2.12.2023 | Svátek má Blanka


Diskuse k článku

PRÁVO: Ať žije hazard…

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
havaja 30.9.2009 23:56

PODĚKOVÁNÍ

Pane Canove, děkuji vám za to, že se věci snažíte obrátit k lepšímu. Je-li na hlavním náměstí městečka s osmi tisíci obvyvateli pět heren, je jasné, kdo to tu celé zatím ovládá. Pokud byste neuspěli, je možné vyvolat nějakou celonárodní petici?

pteryx 30.9.2009 21:44

jestli to tak půjde dál,

tak nakonec nezbude nic jiného, než aby občané vzali zákon do vlastních rukou. Videoherny prostě vypálit. A když to nepomůže, tak vypálit znovu. A když nepomůže síla, tak pomůže ještě větší síla. To by v tom byl čert, aby to nezabralo.

Fafa 30.9.2009 22:36

Re: jestli to tak půjde dál,

A pokud se bude ochranka herny branit, tak bude takova mensi obcanska valka?  

dafg 30.9.2009 21:23

držím palce, jak mohu podpořit?

:-/ Držím palce, ale nedělám si iluze o NSS.

Libor 30.9.2009 18:09

Tihle

panáčkové vidí jen to, že někdo prohraje. Ale ty video loterijní terminály také vyplácejí a to až 95% vhozených peněz. Proti jiným loteriím, kde vyhrajete tak 5% je to bomba. Jak řekl Kubera. U nás v Teplicích už zkrachovala 2 kasína. Nechte to být  a ono to vyhnije samo. ;-P

Elsie 30.9.2009 18:55

Hlavně že se můžete tak hezky těšit na výhru

Nic na světě není zaručené víc než zisky z hazardu - pro jeho provozovatele

pteryx 30.9.2009 21:46

pračky špinavých peněz

Dovnitř vhodíte špinavé peníze - pěkně anonymně - ven vypadnou čisté. Vlastně tam ani nic házet nemusíte, stačí to prohnat účetnictvím. A vo to tady jde.

pepašachista 30.9.2009 18:04

!!!!!

Nevím, proč je stále tolik debat o t.zv. hazardu ze sázek či hracích automatů. U nás se stále dokola mluví o městu hazardu Las Vegas, kde jsou lidé ožebračování i o trenýrky. Opak je pravdou. Herna v L.V. by zbankrotovaly během jednoho týdnu, kdyby své prostory nedaly k dispozici  b ě ž n ý m  a  n o r m á l ní m turistům! U automatů naleznete běžně i velkou skupinu starších lidí - dle našeho pojmu důchodců-, kteří se jdou do kasína  POBAVIT! Mluvil jsem s jednou babičkou o kolik dolarů už tak přišla. Řekla mně, že je  s t á l o u návštěvnicí a že jednou vyhraje 15 dolarů a druhý den je tam zase nechá, ale asi o 3 dolary více. To je prý výdělek kasína, který ji poskytuje skoro každý den tří /i více/ hodinovou zábavu v příjemném klimatickém prostředí, kdy venkovní teplota dosahuje až 4O st. C. Co tím chci říci? Je třeba nastavit t. zv. jasná pravidla pro pořádání různých sázek a instalaci herních automatů. Na př. herní automaty budou "vracet" hráčům na př. 80% vsazených částek, zdanění  a minimální výnos pro "sázkové podnikatele". To by byla služba pro řadu rodin, kde gemblerství ničí partnerství a rodiny vrhá deo neřešitelných situací.

RadekH 30.9.2009 18:15

Re: !!!!!

No, něco tak naivňoučkého se hned tak nevidí.

pepašachista 30.9.2009 19:24

Re: !!!!!

Co jena tom naivní? To, že v L.V. v hernách nabízejí až 9O% "vrácených " sázek, nebo, že by se zamezilo rozpadům manželství a krachům rodin. Zeptejte se na př. jednoho českého fotbalového trenéra na jeho zážitky s gemblérstvím. Kolikrát jste byl v L.V., abyste zpochybňoval to, co jsem osobně zažíval.

Fafa 30.9.2009 20:35

Re: !!!!!

Radku, ale vzdyt Pepa ma pravdu. Podstatna cast hazardnich her ve Vegas vyplaci pres 90 % vlozene castky a podstatna cast navstevniku kasin jsou bezni turiste a ne patologicti hraci.  

Jenda 30.9.2009 17:34

Tak jsme zakazali VHP prinasejici penize obci

a lidi se nam presunuli k videoterminalum prinasejicim penize statu. Zakazeme i ty a jedine ceho dosahneme je, ze lidi se nam presunou k hrani pres internet a nebude z toho mit nic ani obec ani stat. Ovsem mozna tim o pet procent snizime pocet gambleru. Mozna.

Šerlok Homeless 30.9.2009 17:54

Re: Tak jsme zakazali VHP prinasejici penize obci

Jo. Na jedné straně to přináší někomu peníze a na nich se podílí obec nebo stát.

A na druhé straně to působí podobně destruktivně, jako drogy.

Ale tu druhou stránku ve svém příspěvku nezmiňuješ a zřejmě to nedoléhá ani do teplíčka ministerské kanceláře.

Jenda 30.9.2009 18:21

Re: Tak jsme zakazali VHP prinasejici penize obci

Jestli jste si nevsiml, drogy jsou zakazane a stejne lidi nici.

