27.11.2022 | Svátek má Xenie


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
JoJo 6.10.2008 11:32

Re: jeho chování je naprosto LOGICKÉ a chovají se tak už možná statisíce běžných lidí

Zjevně víte, o čem píšete. Vámi popisovaný bankrot je ještě větší svinstvo, než jaké funguje v současné době. Nejde pouze o půjčovatele, ale např. o všechny, kdo doufají v prostou lidskou slušnost, fungující obchod a justici a prodají cokoliv na splatnost. Osobní bankrot ano pouze v případě, kdy by byl nedostatek majetku na úhradu dluhu řešen zpeněžením tělesných orgánů dlužníka.

Osobně vidím řešení jinde. Zaručenou beztrestnost pro každého, kdo s pravomocným platebním rozkazem či rozsudkem v ruce přerazí svému dlužníku, majiteli dlužící firmy, případně statutárům obě ruce násadou od krumpáče. Do roka by bylo po problému.

Kajda 6.10.2008 13:20

Re: Re: jeho chování je naprosto LOGICKÉ a chovají se tak už možná statisíce běžných lidí

R^:-D

R 6.10.2008 13:09

Re: jeho chování je naprosto LOGICKÉ a chovají se tak už možná statisíce běžných lidí

S tím bankovním kartelem souhlasím.  I s těmi doživotními dluhy a zmrazením potenciálu toho dlužníka. Akorát u Pomejeho to jaksi nefunguje, nic nemá, příjem nemá, daně a odvody na zdravotní a důchod určitě neplatí žádné nebo jen minimální. Možná by to chtělo důsledně vyšetřit, oficiálně Pomeje zřejmě žije z darů sponzorů, takže upravit v tom smyslu zákony.  kdo dluží, ať má tolik, aby mohl na dluhy vydělávat, ale ne tolik, aby si i z dluhama žil jako pra  se v žitě.

Komik 6.10.2008 22:38

Podle mne by to chtělo

zavést vězení pro dlužníky s nucenými pracemi, jejichž výnos by šel na uspokojování pohledávek věřitelů.

MLOK1 6.10.2008 7:04

ZAPLATIL UŽ ELITA PAROUBEK PANU ALTNEROVI???

Nějak se o tom přestalo mluvit.....   psát......   

Gonzales 6.10.2008 8:34

Re: ZAPLATIL UŽ ELITA PAROUBEK PANU ALTNEROVI???

Tohle téma už netáhne. Tak proto ;-)

těchňik 6.10.2008 12:19

Re: ZAPLATIL UŽ ELITA PAROUBEK PANU ALTNEROVI???

Altner dostal co si zasloužil - kdo si zadá s čertem, nedobře dopadne! Kdyby sosanům nevydyndal Lihový dům, tak by těch osm let neměli možnost opruzovat. Pomohl jim do politického sedla.

Mistr Jan Hus 6.10.2008 6:38

Napsal jste to naprosto trefně!

R^R^R^R^

Předseda 6.10.2008 8:31

Re: Napsal jste to naprosto trefně!

Já si naopak myslím, že článek je závistivý a pomlouvačný a staví na spekulacích a neověřených zprávách. Např. ty šperky, co jsem se tak dočetl v těch pár bulvárech, které jsem našel u tchýně na stole - psali tam, že to měl být nějaký sponzorský (nebo bůhvíjaký) dar, ne že by si je pár objednal ke koupi. A spojení "jednání pana Pomeje, který po sobě zanechal desítky milionů dluhů, je nemorální, nestoudné a pro společnost devastující" mě fakt pobavilo. Nevšiml jsem si, že by mě to nějak zdevastovalo. Nebo možná nejsem část té samé společnosti. "Jistě je jasné, že novomanželé podepsali smlouvu, podle které je všechno paní Bartošové." - opět spekulace. Takže pane Vlku, jak o sobě píšete - advokáte, příště by to chtělo víc faktů a míň emocí a spekulací.

Pešek 6.10.2008 8:59

Re: Re: Napsal jste to naprosto trefně!

Předsedo, chyběl vám u té tchýně aspoň jeden výtisk bulváru, kde Pomeje hovoří přímo o oné smlouvě, jak je výborně sestavená, čili žádná spekulace, ale citace přinejmenším bulváru nebo dokonce samého aktéra. Notabene to o smlouvě bylo citováno i v prostředcích, které se tváří jako nebulvár.  

Předseda 6.10.2008 10:39

Re: Re: Re: Napsal jste to naprosto trefně!

