Ale aby zákaz komunismu měl vůbec nějaký smysl, měla by se zakázat i propagace socialismu, který podobně jako komunismus hlásá legalizovanou krádež majetku svých bližních a rovněž zabíjení nenarozených dětí při potratech a od komunismu se vlastně ani moc neliší. No a neomarxistickým dvojčetem socialismu je hnutí zelených, které rovněž hlásá zabíjení nenarozených dětí a krádež majetku spoluobčanů a hlásá, že člověk je škůdcem a počty lidských jedinců mají být redukovány, navíc rovněž podporuje rozmach islámu a dalších ideologií porušujících občanské svobody. Další podobně nebezpečnou ideologií pro občanské svobody je evropeismus a supranacionalismus, který nejenže čerpá ze všech výše uvedených ideologií, navíc podkopává suverenitu státu, který svobody zajišťuje.

Čili pokud je dnes zakázána propagace nacismu, tak ať je logicky a spravedlivě zakázána i propagace ostatních hnutí, která směřují proti přirozeným právům a občanským svobodám občana, nebo ať jsou naopak legální všechna tato hnutí.

Podle předního českého odborníka na extremismus Miroslava Mareše bude zajímavé sledovat, zda soudy propagaci Národního odporu uznají jako trestný čin. „Činy, za něž padla obžaloba, nejsou u většiny obviněných tím, za co by měli být skutečně souzeni,“ dodal.

„Žaloba jak za Husáka,“ těmito slovy uvedl svůj článek o chystaném procesu na svých webových stránkách překladatel a aktivista Tomáš Pecina, který s neonacistickým hnutím nemá rozhodně nic společného.

Ti obžalovaní asi neonacisty budou. Sympatičtí mi rozhodně nejsou. Ale nelze přece někoho zavřít za to, jaký má názor, za to, že mi není sympatický, a za to, co má doma. Nechť jsou zavřeni, pokud doopravdy spáchají nějaký trestný čin, někoho zbijí či zavraždí. Zdá se mi, že policie je neschopná a protože na ně nenašla nic jiného, chce je dostat za mříže na samolepky. Po takto manipulovaných procesech (i co se týče formálních a procesních nesrovnalostí), budou mít neonacisté pouze nové hrdiny a mohou získat sympatie části veřejnosti.

Pamatuji si, jak náš profesor historie na FF UK, profesor Vladimír Nálevka, budiž mu země lehká, kritizoval kriminalizaci popíračů holokaustu, protože takto nacisté získávají nové „hrdiny“. Profesor Nálevka říkal, že je potřeba jejich tvrzení vyvracet doloženými fakty. Mimochodem, co to je popírání holokaustu? Když řeknu, že bylo zavražděno 5,9 milionů Židů? 5,8? 5,7? 4,9? 3,2? 1,9 milionu židů?

Ostatně, kdyby v naší zemi neexistovala politická korektnost, dvojí metr vůči Romům a gadžům (Vítkov-exemplární tresty a veřejný proces vs. Cikány napadený Patrik a nic), téměř žádný „extremismus“ by zde neexistoval. Pokud se budou stále zavírat oči nad tím, že Romové-Cikáni mnohem více než členové „bílé“ populace páchají kriminalitu, pobírají sociální dávky a nepracují, jsme na nejlepší cestě, jak sehnat nové příznivce a voliče různým Dělnickým stranám a Národním odporům.

P.S. Mohl jsem do článku politicky korektně napsat předem na svou obhajobu, že nejsem rasista, protože jsem se v životě setkal a spolupracoval s příslušníky etnik a ras, které neonacisté považují za podřadné, ale nechám si to až pro chvíli, až mě paní státní zástupkyně a bývalá členka KSČ Zdeňka Galková obviní kvůli tomuto článku z podpory a propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka.

Šéfredaktor EUportal.cz a editor EUserver.czAkční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.