Lukas B. 30.9.2009 16:41

nikterak neubírám gamblerovi právo

naházet své vlastní peníze do automatu (investovat do drog, nevěstek a podobného zboží). ale od svého komunálního politika chci, aby tu chamraď s takovým spojenou (ať už na staně nabídky či poptávky) držel dál od mé vesnice. tedy rozumný mi přijde model praktikovaný v některých zemích, že podobné kratochvíle mají svá ghetta v městech bez historie a pokojných obyvatel kdesi v poušti.

obecně platí jednoduchá nepřímá úměra: riziko vykradení auta a okradení chodce je nepřímo úměrné vzdálenosti nejbližší herny a zastavárny.

Fafa 30.9.2009 16:46

Re: nikterak neubírám gamblerovi právo

A kde presne na uzemi Ceske republiky chcete hledat poust s mesty bez historie a pokojnych obyvatel?

Elsie 30.9.2009 18:56

Re: nikterak neubírám gamblerovi právo

na Mostecku

honzak 30.9.2009 19:26

Re: nikterak neubírám gamblerovi právo

Havířov, dnešní Most, "nová" Příbram, atd.

Fafa 30.9.2009 20:40

Re: nikterak neubírám gamblerovi právo

Takze Most nebo Pribram jako "ostrovy hrichu", kde se bude smet gamblovat, prostituce a kuplirstvi budou OK a legalisuji se mekke drogy. Samozrejme se prislusne posili policie a ochranka a naopak ve zbytku republiky se gamblovani, prostituce a drogy budou prisne postihovat. To by slo.

Chris Kelvin 30.9.2009 17:09

Re: nikterak neubírám gamblerovi právo

Nenapsal bych to lépe, Lukasi B. S hledáním pouště u nás asi bude problém, takže asi nezbyde, než podobné aktivity pouze omezit, ale co se dá dělat.

Fafa 30.9.2009 20:26

Re: nikterak neubírám gamblerovi právo

A kde presne na uzemi Ceske republiky chcete hledat poust s mesty bez historie a pokojnych obyvatel?

Gab 30.9.2009 14:50

Jen více takových starostů

R^R^R^

Cricket 30.9.2009 16:40

Re: Jen více takových starostů

Ale perd! Canov jako starosta chce být ředitelem života v obci a i, zdá se, ve státě. Obec zákazem hazardu nezničí hazard, jen jej posune do ilegality. Stát se zde chová jako v případě cigaret: Ministerstvo zdravotnictví varuje, ministerstvo financí děkuje. Kdyby nebylo blbánků zvaklých, že je ostatní nenechají zahynouti, a zároveň věřících že ožulí hrací automat, hazardu by se nedařilo. Ruku na srdce, i já si vsadím ve sportce, s nadějí že možná... Na rozdíl od těch blbánků si tím ale neruinuji rodinný rozpočet. 

Šerlok Homeless 30.9.2009 18:01

Re: Jen více takových starostů

Ad: Obec zákazem hazardu nezničí hazard, jen jej posune do ilegality ...

To se ovšem týká jakéhokoli zákazu. Činy uvedené v trestním nebo přestupkovém zákoně se budou vyskytovat nadále, pouze se přesunou do ilegality. No a?

V ilegalitě tedy například nebudou mít takové možnosti reklamy a jejich zákaz může být vynucován mocensky, že?

Malý Aston 30.9.2009 14:30

Není to jedno?

Pokud jsou všechny hry zdaněny, je jedno kde se daně platí.Stejně ukončí svou pouť v černé díře státního rozpočtu. Tak mám dojem, že starostům ani tak nejde o herní místnosti ale velmi je sere, že prachy nejdou do černé díry jejich rozpočtů. Stát je největší podvodník. Jak nemá prachy tak zvedne ceny spotřebních daní z tabáku,alkoholu,benzínu i toho hazardu a pěkně to zdůvodní že mu jde jen o naše dobro a zdraví. :-P

františek 30.9.2009 16:35

Re: Není to jedno?

Není to jedno. Hazard je lidem prospěšný tolik, co prostituce. Na provozování různých sázkových kanceláří a heren by měli být majitelé pyšni tak, jako je pyšná na svůj podnik každá bordelmamá. Nebo na svou p..u pilná šlapka

Jenda 30.9.2009 17:39

Re: Není to jedno?

Tak to prrr drahousku! Prostituce, i kdyz to nabozenskym patlalum vaseho razeni nevoni, je prospesna. Zlepsuje pracovni vykony obslouzenych a snizuje pravdepodobnost znasilneni. On takovy sexualne frustrovany (at uz kvuli nedostatku casu, odpuzujicimu vzhledu, neschopnosti hodiny prazdne plkat a naplnovat tak zakladni zenskou potrebu tlachani, ...) jedinec je dost problematicky. A navsteva v bordelu mu pomuze lepe tez sezeni u psychologa.

Šerlok Homeless 30.9.2009 18:04

Re: Není to jedno?

To je fakt, s tím souhlasím, takto jsem byl kdysi poučen i kolegyněmi v zaměstnání. Sexuálné deprivant má i jinou možnost, jak se uspokojit, než je obtěžovat (teda - nemyslely to osobně na mě ;-), byla diskuse o bordelech).

Tomáš 30.9.2009 14:07

A´t žije hazard

Pane starosto, opatřete si z vydavatelství LINDE PRAHA a.s. publikaci JUDr. Tomáše Dvořáka "Zákon o loteriích a jiných podobných hrách s poznámkami a souvisejícími předpisy". Přečtěte si poznámku k § 50 odst. 3 zákona a jednejte. Hodně štěstí

ahura mazda 30.9.2009 13:53

Je uplne fantasticke,

ze se najdou starostove, kterym skutecne zalezi na potrebach a pranich  vetsiny obyvatel. Gamblerstvi je svinstvo nepomerne horsi nez jakakoliv jina zavislost, nebot spolecensky dopad je mnohem vetsi.

Zakaz neznamena ztratu svobody, naopak jeji nabyti.