No pravda, čte těchhle věcí spoustu, ale možná ne všecky ;-)

Mistr Jan Hus 6.10.2008 10:42

Re: Re: Napsal jste to naprosto trefně!

V Českých Budějovicích si tento jistě "slavný" a bohulibý pár objednal raut v restauraci U Zelené ratolesti. Jaksi ovšem zaplatit zapoměl, jak je u našich slavných nyní "celebrit" zvykem. Raut posléze majitel restaurace zrušil, neb nebude zponzorovat darmožrouty. :-)

Edmont Dante 6.10.2008 5:45

Vy jste fakt advokát?

To se mi ani nechce věřit, vždyť jste musel být u soudních jednání, kde soud poskytuje dlužníkovi všemožnou ochranu a když dlužník přece jen neuspěje a je-li trochu schopný tak nezaplatí ani korunu. V případě firem se ještě k dlužníkovi přidá stát a věřitel musí odvést DPH a vyměří mu daň ze zisku, který firma nemá.

Případ, kdy firma nebo i fyzická osoba  dostane od exekutora oznámení, že dlužník nic nemá, při čemž ho vidí jezdit v exkluzívním vozidle ani neplatí finančnímu úřadu je naprosto běžný a tato exukutorská firma opět postiženému-věřiteli vystaví masný účet. A všechno tohle konání je v souladu s právem a je beztrestné. Takže je to stát a jeho zákonodárci, kteří vytvořili dlužníkům v našem státě exkluzivní podmínky činit dluhy a tyto neplatit, stačí trochu znalosti zákonů a morální otrlost

hamar 6.10.2008 5:19

Jsou tu větší "hvězdy" ...

... jako je Kožený či Krejčíř ... A státu bohužel došla melta, tudíž rohlík nemůže namáčet a takhle to dopadá ... P.S. Někdy mi to přijde, že to je záměr, vymyslet zákony tak, aby mohly být obcházeny.

kacir 6.10.2008 6:19

Re: Jsou tu větší "hvězdy" ...

pokud vím, tak na oba dva je vydán zatykač, ovšem Poměje byl osvobozen...holt, nepodařilo se prokázat špatný úmysl v jednání 

Pirat 6.10.2008 7:58

článek je koze a vy píšete o voze....

Je rozdíl mezi dlužníkem a kriminálníkem !

PS : Smutný případ jak se člověk může stát dlužníkem je teď rozebírán médii - ten ten kluk co ho srazilo auto a řidič ho pohodil v lese... (nebo jeho rodiče) se po rozhodnutí soudu pravděpodobně stanou dlužníky za rozbité auto...

Exod 6.10.2008 14:39

Re: článek je koze a vy píšete o voze....

Samozřejmě, protože viníkem nehody je on, ten kluk, způsobil ji, když se v opilosti motal po silnici.

Kajda 6.10.2008 17:35

Re: Re: článek je koze a vy píšete o voze....

Jak výte, že ten kluk byl opilý? O tom nepadlo v tisku ani v TV ani slovo. A o viníkovi nehody bych také zapochybovala, když si řidič, že do kluka naboural, toho všimnul až když jej našel doma v kufru. Pokud si toho "nevšimnul", tak nevěnoval pozornost řízení a je viníkem řidič.

QAZ 6.10.2008 2:27

Nic ve zlém...

... on za to nemůže, jaké má příjmení, ale vzpomenul jsem si na latinskié "nomen omen".

Teo 7.10.2008 19:39

Re: Nic ve zlém...

Kdysi dávno někde říkal, že je na své jméno pyšný, protože pochází z fancouzštiny.

La pomme je jablko, z tohoto vycházel a to eje- že je zkomolina čehosi, ale to už nevím. Mohlo by to být pomme d’été - letní jablko, ale bylo to asi něco jiného. Takže to nebere jako pomeje s českým významem.

68 6.10.2008 1:53

Pomeje? Never heard. Čím slavné?

kacir 6.10.2008 1:35

Z článku

jsem vyrozumněl, že Jirka Měomeje se stal filantropem, až potom co vyrobil miliónové dluhy, předtím si za svá vystoupení a výkony  nechával platit, ale najednou prozřel a ač by měl nárok na honoráře, tak je odmítá...zapomíná asi na to, že by těmi odmítanými penězi mohl splácet dluh vůči věřitelům .... anebo, že by v tom byla nějaká klička ? ;-P

Rozhodně jsem ale pro zařazení Jirky Poměje mezi významné filantropy vedle Matky Terezy, Hrocha  nebo Billa Gatese :-D